Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelentettem a testvéremet?

Feljelentettem a testvéremet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, igazán hosszú lenne leírnom, így röviden próbálok írni, hogy megértsétek. Van egy öcsém, kit befogadttunk lakni (mindegy miért nem lakik anyáméknál) 2hónapig eltartottuk, közbe volt 3-4munkahelye ahonnan mindig kirúgták. Hazudozott, kimaradtt, ivott és drogozott folyamatosan. Érdekes lett egyiknap a viselkedése, így párom megnézte a félrerakott pénzünket amiből hiányzott 60.000ft!!! El zavartuk. Már harmadik hete hogy várjuk, hogy visszaadja a pénzt,így elmentünk a rendőrségre feljelentést tenni! Anyám teljesen ki van akadva, hogy most ezzel nekünk jó így? Meg hogy a saját öcsémet juttatom börtönbe stb. Síráson vagyok, hisz mégis a tesóm, de páromnak igaza van. Mert mindketten ismerjük és azt a pénzt nem látjuk többet. Szerintetek jól cselekedttünk a feljelentéssel kapcsolatban? Így már tuti, hogy ez a karácsony is egy nagyrakás kaki lesz. 24/L
2017. dec. 13. 14:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%

Én vagyok az, aki nem fogadta be az testvérét.

Igen tudom milyen depressziósnak lenni, sajnos eléggé.

Tesóm gátlástalanul kihasznált mindenkit, anyánkat tönkretette lelkileg és fizikailag, anyagilag is, míg ő élte a high life napokat, anyánk belebetegedett. K-rvára nem érdekelte tesómat ez sem. Semmi nem hatott rá. Nem volt durván drogos, egyszerűen nulla munka nélkül akart mások kihasználása által fennt tartani egy életszínvonalat, amit az emberek jó része elképzelni sem tud.

Értem mit akarsz mondani, én sem szeretem, ha földön fekvőbe rugdosnak bele, de ha még nem voltál ilyen ilyen helyzetben, ne ítélkezz...Amúgy megnyugodhatsz, tesóm igen jól van, most másik nőt használ ki anyagilag, olyan ételeken él, olyan minőségű ruhákat hord, amit itt sokan nem engedhetnek meg maguknak.

2017. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
23%

21-es, igen vannak ilyen emberek is, akik tényleg csak egyszerűen ilyenek.

Én csak nem akarom egy ilyen helyzetben ledegradálni az adott embert, anélkül hogy ismernénk őt magát. Olyan könnyű ítélkezni, itt mindenki egyszerűen csak a legalapabb megoldást vágja oda, minden háttérgondolat nélkül.

2017. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
82%

"Felnyomtad a saját öcsédet 60 ezer forint miatt... Ezzel óriásit segítettél a saját véreden és magatokon is. Milyen ocsmány világ, a pénz többet ér, mint a sajátjaink."


A csávó meglopta a saját testvérét, amikor az befogadta, etette-itatta, mindent fizetett neki. Erre ő meglopta. A nővérét. Akkor kinek is fontosabb a pénz a saját vérénél, okoska?

2017. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
84%
Segítesz, fedelet adsz, eteted-itatod és meglop? Még ha az ikertestvéred lett volna akkor is jól tetted. Anyud meg ha magyaráz akkor vissza is fogadhatja, bár valamiért eljött onnan. Lehet őket is meglopta? Ez nem testvér csak egy $z@rházi link tolvaj. Kell neked ilyen rokon? Minek? Hogy szívja a véretek meg mérgezze a hangulatot? Tolja fel magának a 60ezret DE AZ ÉLETBEN TÖBBET NE KERESSEN!
2017. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
97%

Elvonó után hozzánk jött öcsém lakni,mert 250km-re lakunk és itt eszébe se jut újra a drogokhoz nyúlni mert közelbe sincs a baráti társaság..anyám szerint!!

Őszinte leszek, aranyakat, kisebb értékeket anyóshoz vittük, pénz itthon alap esetbe max 5000ft van (kivéve ha valamire kell mert akkor leveszek). Munkát keresett, volt ahova be is hívták,de sajnos nem vették fel (mint kiderült oda se ért) ugyan nem mi tartottuk el mert anyukám utalt nekem pénzt minden hónapba. De nem javult a dolog és azért sikerült itt is meg kb bárhol megtalálni a megfelelő embert a cuccra, amire viszont nem tudom,hogy honnan volt pénze. Sajnáltam nagyon,mert még is csak a kicsi öcsém (12 évvel fiatalabb) még ha már nem is olyan kicsi...így hívtam anyámat,hogy vagy eljön érte vagy az utcára kirakom,de az éjszakát itt már nem tölti.

2017. dec. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
48%
Sose kapjátok vissza a pénzt, mert bizonyíthatatlan, kivétel, ha beismeri. Szóval egy relatíve felesleges dolognak tettétek ki magatokat és az öcsédet is. "Tanulni" meg valószínűleg nem fog belőle.
2017. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
5%

" párom megnézte a félrerakott pénzünket amiből hiányzott 60.000ft"


Vagyis nem az összes pénzeteket vitte el, hanem az elől hagyott kötegből csupán annyit, amennyire hirtelen szüksége volt!!

Ezek szerint még nem volt teljesen reménytelen az öcséd, de te mindenesetre löktél egyet a rendőrségi feljelentéseddel a tesód még nagyobb lecsúszásához.


Amúgy kíváncsi lennék arra, hogy az ilyen feddhetetlen előéletű kis igazságosztók vajon mennyit loptak életükben?!

Mert attól -hogy sokaknak bocsánatos a dolog-, de az is lopás, ha bliccel a bkv-n, vagy a munkahelyéről hazalopja az írószert vagy a wc papírt, avagy vannak a pc-jén pl. feketén letöltött filmek, zenék, szoftverek ...stb...stb...

2017. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
* és fogadok bármibe, hogy vannak!!
2017. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
81%
Gyerekek, álljon már meg a menet! Ha jól értem a Kérdező öccse a nevelőapjától van, ezért Anyucinak és az új Apunak is kedvesebb volt. Abból a szempontból, hogy lopott, lényegtelen, hogy rokon-e. Viszont az, hogy kábítószerezik, szankciókat kell(ene), hogy vonjon maga után, függetlenül attól, hogy a nővére feljelentette-e. A legjobb az lenne, ha Anyud kifizetné a pénzt. Ha Tőle lopott volna és Ő elnézné, az az Ő magánügye, de a nevelési hibája miatt Nektek lesz rossz a karácsony. Jól tettétek, hogy elzavartátok. Az ilyen testvérrel jobb nem egybejárni.
2017. dec. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
93%

Jól tettétek. Ti dolgoztok, gyűjtögettek, aztán egy hülye drogos meg ellopja a pénzeteket. Nehogy már te érezd magad rosszul! Ráadásul befogadtátok stb.

Miért nem fogadja be akkor anyukád ha már ennyire kiáll mellette?

2017. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!