Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelentettem a testvéremet?

Feljelentettem a testvéremet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, igazán hosszú lenne leírnom, így röviden próbálok írni, hogy megértsétek. Van egy öcsém, kit befogadttunk lakni (mindegy miért nem lakik anyáméknál) 2hónapig eltartottuk, közbe volt 3-4munkahelye ahonnan mindig kirúgták. Hazudozott, kimaradtt, ivott és drogozott folyamatosan. Érdekes lett egyiknap a viselkedése, így párom megnézte a félrerakott pénzünket amiből hiányzott 60.000ft!!! El zavartuk. Már harmadik hete hogy várjuk, hogy visszaadja a pénzt,így elmentünk a rendőrségre feljelentést tenni! Anyám teljesen ki van akadva, hogy most ezzel nekünk jó így? Meg hogy a saját öcsémet juttatom börtönbe stb. Síráson vagyok, hisz mégis a tesóm, de páromnak igaza van. Mert mindketten ismerjük és azt a pénzt nem látjuk többet. Szerintetek jól cselekedttünk a feljelentéssel kapcsolatban? Így már tuti, hogy ez a karácsony is egy nagyrakás kaki lesz. 24/L
2017. dec. 13. 14:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Jól tetted, én is ezt tettem volna.
2017. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%

Sokat nem értél azzal a feljelentéssel.

Nem betöréssel lopta el. Nem tudod bizonyítani, hogy valóban ellopta. Sosem látod vissza azt a pénzt.

2017. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

Igen, jól tettétek, még ha többet nem látjátok azt a pénzt, akkor is.

Csak azért, mert a tesód, nem kell eltűrni, hogy lopjon tőletek és élősködjön rajtatok.

Börtönbe nem fog jutni, de legalább megtanulja (legalább valamennyire) hogy nem tehet meg akármit és a tetteinek következménye van.

2017. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Visszaeső, így a rendőrök azt mondték, hogy már keményebben elő veszik.
2017. dec. 13. 14:30
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
Maximálisan visszaélt a jószándékotokkal, jól tetted, hogy feljelentettétek! Szégyen, hogy anyukád az ő pártját fogja de ne törődj vele. A tanulópénz megvolt, tanuljatok mindenki viselkedéséből ...
2017. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%

Na pontosan ezért nem lakhatott nálunk tesóm.

És nem értették meg a szüleim. Értem, hogy szülői szeretet, de egyik gyereket elcseszik, annak ne a másik szívja már meg a levét egy ÉLETEN ÁT. Mert a haláluk után is majd neked kéne aggódnod miatta? Miért nem gondolnak bele ebbe az aggódó szülők?

2017. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Jól tettétek. Az ilyen pont azzal akar vissza élni hogy a rokon, testvér úgy se jelenti fel. Pont azért kell feljelenteni , mert ha ő olyan akkor azért is.

Persze ezt ti is tudtátok hogy milyen és akkor a pénzt el kell úgy , olyan helyre tenni hogy még véletlen se találja meg.

2017. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.


Általában a "tékozló fiú/lány" pártját fogják a szülők, nem hiába lett olyan amilyen.

2017. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem fogadják be a szüleid, ha már a pártját fogják?
2017. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
33%

Azt, hogy elküldtétek, jól tettétek.

Én a rendőrségi feljelentést ebben az esetben azért túlzásnak tartom, főleg, hogy nem várhatjátok tőle, hogy visszakapjátok a pénzt. (Családtagot csak valami nagyon komoly indokkal jelentenék fel - pl. bántalmazás, veszélyeztetés, nagyobb összegű lopás stb.

2017. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!