Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Többi lennt

Mitévő legyek? Többi lennt

Figyelt kérdés

Először is elnézést kérnék a történetem hosszúsága miatt,de muszály leírnom ahhoz,hogy tudjatok nekem segíteni,mert tanácstalan vagyok.2001-ben ismerkedtem meg az élettársammal.Van 3 gyermekünk.Nagyon rendes a párom,segít amiben csak tud,foglalkozik a gyerekekkel.A gond a kapcsolatunk elején kezdődött,amikor kiderült,nem szeret engem a családja.Még nem mutatott be a párom a szüleinek,amikor egy alkalommal megvárt minket az anyukája,amíg hazaértünk,feljött hozzánk és engem kiosztott.Azt mondta,hogy hagyjam békén az ő fiát,hogy én mit képzelek hogy 3 naponta találkozunk,ő lehallgatta a tel.beszélgetéseinket,elolvasta a leveleket amiket írtam stb..Így mutatkozott be nekem.Ezek után már nem szerettem jönni a párom lakásába.Az a baj,hogy egy társasház tetőterében lakunk mi,a szülei pedig alattunk.Pár hónapra rá terhes lettem.Mondanom sem kell,hogy azóta mindenbe beleszeretne szólni,hogy mit,miért,hogyan csináljunk.Elvárná,hogy azt csináljuk,amit ő gondol.Én a mai napig nem érzem magamat hibásnak azért amiért ez így alakult.Én nem vagyok egy nagy szájú,vitatkozós típus,engem nem ilyennek neveltek,és nem akarok lealacsonyodni az ilyen emberek szintjére.Csak az a fájó ebben az egészben,hogy a mai napig mindig van vmi beszólás.A párom azt mondja,hogy ne foglalkozzak vele.Én ezt részben megértem de egy olyan embertől nem tudom elviselni aki engem sokszor megbántott ok nélkül.8 és fél éve ez megy,van ,hogy 1-2 hétig elvagyok,utána meg rossz kedvem lesz azért,mert így alakult.Sokat vitatkoztam a párommal ezek miatt.Megért,de ő sem tud mit csinálni,hiába áll le vele megbeszélni a dolgokat,minden lepereg róla,és kezdődik minden előlről.Sajnos már a párommal sem a régi,mindig összekapunk vmin,én már belefáradtam abba,hogy azok után amik történtek,mindig én voltam az aki megtett mindent azért,hogy jobb legyen.Már a gyerekek miatt is.Hiszen egy anyának az a dolga,hogy összetartsa a családot.De rájöttem,hogy ez nem megy!Viszont tavaly nyár óta vmi megváltozott!A párom egyik munkatársa meghívott minket hozzájuk nyaralni.Neki is van családja.Mikor hazajöttünk,elkezdett hiányozni azaz ember.Nem tehetek róla,hiszen az érzéseket nem lehet irányítani de úgy érzem azóta is,hogy nagyon megtetszett és nagyon hiányzik!Minden nap rá gondolok.Régen elítéltem az olyan embereket,akik a családjuk mellett "félrenéztek",de most hogy ez megtörtént velem,már átérzem ezt a helyzetet.Annyira nem ismerek magamra,mert én nem vagyok "olyan"típus.Azt tudni kell,hogy én annyira ki voltam borulva minden miatt,hogy elmeséltem neki a helyzetünket.Ő szívesen meghallgatott,próbált tanácsot adni,kedves volt.Összevagyok zavarodva,mert ő is tesz megjegyzéseket,pl:örülök,hogy felhívtál,örülök,hogy eljöttél,és,hogy szívesen eljön velem beszélgetni.Volt,hogy írtam neki sms-t,azokra is mindig reagált.Szerintetek mitévő legyek?Elhívjam egy beszélgetés

erejéig és elmondjam mit gondolok?Úgy érzem megnyugodnék és pontot tennék legalább a dolog végére ha úgy van.Nem gondoltam,hogy ez valaha is megtörténhet velem.Kérlek segítsetek!Előre is köszönöm!


2010. jún. 2. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
:D A történet valóban egy kicsit hosszú..én a helyedben beszélgetnék vele, ha az jó, de azért gondolnod kell a gyerekekre is bár nemtudom mennyi idősek...ha ez esetleg kiderül nagy balhé lesz..az tuti..ezeket mérlegelned kell
2010. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor lehet hogy egy megoldás van: ágytól-asztaltól....? Mindenesetre ezeket az érzéseket előre kellene tisztába tenni, mert az úgy nem fair, hogy a párod "mellett" vágysz valakire... Vagy. Sürgősen költözzetek el anyóséktól és zárd ki az életedből. Az még segíthet.
2010. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én 27 éves vagyok,a gyerekek 7,5,3 évesek.Elnézést,hogy kihagytam a történetemből.
2010. jún. 2. 15:26
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
házasságmegmentés gyanánt egy költözés?
2010. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajnos esélyünk sincs arra,hogy elköltözzünk innen még jó pár évig.Úgy érzem egyre rosszabb a helyzet.
2010. jún. 2. 15:34
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerek mellett csak akkor lépj ilyet, ha 1000%-ig biztos vagy benne, hogy a jelenlegi pároddal nem bírod. A leírásodból azt látom, hogy a pároddal nincs nagy baj, csak az anyóssal.


Költözzetek el!


Valahogy biztosan meg lehet oldani, valószínűleg már az rendbe rakná a kapcsolatotokat és a párod is megváltozna. Nincs ott a kedves mama, ugye...

Semmiképp ne tálalj ki ennek a másik embernek, mert ha visszajut az anyós fülébe, tönkretesz. És a gyerekeidet is :(

2010. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Valószínű az a baj, hogy a párod kicsit nyámnyila és nem üvöltötte még le az anyja fejét. Gondolom, ezért érzed kicsit úgy, hogy magadra maradtál.

Viszont az ilyenkor jövő egyéb vonzalmak - tapasztalatból tudom, sokszor csak menekülések - és ha hagynád a fenébe és nem fantáziálnál róla, hamar rájönnél, hogy te igazából a párodat szereted.

Szerintem gondold meg jól, mielőtt olyan útra lépsz, ahonnan nincs visszaút. Viszont a párodnak is változtatni kell, ez egyértelmű. A költözés nem lenne hülyeség!

2010. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok ki azt a lakrészt és ha más nincs, menjetek albérletbe! Találj megoldást, mert így nem élhetsz. Megoldás biztos van, legfeljebb nem kézenfekvő.
2010. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy az esély arra, hogy ha valami csoda folytán összejönnél a pasival, akkor rögtön bekövetkezne a kijózanodás! Most vonzó, mert kedves, udvarias és nem vele zajlanak a végeérhetetlen viták...


A házasságod alapjait anyósod ingatja, vele kellene kezdeni valamit (Nem pedig elmozdulni a könnyebb, de drágább megoldás felé. Drágábbat úgy értve, hogy két család borulna...)! Plusz belejátszik az is, hogy a férjed nem segít ebben neked/nektek határozottan.


Miért ne lehetne a lakásotokat elcserélni??? És már szelidülne, csitulna, gyengülne is az anyós-féle hatás.

2010. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egy választ sem olvastam el, de: ki ez az ember? Van-e családja? Miből gondolod, hogy három gyerekkel esetleg ezzel az ismerőssel új családot alapíthatnál? Ha annyira nem tudsz elvonatkoztatni a párod anyjától, előbb kellett volna dönteni a családalapításról. A helyedben megpróbálnék a fiú anyjától messzebb huzódni persze csak akkor, ha a gyerekeid apjára 100%-osan számíthatsz.
2010. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!