Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim nem vesznek komolyan...

Szüleim nem vesznek komolyan soha. Miért?

Figyelt kérdés
A szüleim soha nem vesznek komolyan. Párnapja mert kérdeztem, hogy kaphatok-e , új biciklit mert már a régét kinőttem. Azt mondták, hogy persze, de akkor már mástol nem fogsz kapni semmit születésnapodra. Mondtam oké. Én mondtam, hogy szeretnék egy BMX-et. Még az nap nem mondtak rá semmit. Aztán másnap már egyszer felhoztam, hogy szeretnék egy BMX-et akkor már egyből letámadtak, hogy minek neked BMX? Mert a barátodnak is van és már egyből te is szeretnél egyet? Én mondtam, hogy nem arra. Aztán hanyagolták a témát. Később megint mondták, hogy csak olyan biciklit kapsz amit ők választanak ki. Ezek szerint mindent ők döntenek el? Mit csináljak, hogy kapjak?
2015. dec. 30. 17:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
12/F
2015. dec. 30. 17:40
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes választ...
2015. dec. 30. 17:45
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Ez a barom 59% itt éli ki magát.


Viktor:

Segítsél a házimunkában, légy kedves velük.

Ez sokkal többet használ, mint bármi más.

2015. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Tudom sablonos lesz
2015. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Bocs szóval tudom sablonos lesz. De ôk a szüleid még ôk döntenek. Próbáld meg elmondani nekik hogy mennyire szeretnéd és hogy ez egz jó sportolási lehetôség is.
2015. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Az én szüleim is ilyenek. Soha sem vesznek komolyan és mindig ezt mondják: "majd megbeszéljük". Borzalmas érzés... Sőt, a felnőtt testvéremet se veszik komolyan. Hogy miért? Én úgy látom, hogy sok szülő úgy néz a gyerekére, mint régen, kisgyerekként. Nem tudják elfogadni, hogy önálló döntéseket akarunk, tudunk és kell is hoznunk. Talán csinálhatnál "felnőttes" dolgokat, pl. magadtól kitakarítod a szobád/egész házat, reggel korábban kelsz és magadnak csinálod meg a reggelit a suliba, stb. Így látják, hogy nem olyan kisgyerek vagy, mint régen, és érdemes meghallgatni az ötleteidet. 14/L
2015. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Nyugi én már felnőtt korba vagyok, de velem is előfordul hogy apám tök hülyének néz, hogy nekem semmiről nincs fogalmam. Vicces hogy olyan dolgokkal is, amiről neki nincsen semmi fingja. Mert ő aztán mindent jobbat tud. Igaz hogy az életét semmire se vitte.
2015. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Sokan elfelejtik, hogy voltak ők is gyerekek, ezért pontozzák le vagy ugatják le a tini válasz-kérdés kiírókat.
2015. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) El próbálom majd magyarázni. És ide nem érő téma. Ezt azoktól kérdezem akiknek van vagy volt BMX-ük: Nehéz kinőni a BMX-et? Mert ez egy kicsit segít.
2015. dec. 30. 18:59
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Biztos nem érdemled meg, hogy komolyan vegyenek.

Én fiam is ilyen, hogy már a jövő évi szülinapi ajándékát követeli, de ismerem már annyira, hogy hetente talál ki újabb dolgokat. Régen az anyja mindent megvett neki feltétel nélkül. Kért kutyát, 1 hétig "jaj, de cuki", aztán letojja azóta is, kért mountain bike-ot, 2 napig volt érdekes, aztán rájött, hogy azt tekerni kell, az meg fárasztóbb a számítógépezésnél, úgyhogy 2 éve porosodik a garázsban. És ez mellet még bukásra áll vagy 3 tantárgyból. Sajnos az anyjára még mindig tud hatni.

Feltételezem, hogy Te is legalább ennyire komoly lehetsz...

Tegyél le az asztalra valamit! Lássák, hogy komolyan lehet venni!

Lehet, hogy sokat kell dolgozniuk a pénzért, és nem akarják a kis butaságaidra pazarolni.


És akkor most engem is lepontozhatnak az unatkozó sorstársaid! ;)

2015. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!