Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mai lányok ilyenek? Mit tennétek?

Mai lányok ilyenek? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek abban, h mit tehetnék a 18 éves lányommal. Tanácstalan vagyok. Nem akar tanulni(mármint tovább) de dolgozni sem... A mostani "leszbikus vagyok" trendnek megfelelően él, de nem boldog, nem elégedett és szép lányból vmi furcsa zombiféle lett. Nem akarom, h az én normáim szerint éljen, de eltartani sem akarom élete végéig. Folyton hazudik mindenkinek, nem törődik magával.
2010. jún. 2. 12:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
49%
és akkor mi a szart akar?
2010. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg nincsenek céljai,nincs ami miatt értelmét látná az életnek,és erre már késő lenne azt mondani,hogy lázadás és majd kinövi.A probléma az,hogy a felnőtté válás határán,mikor befejezi valaki a középiskolát és el kéne döntenie,mit szeretne csinálni,akkor szembesül az ember azzal,hogy semmi nincs,csak sz@r mindenhol,és elkeseredik.NIncs munkahely,értelmetlen bárhol is tanulni.Tavaly ugyan így voltam én is,de szerencsére összeszedtem magam.Iskolába nem járok,sofőrnek tanulok,egy-két hónap és meg csinálom a fuvarozói szakmát,hogy dolgozhassak.Ez éltet most.Javaslom,hogy beszélgess el a lányoddal,kérdezd meg,hogy mit érez,mihez van tehetsége vagy kedve és hagyd,hogy csinálja,másképp nehéz lesz neki érvényesülni ebben a gané világban.19/F
2010. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Ja és ne hagyd tévézni!(Előző)
2010. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

TV nincs itthon, kidobtam 10 éve. Úgysincs benne semmi, csak az éppen aktuális celebek szenvedése.

Én kérdeztem őt, h mit akarna csinálni, és segítenék neki abban, de ő azt mondja, nem tudja. És, h hagyjam már békén mert nem akar ezzel foglalkozni... Semmilyen észérvvel nem tudok hozzá utat vágni. Napokig nem jön haza, azt sem tudom hol van, mit eszik, kivel van stb. Mond nekem neveket, h kinél van, de ezek nem mondanak nekem semmit mert ezek új ismerősök.

2010. jún. 2. 12:31
 5/31 anonim ***** válasza:
79%

az öcsém is ilyesmi, nem nagyon akar dolgozni, de tanulás szintjén is csak valami himi-humi iskolát nézett ki, valami egyéveset, ami aztán csak egy dologra lesz jó.....h kitörölje vele....

anyuval mi töltöttük ki a jelentkezési lapját, testileg ő is ott volt, bejelöltünk néhány megcélozható főiskolát, mert egyébként nem hülye úgy agyilag.....folyamatos rugdosás az érettségiig, h menjen

nincs egy nagyobb tesó? talán ő tudna rá hatni!!! szerintem csak nem hiszi el h jó valamire, öcsém mindig ezt mondogatja, h neki nem megy a meló, meg a főiskola is gáz....önbizalomhiány.....esetleg egy pályaválasztási tanácsadó segíthetne.....de valami normálisabb fajta, nem az a tesztes marhaság

2010. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%

19/F-el vitatkoznék. Van munkahely, csak nem az,amire számítanak a fiatalok. Elmenjek, annyiért, nemá! A legtöbb fiatal fejében ez a felfogás él! Mint szülő írok ide, aki szintén kamaszt nevel. Én diplomával több nyelv ismeretével egy gané munkát vállaltam el anno, aztán onnan araszoltam felfelé, 30 éves koromra (most már több vagyok) elértem, hogy vezető vagyok 100 fős cégnél. A fiatalok elfelejtették az alázatot, a munkabírást, a türelmet mint fogalmakat. Most úgy élek, ahogy szerettem volna, de ezt nem tudtam előre én sem. Csak küzdöttem.


A kérdésre válaszolva, mostmár nehéz lesz megnevelni, a leszbi stílus azért régebbről gyökerezhet talán, azt nem a kilátástalanság okozza. Talán, ha el tudnál vele beszélgetni olyan dolgokról, amik negatív példaként lebeghetnének előtte, hogy hová jutottak mások, akik ezen az úton indultak. A másik dolog: nem tudom, mennyire vagy rugalmas, lendületes, de azzal közel tudnál kerülni hozzá. Azt gondolom, a fiatalok azoknak a véleményére adnak, akiket példaként el tudnak fogadni. Remélem, segítettem.

2010. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Pénz nélkül nem sokra megy szerintem, úgyhogy választás elé lehet állítani, hogy akkor finanszírozza a saját életét. Majd kénytelen lesz dolgozni.

De ezek szerint, ha nem tudod, hogy mit eszik, hol van, valahogy csak szerez rá pénzmagot. Lehet kölcsönkér, vagy valami, de hosszútávon ezzel nem sokra meg. Igaz már elvileg felnőtt, de valószínű, hogy a támogatásod nélkül nem sokra megy. Állítsd választás elé. Ha bevallásod szerint már próbáltad vele megbeszélni - akár szépen, akár csúnyán - és nem volt hajlandó dönteni, akkor szerintem kényszeríteni kell valahogy.


(Nekem annak idején pl. nem volt zsebpénzem. Amit kellett a szüleim megvettek - semmi felesleges dolgot - de nem is tudtam hülyeségre költeni a pénzem)

2010. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Hát igen, ő is azt mondja, h nem tud semmit csinálni rendesen. Pedig nagyon okos, tehetséges(grafikus,festő)angolból osztályelső volt, a tanár szerint vissza kellett fogni a többiekhez képest. Én azt hiszem, h "kedves barátnők" akik valóban semmihez nem értenek és még rondák is, elvették tőle az önbizalmát. Pedig régen nem volt vele semmi baj. Modellként is dolgozott, és sokszor keresték. Még az újságíráshoz is van tehetsége, novellákat is írt... Szóval nem tudom...
2010. jún. 2. 12:37
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen mondd meg neki, hogy ha továbbtanul, akkor hajlandó vagy eltartani, de ha nem, akkor lesz szíves dolgozni menni, mert te nem fogod eltartani.

Persze vérig lesz sértve, de ha látja, hogy betartod, vagy mondjuk azt mondod, hogy csak üres kenyeret vagy hajlandó adni neki és valóban csak azt kap, és nem adsz pénzt neki, hogy bulizzon meg ruhákat vegyen, akkor észhez fog térni.

Nekem pl. megmondták a szüleim, hogy eltartanak, amíg egyetemre járok. De amikor nyáron fenn akartam maradni Pesten a barátommal, arra nem kaptam egy árva fillért sem, merthogy akkor nem tanulok, tehát oldjam meg magam. Mivel előre közölték, ezért korrektnek éreztem a dolgot és elmentem nyárra dolgozni. Aztán őszre is ott ragadtam, szóval már az egyetemet is tőlük függetlenül végzem, amit el se tudtam volna képzelni.

Mindenképp valami drasztikus megoldást alkalmazz, ami megviseli őt, különben nem fog semmi változni, csak a barátnőinek fogja folyton mondogatni, hogy milyen szemét anyja van. Persze így is, csak így rákényszeríted, hogy tegyen is valamit. Mondani se kell neki, rá fog jönni magától.

Jó, nyilván fáj ez egy anyának, de az még jobban fájna, ha olyan ember lenne belőle, aki semmihez sem ért, semmit nem hajlandó csinálni és semmire nem viszi...

2010. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Elég rugalmasnak, sőt azt hiszem belátónak lehet nevezni engem, de vannak olyan dolgok amiken nem tudok átlépni. Sosem kaptam én sem zsebpénzt. Az ösztöndíjamat használtam a plusz költségeim fedezésére. És igen, én is egy kisközértben kezdtem dolgozni, mert valahol el kellett kezdeni. Aztán már egy belvárosi iroda vezetője lettem. Valóban azt látom, h nem nagyon akarnak felnőni a feladathoz. És amíg a média azt sugallja, h akkor jársz jól, ha simlis vagy vagy prosti addig ez a nézet a fiatalok körében nem is fog változni
2010. jún. 2. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!