Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg, hogy ne...

Hogyan győzzem meg, hogy ne hagyja ott a munkahelyét?

Figyelt kérdés

A párom egy évvel ezelőtt elbocsájtották.Egy éven át csak tengődtünk.Kölcsönből éltünk.Most beajánlották a helyi nyomdába.2 hete dolgozik de egyfolytában azt mondja,hogy nem tudja megtanulni.Gyomorideggel jár be és,hogy ott akarja hagyni.

Nagyon félek mert ha gondol egyet és otthagyja akkor megint nagy córeszben leszünk.Az én fizum nagyon kevés hármunknak.60.000FtVan egy 6 éves lányunk.

Miért nem tudja megérteni és elfogadni azt ami van?


2010. jún. 2. 11:54
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
73%

Hallod, kérdező, te is választhattál volna férfit férjednek, nem ilyen gyenge kis virágszálat. Aki egy év után végre talál egy rendes munkahelyet, 2 hét után már gyomorideges, mert meg kellene erőltetni magát és csöppet tanulni egy új munkát...Mindebben az a jó, hogy lesz munkahelye egy másik embernek, aki törődik a családjával is, és örül a lehetőségnek.

Mellesleg, ha már nem lesz honnan kölcsönkérni, neked nem lesz gyomorideged, hogy a gyereknek nincs cipője és nem tudod fizetni az iskolai étkezést?Ha lesz gyomorideg felmondasz a családnak?

- Neked olyan munkád van, amit csupa jókedvvel végzel?

2010. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a Kérdező már eldöntötte,hogy a férje a bűnbak,nem kell alá adni a lovat...
2010. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Elismerem önző módon viselkedett!Ilyenkor látszik,hogy egy apa nem érti mi az,hogy felelősség egy gyerek.Tisztelet a kivételnek!Azt tudom,hogy én sz@rt is mennék lapátolni ha ettől függne a lányom mindennapja és jóléte.

Nagyon fáj,hogy cserben hagyott!De segíteni szeretnék neki,hogy valami olyasmit csináljon ami tetszik neki.És akkor nem kell azt néznem,hogy megint gubbaszt és kerül engem.

De és ezt meg is mondtam neki,hogy nincs több esélye!Ha még egyszer így cserben hagy mi meggyünk!



És az esik a legrosszabbul,hogy majd el fogja várni a gyerektől,hogy ügyes legyen a suliban,tovább tanuljon,jó munkahelye legyen.De hogy ha ő is feladja?:(

2010. jún. 2. 19:40
 34/41 anonim ***** válasza:
50%
Pedig az a szomorú tény, hogy tudja, hogy lesz még esélye. Nem próbáltad rábeszélni, hogy igenis próbálja meg a munkát, mert lássuk be 2 hét alatt sem megutálni, sem megszeretni nem lehet egy munkahelyet, hanem mellé álltál, ezzel bizony visszafog élni, és a következő munkahelynél is eljátszhassa ezt. Mert mi lesz ha majd akkor is gyomoridege lesz, mert az sem jön be neki. Ugyanez a felállás lesz, akkor is elvárja majd tőled, hogy megértsd, hogy neki ez nem megy. Mást se hallani a tv-ben csak a válságot, a munkanélküliséget, és van aki egy nehezen megszerzett jó állást, csak úgy eldob magától. Na ez az amit én nem értek!
2010. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
66%
Mi az hogy kerül téged? Ezt nem értem, azért mert dolgozni kell neki? Csak nem azért kerül remélem, mert akkor már régen rossz.
2010. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
75%
15.10-esnek, ez nem empatia kerdese, nalam ez elvi kerdes. 2 het alatt nem lehet eldonteni h milyen is egy munkahely. Biztosan mas mint az elozo mert minden munkahely mas. Ha a csalad megelne a mama fizetesebol, akkor azt mondanam ok keressen masikat. DE 60ezerbol a kedves ferj nem engedheti meg maganak ezt a luxust es legyen mar ennyi belatokepessege es felelossegerzete h orokkon orokke nem kerhet a felesege kolcson mert o nyavajog. es igenis nyavajog es meghozza ferfi letere teszi. Sajnos en egy ilyen tipusu ferfira nem tudnek ugy ranezni h ferfi! nezd mikor ide kivandoroltam, ket diplomaval jottem ide, ket nyelvet pengen beszeltem a magyaron kivul, megis nehez volt a szakmamban elhelyezkedni mert elegge orszag specifius a szakmam. azonban vmibol elni kellett. Ja es volt 4 eves gyaksim otthonrol tehat nem palyakezdo voltam. MEGIS atmenetileg el tudtam menni oregek otthonaba mosogatni, ill pincerkedni foleg rendezvenyeken. eletemben nem csinaltam ezt a melot es utaltam csinalni. DE akkor abban a helyzetben a lenyeg az volt CASH jojjon a szamlamra amibol elni tudok. Majd talaltam irodai melot, igaz nem a szakmamban es jolval alacsonyabb szinten amit Mo-n otthagytam, es mellette csinaltam az ettermezest. Majd onnan tovabbleptem es otthagytam az ettermet. ma mar felso vezetoi pozicioban vagyok, jol keresek, ceges kocsi, laptop, mobil etc. De ennek ara volt! meghozza az h olyan munkat is be kellett vallalnom amit kifejezetten utaltam. meg lehet csinalni. es ha en nokent meg tudtam csinalni akkor en ezt elvarom egy ferfitol. Ugy ahogy egy ferfi elvarja egy notol h felnezzek ra. en sajnos egy ilyen ferfira nem tudok felnezni es nem tudom tisztelni olyan ertelemben h neki a maga kenyelme a fontosabb minthogy a csaladja. tehat akkor milyen empatiarol is beszelunk. Meg egyszer ha a feleseg mit tudom en 300ezret keresne es megelnek csak kicsit osszebb huzzak magukat akkor ok, nem tetszik a munkahely hagyja ott, de ne haragudj elvarja h 60ezerbol eljenek meg es mindig mas vki adjon kolcson es oldja meg a problemajukat en ezt gazosnak talalom. es ne mond h nem birna ki meg par hetet ott amig keres masikat???? mert nem evekrol van szo hanem hetekrol es addig is segit a csaladjanak. tehat a ferj nem empatikus hanem egy onzo kenyelmes alak es akkor meg a feleseg sajnalja ot es meg legyen hozza empatikus??? hat en biztos repitenem...
2010. jún. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
66%
mellesleg a sogornom ugyanez dettoban. O is otthagyta a melohelyet mert szar, mindenfele kifogassal, majd egeszsegi okokra hivatkozva h neki magas a vernyomasa es a fizikai melotol meg magasabb lesz. Erdekes abban az idoszakban el tudott menni hegyet maszni akkor nem volt magas a vernyomasa... meg a mai napi sem dolgozik es NEM is keres melohelyet szepen el van otthon mikozben a tesom es anyam penzeli. tesom ugysiznten ad neki eselyeket neki mikozben hulyere dolgozza magat, de ahelyett h allast keresne iwiw-ezik egesz nap. na ez mar egy eve folyik. amit en nagyon de nagyon utalok amikor hulyenek neznek. es ez a csaj ugyanazt csinalja a tesommal h teljesen hulyenek nezi es elvarja h a tesom es anyam ele tegyen mindent, ha nincs penz az ocsemnek kuncsorog anyamnal. en nem adok nekik semmit, nem azert mert nem sajnalom az ocsemet hanem igenis a csaj egy lusta alak, es menjen dolgozni ahogy mindenki mas teszi. ha tesom otthon felhozza a munka temat vita van csak belole igy tesom inkabb behuzza fule farkat es nem szol csak robotol. Kerdem meddig lehet ezt csinalni???? en mas vagyok en nem huzom meg magamat, en odamondok akkor is ha a masiknak nem tetszik. en ilyen aldozatokat nem hoznek mert ez szimplan nyavajgas es a masikat hulyenek nezi es ez az egy amit nem viselek.
2010. jún. 3. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaza van annak, aki azt írja, hogy ezt a következő alkalommal is el fogja játszani. Mivel EGY MUNKAHELY SEM LEÁNYÁLOM, MINDENT MEG KELL TANULNI, és ez a tanulási folyamat kemény, rendesen beleizzad az ember!!!!! Én voltam úgy, hogy fél évig nem éreztem igazán jól magam a munkahelyemen, mert addig nem láttam át a folyamatát az egésznek (mondjuk én könyvelő vagyok, úgyhogy eléggé sokrétű és határidőkkel tarkított a munkám), de kitartottam és utána már megszerettem. Sajnos más munkába is nehéz belejönni, ha most 2 hét után feladta, akkor mi lesz a következőnél? Tudod azt még megérteném, ha azért hagyta volna ott, mert valakivel olyan mérvű ellentéte lett volna, hogy nem tudott volna attól dolgozni (pl. állandóan alátettek volna), mert az nem igazán oldódik meg, viszont a férjed "csak" amiatt adta fel, mert stresszelt az új munkától, hogy nem tudta megtanulni! Szóval az mind szép, hogy támogatod, de sajnos nincs kizárva, hogy ezzel vissza fog élni. :(
2010. jún. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Abban igazatok lehet,hogy ezzel lehet,hogy később is vissza fog élni,bár nem ismerjük a férjet,de igen,lehet,hogy akarat gyenge ember,s emellett még talán ki is használ egy másik embert.Ezt viszont nem tudhatjuk biztosra.S azért,mert mondjuk TE utálod a sógornődet,és úgy gondolod,hogy ő egy lusta disznó,és kihasználja az öcsédet,még nem kell mindenkire ugyanazt a skatulyát ráhúzni anélkül,hogy ismernéd.Ezzel azt akarom most mondani,hogy elfogadom a ti nézőpontotokat is,de szerintem abban is van igazság,amit én írtam,ugyanígy a ti véleményetekben is.Nem kell ennyire sarkítani,a dolgok nem feketék vagy fehérek.Talán azért gondolkodom így,mert engem is ingyenélőztek már le,és engem is a sógornőm,pedig én másfél hónapig voltam csak munkanélküli,és leépítés miatt küldtek el,ráadásul akkor még lakás sem volt,nem hogy gyerek.S tudom,milyen érzés,mikor mások ócsárolnak,lustának neveznek,holott Te maximálisan törekszel megragadni minden lehetőséget.Egy gyárban például normák vannak,és ha ezeket a normákat nem hozod két héten belül,repülsz,főleg,ah külsős dolgozó vagy.

Ez az én nézőpontom.Én így látom a dolgokat,más pedig másként. (Lehet,hogy a tesógornőd is csak akkor nem lenen lusta a Te szemedben,ha esetleg nem utálnád.Mivel utálod,így természetes,hogy minden gyenge pontját kiaknázod,és ott támadod,ahol tudod.)

2010. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

A sógornőm is ezt mondta,hogy majd vissza fog élni ezzel,hogy én mindenben támogatom.Pontosan 1.5 hét volt és megkapta a fizuját rá.50.000Ft-ot!Azt hittem elájulok mikor mondta!És ez lett volna a kezdő fizuja!3 hónap után emeltek volna rajta!Nem tudom felfogni hogy lehetett ennyire önző!

Nem voltunk neki elég fontosak,hogy kibírja.És legalább addig amíg talál mást!


Dél környékén mikor haza értem azt kérdezte,hogy mi a baj mert látja rajtam.És csak annyit tudtam mondani,hogy szerinted mi a bajom?És azt válaszolta,hogy ha tudom,hogy hónapokig nem szólsz hozzám nem teszem meg!

Vagyis én vagyok a hibás amiért eljött?Miattam tette?Nem értem!:(


Győzködtem,hogy jól gondolja át!A lányunkat is felhoztam,hogy hogy fogjuk ennyi pénzből nevelni?

Jön majd a tél és nincs tüzelő!A ház törlesztésével el vagyunk maradva!A villany számlával is.És van még két személyi kölcsönünk is!!!!Azt mondta,hogy tudja milyen sokat keresne de nem éri meg neki,hogy kikészüljön.

Teljesen ki vagyok!Már annyit sírtam ma,hogy el sem hiszem!=(

2010. jún. 3. 14:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!