Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Többi lennt

Mitévő legyek? Többi lennt

Figyelt kérdés

Először is elnézést kérnék a történetem hosszúsága miatt,de muszály leírnom ahhoz,hogy tudjatok nekem segíteni,mert tanácstalan vagyok.2001-ben ismerkedtem meg az élettársammal.Van 3 gyermekünk.Nagyon rendes a párom,segít amiben csak tud,foglalkozik a gyerekekkel.A gond a kapcsolatunk elején kezdődött,amikor kiderült,nem szeret engem a családja.Még nem mutatott be a párom a szüleinek,amikor egy alkalommal megvárt minket az anyukája,amíg hazaértünk,feljött hozzánk és engem kiosztott.Azt mondta,hogy hagyjam békén az ő fiát,hogy én mit képzelek hogy 3 naponta találkozunk,ő lehallgatta a tel.beszélgetéseinket,elolvasta a leveleket amiket írtam stb..Így mutatkozott be nekem.Ezek után már nem szerettem jönni a párom lakásába.Az a baj,hogy egy társasház tetőterében lakunk mi,a szülei pedig alattunk.Pár hónapra rá terhes lettem.Mondanom sem kell,hogy azóta mindenbe beleszeretne szólni,hogy mit,miért,hogyan csináljunk.Elvárná,hogy azt csináljuk,amit ő gondol.Én a mai napig nem érzem magamat hibásnak azért amiért ez így alakult.Én nem vagyok egy nagy szájú,vitatkozós típus,engem nem ilyennek neveltek,és nem akarok lealacsonyodni az ilyen emberek szintjére.Csak az a fájó ebben az egészben,hogy a mai napig mindig van vmi beszólás.A párom azt mondja,hogy ne foglalkozzak vele.Én ezt részben megértem de egy olyan embertől nem tudom elviselni aki engem sokszor megbántott ok nélkül.8 és fél éve ez megy,van ,hogy 1-2 hétig elvagyok,utána meg rossz kedvem lesz azért,mert így alakult.Sokat vitatkoztam a párommal ezek miatt.Megért,de ő sem tud mit csinálni,hiába áll le vele megbeszélni a dolgokat,minden lepereg róla,és kezdődik minden előlről.Sajnos már a párommal sem a régi,mindig összekapunk vmin,én már belefáradtam abba,hogy azok után amik történtek,mindig én voltam az aki megtett mindent azért,hogy jobb legyen.Már a gyerekek miatt is.Hiszen egy anyának az a dolga,hogy összetartsa a családot.De rájöttem,hogy ez nem megy!Viszont tavaly nyár óta vmi megváltozott!A párom egyik munkatársa meghívott minket hozzájuk nyaralni.Neki is van családja.Mikor hazajöttünk,elkezdett hiányozni azaz ember.Nem tehetek róla,hiszen az érzéseket nem lehet irányítani de úgy érzem azóta is,hogy nagyon megtetszett és nagyon hiányzik!Minden nap rá gondolok.Régen elítéltem az olyan embereket,akik a családjuk mellett "félrenéztek",de most hogy ez megtörtént velem,már átérzem ezt a helyzetet.Annyira nem ismerek magamra,mert én nem vagyok "olyan"típus.Azt tudni kell,hogy én annyira ki voltam borulva minden miatt,hogy elmeséltem neki a helyzetünket.Ő szívesen meghallgatott,próbált tanácsot adni,kedves volt.Összevagyok zavarodva,mert ő is tesz megjegyzéseket,pl:örülök,hogy felhívtál,örülök,hogy eljöttél,és,hogy szívesen eljön velem beszélgetni.Volt,hogy írtam neki sms-t,azokra is mindig reagált.Szerintetek mitévő legyek?Elhívjam egy beszélgetés

erejéig és elmondjam mit gondolok?Úgy érzem megnyugodnék és pontot tennék legalább a dolog végére ha úgy van.Nem gondoltam,hogy ez valaha is megtörténhet velem.Kérlek segítsetek!Előre is köszönöm!


2010. jún. 2. 15:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy hiába mondd bármit neki,lepereg róla minden és minden ugyanúgy megy tovább.A másik gond,hogy a szülei a haszonélvezők és nem mennének ilyenbe bele.
2010. jún. 2. 15:45
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerős, aki udvariasan meghallgatott, számodra nem létezik. Zárd ki a fantáziádból, és ne lovald bele magad.

Valószínű, hogy jó szándékkal szeretne segíteni, együtt érez veled, de ezt ne téveszd össze semmi mással.

Családja van, nem beszélve a tiedről.Lehet, ha elmondanád neki, hogy miről álmodozol, mélységesen megvetne.Ha menekülnél a kapcsolatodból, akkor ne egy másik miatt.

2010. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Próbáljatok albérletbe menni.
2010. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az illető még családos is! Töröld ki a fejedből még a nevét is! Te mit szólnál ahhoz, ha a jelenlegi párod egy másik háromgyermekes anyának a gyónásait hallgatná nagy empátiával???
2010. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A pasi-ügyben egyetértek 15:46-al. Én is ezeket akartam írni. Nem szeretnéd te sem szerintem, ha az életed teljesen felborulna.


Az anyóssal szemben viszont: arra gondoltál esetleg, hogy TE küldd el a jó büdös francba? Nem vagy veszekedős típus, én ezt értem, de sztem pont emiatt gondolná komolyan amit TE mondasz. Ne vedd magadra különben, mehetett volna oda akár Diana hercegnő is, az sem tetszene anyóskának. Nem véletlen ugyanis, hogy a felettük lévő lakást vették meg a gyereküknek. Nehogy messzire menjen...

Kidobni úgysem fognak, max lesz egy oltári nagy balhé, aztán vagy jobb lesz, vagy nem, de legalább megpróbáltad. Ja! És a gyerekek ne legyenek ott!!!!

2010. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
már volt,hogy elmondtam neki a véleményemet,de nem ért semmit.jól összevesztünk,de semmi változás!!
2010. jún. 2. 18:06
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, amit írtál (és nem kételkedem benne, akkor ideje, hogy bekeményíts és bánj keményen a mamával.


Állj ki magadért. Folyamatosan, Tanulj meg harcolni ellene, és győzd le. Ezek után minnél hamarabb költözzetek el.

Haszonélvezők?

Mi a fontosabb? A boldogságod vagy az ő pénzük?

Párod meg biztosan megérti, hogy ez neked nagyon nehéz.

Anyukáját meg nagyon gyorsan intézzétek el. Közöljétek vele, hogy még egy stikli, egy beszólás, és mentek melegebb éghajlatra mindketten. Nem engedik meg? Hát az ő bajuk. Pakoljatok és költözzetek minnél hamarabb.

2010. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!