Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem vesznek meg...

A szüleim nem vesznek meg semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves egyetemista vagyok és az a problémám hogy középiskola eleje óta mindent a saját pénzemből veszek (spórolt pénz, munkából pénz stb.) magamnak kell vennem cipőt, ruhákat, télre bakancsot és igazából mindent..azt hiszik hogy mindent meg tudok venni magamnak..szeretnék jogsit is hamarosan de így még gyűjteni se tudok rá, dolgozni nem nagyon tudok évközben suli miatt. Szerintetek normális ez az egész? Ha nem egyetemre járnék hanem dolgoznék akkor megérteném..de így? Ja és adtam kölcsön 30 ezret nekik kb. féléve amit még mindig nem láttam viszont.
2017. nov. 27. 08:07
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
? Te miről beszélsz?
2017. nov. 27. 09:39
 12/27 anonim ***** válasza:
32%

Én is magamnak vettem. Minket egyedül nevelt anyukám. Tudtam, hogy nincs pénze mindenre. Nyáron dolgoztam és abból bevásároltam magamnak. Nem okozott gondot. Persze könnyebb lett volna, ha könnyedén megkapok mindent, mint mások. De azért volt előnye is. Megtanultam értékelni a munkát, pénzt, és megtanultam beosztani a pénzt.

Ha ketten keresnek 450-et az nem biztos, hogy olyan sok. Ki tudja mennyi kiadásuk van, rezsire, házra, hitelre, stb.

Ha lakhatásodhoz, kajálásodhoz semmivel sem kell hozzájárulni, akkor azért az nem olyan rossz, hogy csak a ruhákat kell magadnak megvenni.

Karácsonyra, szülinapra, stb. meg kérhetsz azt, ami még nincs meg és nem tudod megvenni.

2017. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%
Szia kérdező :) Én részben megértelek téged, és nem is értem a válaszokat. Nem tudom elhinni, hogy itt a gyakorin mindenki 10 éves korától dolgozik, mindent megvesz, 20 évesen már saját háza van, amit nyilván önerőből semmi hitel nélkül vett meg, stb. Itt ez megy. Kicsit unalmas. Én is 20 éves vagyok(egyetemista),anyukám egyedul tart el, teljesen megértem azt a részét a mondandódnak, hogy milyen rossz hogy nem vesznek neked semmit. Nekem is borzasztó, és nehéz volt elfogadni azt a tényt, hogy nem kapok ruhákat, gyakorlatilag az ételen kívül semmit...de az a helyzet, hogy egyszeruen nincsen pénzünk, és nem megy. Ez az amit neked is be kellene látnod. Valószínűleg a szuleidnek nincs több pénze, hiszen minimum 3 embernek (ki tudja van-e tesód) + kutya, macska, egyéb állatnak kell 450 nettóból megélnie, úgy, hogy egy házat/lakást is fenn kell tartani. Ez nagyon kevés pénz. Én is dolgozom valamennyit, iszonyat kevés pénzt kaparok össze,hiszen tanulás mellett nagyon nehéz, de ha épp kell, akkor tudok venni magamnak bérletet,ruhát. Turiból,de tudok. Sajnos ez egy ilyen időszak, túl kell lenni rajta. Majd ha végzel az egyetemmel és találsz egy jó munkát, akkor megváltoznak a dolgok. Legalábbis én ebben reménykedem :D szóval sok sikert, most ez van, de lesz jobb.
2017. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%

Talán lehet, hogy a szüleidnek sincs annyi pénzük, hogy finanszírozzák a dolgaidat. Ők hogy állnak anyagilag? Mert ha tőled kértek pénzt, valószínűleg őket sem veti fel. Ha a helyedben lennék, úgy mentem volna egyetemre, hogy tudom finanszírozni magamnak. Nagyon sok diáknak nem tudják fizetni a szülei, nem is kérnek tőlük, megoldják diákhitelből vagy vállalnak munkát. Vagy dolgoznak és levelezőn végzik az egyetemet. Sok megoldás van kitalálva erre.

Elsősorban Te tudod, hogy otthon mik az anyagi helyzetei a szüleidnek...

2017. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
13%
Ha lany vagy ujits be egy baratot, es vetesd meg azzal.
2017. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
55%

Beszélj velük erről, ha pedig továbbra sem támogatnak, akkor sajnos magadnak kell venned mindent. :(


Egyébként meg ne legyünk álszentek, nekem anyukám egyedül van, és nem keres egymaga 450.000 Ft nettót, ennél mi szerényebben élünk. Jóval.

Mégis, ha kérek tőle, akkor vesz nekem farmert.

Ha a mi pénzünkből telik rá, akkor a kérdőékéből meg főleg.


22/N

2017. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%
Hol éltek ti, hogy 450000Ft kevés és ne teljen a GYEREK alap ruházkodására belőle??? Kérdező, kérdezd meg a szüleidet, hogy mire költik a pénzt (nyilván ne így támadólag...). Mondd, hogy tanulni szeretnél beosztani a pénzt, mutassák meg, hogy hogy kell :) Így neked is lesz rálátásod, hogy érdemes-e kérni a szüleidtől vagy nem.
2017. nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
20%

20 eves vagy?


8-9 evesen rikkancskent kerestem meg a zsebpenzemet, 10 evesen a hetvegen besegitettem a piacon ... pedig normalis gyerek voltam, ugyan ugy jartam iskolaba mint masok ... zsebpenzem is volt.


De amikor azt mondtak a szuleim, hogy valamit nem kapok meg, akkor megvettem magamnak (persze az en gyerek szintemen).


Ne haragudj, de nem tudom megerteni a problemadat.

2017. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
29%

17: Ja, csak ha a 450-ből 200 hitelre, 150 rezsire, autóra, stb-re elmegy, akkor marad 100 ezer forint egy 3 tagú családnak ételre, háztartási cuccokra (tisztító, takarítószerek, stb.). Ami baromi kevés.

Ha a szülei kértek tőle kölcsön pénzt, akkor nyilván nincs felesleges pénzük.

Mondjuk az nem derült ki, mert nem írta le, hogy miért nincs pénz. Sok a kiadás? Vagy nem tudják beosztani?

2017. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
36%

Ha szüleiddel élsz akkor megértem öket.

Ök fizetik a rezsidet és az étkezésedet.

Ez azért egy óriási kiadás havonta egy 20 éves emberre.

Hétvégén simán elmehetnél legalább egy napot dolgozni ezt csinálja meg annyi egyetemista.


A sogorom orvosnak tanult 27 éve koráig a szüleivel élt ez miatt. Minden szombaton vagy vasárnap a korázban segédápolóként dolgozott(szinte a legalja munka). A szülei csak a családi pótlékot adták neki oda havonta. De etették és fizették a rezsiét.

2017. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!