Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mai lányok ilyenek? Mit tennétek?

Mai lányok ilyenek? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek abban, h mit tehetnék a 18 éves lányommal. Tanácstalan vagyok. Nem akar tanulni(mármint tovább) de dolgozni sem... A mostani "leszbikus vagyok" trendnek megfelelően él, de nem boldog, nem elégedett és szép lányból vmi furcsa zombiféle lett. Nem akarom, h az én normáim szerint éljen, de eltartani sem akarom élete végéig. Folyton hazudik mindenkinek, nem törődik magával.
2010. jún. 2. 12:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Én ugyan ilyen voltam 18 évesen. Most már hálás vagyok érte a szüleimnek, hogy akkor nem finanszírozták a semmittevésemet. Egyszerűen nem adtak pénzt. Kaptam enni, az utcára nem tettek ki, stb., de pénzt nem adtak. Elég hamar meguntam, és elkezdtem munkát keresni. Csak az volt a bökkenő, hogy nem találtam. Azt szerintem a szüleim sem akarták, hogy 200 kilométerrel odébb költözzek munka miatt, de így alakult. Aztán végül is jól alakultak a dolgok, kaptam munkát, önállóan éltem, beiratkoztam esti suliba, leérettségiztem, és most egyetemre járok. Bár már itthon, a szülővárosomban, de külön élek, eltartom magam, stb.
2010. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
És mikor napokig nem megy haza mit mond hol volt micsinált? Én is egy 18éves lány vagyok, de eszembe nem jutna napokra eltűnni otthonról, úgy, hogy csak lökök vmi nevet az anyukámnak, bár ő nem is engedné, fogd erős kézzel, engem is azzal fogott anyukám, ha mentem vhova bulizni vagy akármi, mindig megmondtam kb mikorra érek haza, ezt elvárta, hogy tudja hol vagyok kivel mikor jövök.... Ezáltal nem is züllöttem el.... Mond meg neki h nincs olyan h napokra elmegy meg stb, különben mehet oda lakni...
2010. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Légy kemény és következetes.

Pénzt ne kapjon, a kaját is vedd minimálisra, ne vegyél neki sminket, ruhát....

és mindig amikor felkel kezd 'csesztetni' találjon melót, sulit, ne hagyd hogy belemerűljön a bulizos világába.

Ha megszünik a kényelme elöbb utobb kezd magával valamit.

2010. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon személyesen érint a kérdésed, a testvérem nekem is egy az egyben ilyen link alak, ne haragudj a kifejezésért. Nála pszichológus mániás depressziót állapított meg, de ez nem mentség semmire. Pont az életmódja miatt lett ilyen állapotban, figyelj nagyon a lányodra, ő is erre a sorsra juthat, ha magától vackolja be magát a gödör kényelmes fenekére. Én bánom, hogy annak idején nem bántunk keményebb kézzel a testvéremmel, igenis ha az ember tart a gödör alja felé, nem lehet mást tenni, mint letaszítani az aljára, hogy vedd észre, hova tartasz. Különben úgy marad, mint a hugom! Nem dolgozik ő sem, a barátjával lakik egy albérletbe, amit félig szüleim finanszíroznak, másik felét a szintén link barátja teszi bele alkalmi munkákból. De ezen kívül semmi az élete, se suli, se munka, egésznap semmi!!! Hihetetlen, mennyire le tud süllyedni az ember. Ezért is mondom, most rossz nálatok a helyzet, de lehet ezerszer rosszabb, ha nem lépsz. Sajnos szerintem csak drasztikus megoldással érhetsz el olyan eredményt, amitől a lányod pár év múlva egy értékes ember lesz. (Nyílván most is az, azért írtam, mert egyre inkább kezd romlani a helyzet, és a végén nem marad más belőle, mint egy ösztönlény parazita semmittevő. Ne haragudjatok a kifejezésért, de én megcsömörlöttem a körülöttem élő két ilyen embertől.)

2010. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: a mániás depresszió egy nagyon súlyos betegség, az agyban termelődő hormonok zavara okozza, nem a következetlen nevelés. A testvéred azért van ilyen állapotban, mert beteg, és nem azért lett beteg, mert nem fogták elég keményen a szüleid. Kezelésre és folyamatos odafigyelésre lenne szüksége.
2010. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Nem adok neki pénzt egyáltalán, és azt is megmondtam neki, hogy ha nem jön a családdal nyaralni, akkor elveszem a lakáskulcsot tőle, mert nem szeretném, ha vkit idehozna hozzánk. Megsértődött, de nem érdekel, hiszen nem tudom, meg lehet e bízni benne.

Köszönöm, hogy a válaszaitokkal megerősítettétek bennem azt, hogy nem én vagyok a gonosz, kíméletlen anya, ha egyszerűen nem engedem, h kihasználjon és lusta maradjon. Mellesleg a kaját nem vehetem el tőle, mert így a 180 centijéhez 47 kg. Mielőtt vki mondaná, nem drogos, nem anorexiás csak túlműködik a pajzsmirigye amivel persze orvoshoz sem tudom elvinni mert az sem érdekli, sőt elkezdett dohányozni(hogy azt miből finanszírozza, nem tudom), h még rosszabbul legyen

2010. jún. 2. 20:33
 27/31 anonim ***** válasza:
Kedves 10:19! Komoly betegség, de az életmódja juttatta oda, az ok és okozat igen fontos. Szerinted, ha egy embert egész nap annyi inger ér hosszútávon (gondolok itt évekre), ami a tévéből jön, még boltba se mozdul ki, mindent megkap készen, akkor egy ilyen ember röpdösni fog az örömtől, hogy de könnyű az élet? Nem. Az ilyen depresszióba zuhan, a legrosszabb fajtába.... És lökdösni kell, hogy dolgozzon, hogy terhelve legyen, mert a nagy könnyűségtől, hogy semmi nincs a vállán, semmi felelősség, egyszercsak elszáll mint valami lufi amit az anyukája véletlenül elengedett bele a nagyvilágba.
2010. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már cigire is van pénze, és a családtól nem kap, akkor vagy eladja a cuccait, vagy eléggé érdekes módon szerez pénzt... ha érted mire gondolok... nem kell itt rögtön arra gondolni h pénzért csinálja... van ennek ezer módja, lehet fotózás vagy akármi... Szerintem most azonnal keményíts be, de még az eddiginél is jobban, hiszen az eddigi nem használt. "Nemtudom bízhatok e benne..." Hát jóhogy nem!! Egy ilyen lányba hogy bízzon az anyuka aki napokig nem jár haza, és isten tudja honnan van pénze...

Nincs kéznél egy erős férfi? Apuka vagy valaki más a családból, aki megtudná fogni?

2010. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
apuka, a vérszerinti, lemondott róla is meg az öccséről is 14 évvel ezelőtt. A mostani férjem pedig pont annyira nem tud rá hatni mint én. Bár elfogadta őt és úgy tűnt jó a viszony kettejük közt. Vannak ideig-óráig változások de valahogyan mindig visszatér ehhez a furcsa hozzáálláshoz. Mit tehetne egy erőskezű apuka, megütné mondjuk. A lányom testalkatát nézve ez senkinek sem jutna eszébe. Attól félne, h meghal egy pofontól...
2010. jún. 2. 21:10
 30/31 anonim ***** válasza:
Nagyon nem a fizikai bántalmazásról van szó, félreértés ne essék, én nem azt írtam... Erőskezűt vagy mit írtam már nem tudom pontosan úgy értettem, hogy egy erős apa/apaszemély, aki megtudja "fogni" a lányt... Így nagyon nem lesz belőle semmi... Borzasztóan sajnálom, hogy ilyen lett, nagyon gyorsan cselekedni kell, vagy még jobban elfajulnak a dolgok...
2010. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!