Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem vesznek meg...

A szüleim nem vesznek meg semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves egyetemista vagyok és az a problémám hogy középiskola eleje óta mindent a saját pénzemből veszek (spórolt pénz, munkából pénz stb.) magamnak kell vennem cipőt, ruhákat, télre bakancsot és igazából mindent..azt hiszik hogy mindent meg tudok venni magamnak..szeretnék jogsit is hamarosan de így még gyűjteni se tudok rá, dolgozni nem nagyon tudok évközben suli miatt. Szerintetek normális ez az egész? Ha nem egyetemre járnék hanem dolgoznék akkor megérteném..de így? Ja és adtam kölcsön 30 ezret nekik kb. féléve amit még mindig nem láttam viszont.
2017. nov. 27. 08:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, de olyan unalmasak már ezek a kérdések. Mit tudsz szerinted mégis csinálni? Beszélni velük vagy megteremteni a magad erejéből. Honnan tudjuk mi, hogy milyen az ő valós anyagi helyzetük? Vagy hogy te milyen vagy, amiért ők nem támogatnak? Vagy hogy miért most lett ez probléma, miért nem kérdezted meg tőlük korábban?


Dolgozni lehet amúgy nyáron is, bőven meg lehet keresni akkor egy jogsi árát. Csak épp fölösleges, hisz autót miből tartasz fent?

2017. nov. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudjuk, hogy azért nem költenek rád, mert nincs miből, vagy mert nem szeretnek. Kevés róluk az infó. Dolgoznak?

Az egyetemet se finanszírozzák?

Tanulj jól, hogy kapj ösztöndíjat!

Dolgozz egyetem mellett, mondjuk Tesco-ban, vagy más diákmunkákat is kereshetsz.

Valahogy ki kell bírnod, míg lesz saját biztos állásod.

Esetleg menj ki külföldre..

Nem nagyon van más ötletem.

..és ne adj nekik kölcsön, egyszerűen mondd, hogy nincs neked se!

2017. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ha ösztöndíjat szeretnék akkor nagyon jól kell tanulnom és munka mellett lehet nem menne..de gondolkodom rajta. Szüleim együtt olyan 450 nettó körül keresnek..
2017. nov. 27. 08:38
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem beszélsz velük erről? nem jó a kapcsolatotok?
2017. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Hiába mondom nekik hogy legalább pár farmert vagy bakancsot vegyenek..nem érdekli őket, azt hiszik szerintem hogy amiért én tudok spórolni és gyűjteni már mindent magamnak fogok megvenni..
2017. nov. 27. 08:51
 6/27 anonim ***** válasza:
12%
Tehát, te semmit nem teszel azért hogy legyen pénzed (munka mellet nem menne a jó tanulás????, nem is dolgozol!!!!), de ők támogassanak! Egyébként semmi közöd az anyagi helyzetükhöz.
2017. nov. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Mondd hogy szeretnéd ha vennének neked egy farmert mert nincs pénzed rá,lehetőleg hármasban üljetek le.
2017. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
Kérdés, hoyg MENNYI FIX kiadásuk van a 450 nettó mellett, mert adott esetben éppen csak a megélhetésre elég.
2017. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Semmit nem teszek azért hogy legyen pénzem?:D Dolgozok nyáron, spórolok, gyűjtök, weboldalakat tervezek stb., de így hogy mindent magamnak kell megvegyek nem tudok normálisan gyűjteni..ja és ez már középiskola elejétől kezdve megy.
2017. nov. 27. 08:59
 10/27 anonim ***** válasza:
11%
Nahát...sokan mások meg azért dolgoznak, hogy a középsulit el tudják végezni és tudjanak közben albérletben lakni.. túl sokat nyavalyogsz..
2017. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!