Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem vesznek meg...

A szüleim nem vesznek meg semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves egyetemista vagyok és az a problémám hogy középiskola eleje óta mindent a saját pénzemből veszek (spórolt pénz, munkából pénz stb.) magamnak kell vennem cipőt, ruhákat, télre bakancsot és igazából mindent..azt hiszik hogy mindent meg tudok venni magamnak..szeretnék jogsit is hamarosan de így még gyűjteni se tudok rá, dolgozni nem nagyon tudok évközben suli miatt. Szerintetek normális ez az egész? Ha nem egyetemre járnék hanem dolgoznék akkor megérteném..de így? Ja és adtam kölcsön 30 ezret nekik kb. féléve amit még mindig nem láttam viszont.
2017. nov. 27. 08:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
42%

20 éves vagy, fizetik a kajádat a rezsidet, egy diákmelos napbol.kapsz 2 farost is (nem a 20 ezreset kell venni), többek között.


Én is dolgoztam egyetem mellett (és ösztöndijat is kaptam, jo nem.sokat), zömmel hétvégén. És JO volt, h megvehetek magamnak ezt azt nem.kuncsorognom kell érte.

2017. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
28%
Felnőtt vagy nem? Sokan 20 évesen már családot tartanak el. Te akartál egyetemre menni gondolom, nem várhatod el tőlük hogy a ruháid is ők vegyék. Gondolom lakhatásba, ételbe, rezsibe nem szállsz be. Ezzel rengeteget spórolnak neked.
2017. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
37%

Azért az sehogy nem normális, hogy az ember a 14 éves gyerekének nem vesz ruhát.


Mostanra felnőtt lettél, szerintem már ne számíts rájuk, hiszen eddig sem támogattak. Neked kell megoldani.

2017. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
30%

Ha ennyi a jövedelmük akkor nyomatékosan kérd vissza amit kölcsön adtál. De egyébként miért kéne venniük neked bármit

Gondolom otthon laksz a rezsibe nem kell beleadnod és ennivaló is van a hűtőben. Szerintem túlzás elvárni enmyi idősen, hogy divatra meg szórakozásra is ők adjanak. Miért nem vásárolsz turkálóban? Van amelyikben hó végén 200-300ft egy darab. Akár márkás farmer is. Azt te is meg tudnád venni. Mindenki addig nyújtózkodjon amígva takarója ér. Én nem értem a felháborodásod komolyan. Sokan ilyenkor már egy albérletet is fizetnek ömerőből. Ha annyira zavar beszéld meg velük, de szerintem magad is meg tudnád ezt oldani. Valamikor fel kell nőni.

2017. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
50%

A diákhitellel mi van? Persze ha nem büfészakot végzel éppen.

(Még ha csak felveszed és berakod a bankba kamatoztatni is többet fogsz visszakapni, mint amennyit a hitellel együtt kellesz visszafizetned. Persze ez nem oldaná meg így a jelenlegi problémád.)


19)


450-ből 200 hitelre? Nem valószínű. Maximum annyi hitelt engednek felvenni, amennyinek a minimális törlesztése a fizetésed maximum 30%-a. (50% ha jól keresel de 225e/fő annyira nem "jó".. persze jó :D, de nem "annyira")

Ez pedig sehogy nem jön ki kétszáz ezerre. Persze kitudja mire költik, egyébként ő dolguk.


Bár ezt én sem értem, hogy mi ez a "nettó 450 ezer nagyon kevés" dolog. Anyám például nettó 250 körül keres (+ gyerektartás + családi pótlék + nagyapám nyugdíja, ami annyi, amennyi), de valahogy mégis megvan oldva, hogy egész boldogan elélünk belőle, pedig rajtunk kívül 2 kutyát és egy tonnányi galambot is fent kell tartani. :D


Ha 450-et keresne tiszta Kánaán lenne itthon, szóval ebből kiindulva nem értem, hogy hogy mondhatja valaki, hogy "450 nettó nagyon kevés", vagy csak ennyire sz#rul gazdálkodnak egyesek a pénzzel?

2017. nov. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
77%
De rossz neked! Eltartanak az nem elég? Olyan ez a kérdés mintha egy óvodás írta volna. Komolyan ilyen magatehetetlenek a mai fiatalok? Menj el dolgozni esetleg és akkor lesz pénzed. Ez így működik ☺ Ha nem elég amit keresel akkor valóban kevesebb dolgot tudsz venni magadnak. Ez később is így lesz ha majd albérletet meg rezsit is fogsz fizetni. Akkor sem fog mindenre jutni. Miért gomdolod, hogy neked minden csak úgy jár? El vagy tévedve hercegnő ☺
2017. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Oltó Elemér ***** válasza:
50%
Dolgozol??rendes vagy!!!ők meg smucigok a saját gyerekükkel ennyi!!!!ok arra ösztökél ek h álj meg a saját lábadon de nemsajnáljon már a saját gyerekétől egy ruhát
2017. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!