Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le ha valaki (nem...

Miért nézik le ha valaki (nem cigány) s 20 évesen szül?

Figyelt kérdés

Átlagos kinézetű vagyok, kissé sápadt, dolgoztam s most táppénzen vagyok, nem iszom, nem dohányzom, nem avatkozom más magánügyeibe, van szerető vőlegényem akivel együtt élek s mégis úgy néznek rám mint egy ufora! Egyfolytában bámulnak a buszon, a faluban, s a nőgyógyászaton is. Az nem zavarja őket, hogy a barnábbak meg kint cigiznek meg a kocsma elött állnak terhesen de engem folyton cikiznek. Mikor találkoztam egy volt szomszédommal elkezdett sopánkodni: "Jééé pedig ezt igazán nem hittem volna rólad, hogy mik vannak..."

A másik pedig akinek szintén 20 éves lánya van álszent képpel: "mire várjátok? Biztos olyan édesss lesz mint az apja. Persze az én kislányom sose tenne ilyet!..."

A buszon pedig majdnem felpofoztam már egy lányt mert egyfolytban hátrabámúlt rám vigyorogva miközben a pasijának magyarázott. Azt még hozzá teszem, hogy ő alig lehetett 14 a csávó pedig egy pedofil 30as s még így mernek elítélni ahelyett, hogy a saját portálya elött sepregetne.


2010. jún. 3. 19:42
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
70%
Fiatal nagymamaság?! Én tudom milyen az. A nővérem 36 évesen lett az és gyönyörű volt, mint az álom. Az unokáját mindenki a gyerekének nézte. Ezért a keresztnevén szólítatta magát. Ma is úgy szólitja az unoka.
2010. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
68%

Figyu, szerintem nyugodj le. Lehet inkább te nem vagy biztos a dolog helyességében, mert ha nem így lenne, akkor a buszon hátra-hátraforduló lánynál nem egyből arra gondoltál volna, hogy fú, biztos lefikáz, hanem, hogy biztos azt mondja a barátjának, hogy "nézd kicsim, ő is milyen fiatal és már babát vár. ugye nekünk is lesz majd?"

Szóval ennnyi.

2010. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
"Csak sajnos tegnap volt alkalmam látni egy 30 körüli nőt állapotosan, melette a lánya szintén majdnem ugyanakkora pocakkal "--> erről eszembe jutott egy durva sztori. Egyetemen kellett mennünk családokhoz interjút készíteni. Volt egy cigány család, ahol egyszerre volt terhes a 46 éves nagymama, a 30 éves leánya és a 14 éves unokája. Kérdeztem tőlük, hogy nem okoz-e majd gondot, hogy szinte egyszerre három újszülött is lesz a családban, erre a 14 éves lány azt mondta, hogy így kényelmesebb is, mert "egy fáradtsággal" három gyereket "le lehet rendezni".
2010. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
51%
Mert megélhetés, végzettség nélkül a nagy semmibe szülni buta'ság. Persze nem mondom hogy nem szereted a kicsit és ne lenne stabil nyugott háttered csak sajna nem jellemző.
2010. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ne törődj senkivel...mindenki mondja a magáét...

mindenki törődjön a saját dolgával. Tegye rendbe a saját életét...foglalkozzon a saját dolgával...

Én egyetem után szeretnék gyereket, de ismerek 19-2o évesen szült lányokat, akiknek közben meglett az egyetem is. Nem írom le őket. Sőt, milyen klassz, hogy fiatal anyukák:)


Én is fiatal anyuka szeretnék lenni 23 körül:)


Ne törődj mással:) Egészséget:)

2010. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is. :) Az anyagi háttér valamennyire biztosítva van mivel én is rakosgattam kicsit félre, a párom (24) ismár több ideje dolgozik s örököltem is nemrégen. (Bár az még időbe telik mire megkapjuk s bár úgyvagyok vele, hogy inkább még lett volna köztünk tovább az elhujt de a pénz jóljött.) Szerencsére anyuék is imádják a baba gondolatát s mindig is lelkesen vágytak egyre (vagy többre)! :) Mióta megtudta folyton gyerekruhákat vesz mert nembír magával. :D
2010. jún. 3. 21:21
 37/47 anonim ***** válasza:
81%

Kérdezőőő akkor mi a probléma? Ha szüleim mellettem állnának egy ilyen helyzetben tennék MINDENKI MÁSRA...

sajna, azt hiszem mellém nem állnának ilyen pozitívan:-S mondjuk igaz a páromnak sincs munkahelye még, egyetemista...


Úgyhogy én még várok:D :)



Többet ne is gondolkozz ezen, komolyan, kit a francot érdekel egy IDEGEN véleménye? :)

egy majdnem 2o-L :)


az előző:) légy jó és nagyon jó babavárást

2010. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
85%
Öröm látni hogy mennyien szülni akarnak,legalább nem érzem kényszernek hogy szülnöm kell,asszem nem is fogok mert én alkalmatlan vagyok erre a feladatra.Gratula a gyerkőchöz,sok boldogságot:)
2010. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
91%

Azért néznek így rád, mert feltételeik, hogy csak úgy lett a semmibe, mert nem volt annyi eszetek, hogy egy gumit felvegyetek. Persze ez nem így van, de manapság 20 év körül szerintem leginkább ezért szül valaki, nem azért mert normális kapcsolatba, bölcs döntés alapján gyereket vállal.

Ez tapasztalat és rosszindulatúság keveréke bennük. Mosolyogj egy nagyot és sugározd, hogy boldog vagy:) irigykedni van joguk nem ítélkezni:)

Amúgy, a városi légkör sokat javíthat ezen;)

2010. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
74%

Én is 20 évesen estem teherbe, most itt szuszog mellettem a másfél évesem, míg én az egyetemi vizsgákra készülök (vagy épp laztásképp ide irogatok). Senki nem nézett rám ferde szemmel se pocakosan, se babával, mindig büszke voltam arra, hogy fiatal anyuka vagyok.

Szóba került egy előző hozzászóló által, hogy a 20 éves anyukák mire fel szülnek, hisz jó esetben is csak egyetemre járnak, nem dolgoznak, és nem tudják eltartani a gyereküket. Meg mondom őszintén, sose értettem ezt a kritikát. A 35 éves friss mama sem dolgozik szülés után, őt ki tartja el amíg otthon van a gyerekkel? Egy átlagos családmodellben a család jövedelmét ezalatt az idő alatt a férfi keresete és a gyed alkotják, akár 20, akár 30, akár 40 éves az ember, s mikor oviba, vagy bölcsibe megy a gyerek, idősebb és fiatalabb anyuka ugyanúgy munkába áll. Nem látok lényegi különbséget.

Szerintem a legtutibb dolog 20 évesen szülni!

2010. jún. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!