Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg, hogy ne...

Hogyan győzzem meg, hogy ne hagyja ott a munkahelyét?

Figyelt kérdés

A párom egy évvel ezelőtt elbocsájtották.Egy éven át csak tengődtünk.Kölcsönből éltünk.Most beajánlották a helyi nyomdába.2 hete dolgozik de egyfolytában azt mondja,hogy nem tudja megtanulni.Gyomorideggel jár be és,hogy ott akarja hagyni.

Nagyon félek mert ha gondol egyet és otthagyja akkor megint nagy córeszben leszünk.Az én fizum nagyon kevés hármunknak.60.000FtVan egy 6 éves lányunk.

Miért nem tudja megérteni és elfogadni azt ami van?


2010. jún. 2. 11:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
49%
barátnőm férje is ilyen,csak ők 3 gyerekkel...marha, már bocs de a te férjed is...itt már a gyerek az első,ne az ő érzései:/
2010. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
59%
Tedd csak tönkre szerencsétlent a pénzért.. Az egy dolog, hogy csak két hete melózik,de komolyan kéne venni, ha gyomorideggel megy munkába. Fordított esetben gondolom te itt rinyálnál, hogy a férjed nem ért meg.
2010. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos ma minden munkalehetőséget becsülni kell,mert nehéz elhelyezkedni.Mondd meg Neki,hogy megérted az idegességét,de más sem jókedvből jár dolgozni,és legalább próbálkozzon alkalmazkodni az új helyzethez!lehet,hogy pár hét,és belerázódik.ha pedig nem,és továbbra is csak kínlódik,vagy elküldik,vagy úgyis váltania kell majd.Mindenesetre mondd meg Neki,hogy ezt a döntést ne kapkodja el,és közben azért keresse a többi lehetőséget is,mert sosem lehet tudni,mit hoz a jövő.
2010. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
85%
Nyomdán belül melyik területen dolgozik a párod? Én is egy nyomdában dolgozom, de már a harmadik részlegen kell megfelelnem, ezidáig nem volt panasz rám. Ha gondolod segítek, van rálátásom a nyomdai dolgokra...
2010. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
90%

Próbáljátok megbeszélni, hogy csak addig húzza ki, míg nem találtok másikat. Közben pedig keresgéljen.

Így tényleg nem jó dolog munkába menni, de van, amikor felül kell emelkedni ezen, mert a kölcsön a nyakatokban, a gyereket etetni és ruházni kell.

Esetleg próbálj spórolni egy kis pénzt, valamilyen költséget lefaragni.

2010. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, én is voltam ilyen helyzetben, de a végén én könyörögtem neki, hogy hagyja inkább ott, csal lássam, hogy boldog..Pedig azóta se keresett annyi pénzt....Jah és ahogy ott hagyta 10 kg hizott..Szóval tuti h a te párod is tényleg frusztrált..

Most is a negyedét keresi a párom, kölcsönből kölcsönbe megyünk, mert nem talál mást,d e oda akkor se menne vissza és én se hagynám. Csak nálunk nincs gyerek és igy tudunk még lábadozni,de egy gyerekkel már lehet h másképp volna..

2010. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%

Értem én, hogy a lányotok miatt aggódsz, viszont egy rossz munkahely, a belőle fakadó stressz nagyon ártalmas. Ha nem érzi jól magát ott, akkor abból mindenféle egészségügyi gondjai lehetnek később. És akkor ott állsz majd egy kislánnyal, meg egy roncs párral. A fenti leírás szerint te vagy az, aki nem tudja elfogadni azt, ami van. Mert most az "van", hogy ez a munkahely nem felel meg a párodnak.


Nehéz munkahelyet találni, ám ez nem jelenti azt, hogy el kell fogadni bármit. Azt is, ami kész szenvedés a számára. Én azt mondanám, bírja ki a próbaidőt, és ha a végén sem érzi jobban magát, nem javul a viszonya a helyhez, akkor jöjjön el. Ezzel egyrészt levenném a válláról azt a terhet, hogy mindenképpen meg kell tartania ezt a helyet, akkor is, ha nem szereti meg. Másrészt viszont az egy éves kihagyás miatt lehet, hogy bármilyen helyen nehéz lenne neki, és nem is ezzel a hellyel van a baj, csak még nem rázódott bele. Ahhoz, hogy ez kiderüljön, idő kell.


Fogadd el, ami van (neki ez most nem tetszik), és próbálj kompromisszumot kötni!

2010. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
70%

11:59-es. Elég érdekes felfogásod van. Tönkretenni a "szerencsétlen", aki már több évet pihent és csak a párja húzza az igát. Naneee! :S

Ilyen esetben, amikor kölcsönökből tengődtek hosszú ideig, akkor minden lehetőséget el kell vállalni. Kíváncsi lennék a te anyagi helyzetedre, aki lehurrogtad a kérdés kiíróját. Gondolom nem egyedül te tolod a szekeret otthon.

2010. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
50%

"viszont egy rossz munkahely"


Honnan veszed hogy a munkahely a rossz? Egy évvel ezelött már elbocsájtották egy másik helyről!Ezen a munkahelyen dolgozik más is! Ki tesz itt tönkre kit?

2010. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne játsszuk már a fejünket,mindenki tudja,hogy nagyon sok volt a létszámleépítés,nyilván a Kérdező párja sem jókedvéből hagyta ott a munkaheylét annak idején,hanem elküldték leépítés,meg a válság miatt.Nyilván nem jókedvből volt munkanélküli x hónapig.S most,hogy gyomorideggel jár be dolgozni,nem biztos,hogy az a legjobb megoldás,ha aprópénzért roncsot csinálunk belőle.Azért álljunk már meg....Nem kell ilyen fölényes,okos hangnemben osztani az észt annak,akinek munkája van...Bárki kerülhet ebbe a helyzetbe!
2010. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!