Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző lennék? Nem kaptam...

Önző lennék? Nem kaptam semmit gyereknapra. De a tesóm igen

Figyelt kérdés

Én 15 éves vagyok,a tesóm meg 23. Tesómnak van egy egy éves babája is. Anya tegnap adott tesómnak 5000Ft-t gyereknapra, állítólag a picinek adta,h rá költse. De ma délelött jött át hozzánk tesóm és mutogatta az új szandiját. Kérdeztem h hogy volt rá pénze hisz elötte panaszkodott h nincs 10ftja sem. Mondta h lett. Én mondstam anyunak h sztem abból vette a cipőt amit ő adott.de ő csak annyit mondott h nem tudhatjuk. (Ja,mert anya tegnap adott neki 5000Ft-ot) A vicc az h pár órával késöbb ,ár jött át pénzért mert nincs pelenka a gyerekre. Én mondtam neki h mi van azzal a pénzel amit anya adott tegnap? erre azt mondta h abból mást vett. Mikor odavágtam h cipőt,akkor rám ordított h semmi közöm hozzá h mire költi a pénzét. Mikor anyának is szóltam h azért ez hogyis van akkor már ketten mondták h milyen önző és irigy testvér vagyok.

Rossul esik h én még egy vacak csokit sem kaptam,tesóm meg elvert 5000Ft-t és még a pelenkára is kapott külön pénzt


2010. máj. 31. 23:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
52%

15 évesen tényleg nem vagy már gyerek, igazából nem jár neked semmi gyereknapra. Ha szüli-névnapokat, karácsonyokat megünneplik veled, nem lenne szabad kiakadnod azon, hogy a nővéred most kapott, te pedig nem.

Az unoka valószínűleg annyira pici, hogy még úgysem fogja fel, hogy gyereknap volt-e vagy sem. Anyád pontosan tudta, mikor a tesód kezébe adta, hogy nem a játékra kell(ene), h elmenjen a pénz, ellenkező esetben ő maga vett volna ajándékot a kicsinek. És azért adta oda ELŐTTED, mert úgy hitte, te ezt meg fogod érteni.


A tesód egy p*csa, ez tény. nincsenek ők anyagi gondban, nem először látom azt a módszert, hogy kisírt szemekkel rohannak nem csak anyucihoz, hanem a barátnőhöz is, hogy "jaj" nincs pénz szülinapi ajándékodra. Há' hogyne volna. A gyerek az meg aztán az igazi adu ász, azzal nem lehet laca-facázni, annak kell a pelus, meg kell a bébiétel, különben szegényke éhen hal. Nem hal éhen, de anyád nem fogja kikísérletezni, ezt is meg kell értened. és azt is, hogy ezen a tényen vajmi keveset fog segíteni az árulkodás.

Bosszankodhatsz, amire anyukád, ha megkérdezi, mi a gond, akkor FINOMAN elpanaszolhatod, miket feltételezel, de ha jobban meggondoljuk, mivel a tesódnak külön élete van, ezért nem igazán van jogod beleavatkozni, és még kevésbé gyanusítgatni (még akkor is, ha igaz). Gondolj csak bele, beköpted-e már osztálytársad, mert puskázott, és jobb jegyet szerzett emiatt nálad?

Még annyit tehetsz, hogy amikor dicsekszik a szandáljával, anyu előtt te is jó hangosan dicsérni kezded: "te anyu láttad ezt? Szenzációsan néz ki, egy vagyonba kerülhetett!" - eltúlozva a hangnemeket éreztetve az iróniát (a nővéred gyilkos pillantása erre mindent meg fog érni, hidd el)

Nem kell felvenni ezeket a dolgokat. Anyukád csinál, amit csinál, te viszont határozd el magadban, Belőled ugyan nem eszik a kedves nővér. Majd néhány év múlva hozzád is fog jönni kunycsorálni, akkor kőkeményen vissza kell utasítani, és megmondani (de kizárólag négyszemközt), hogy átlátsz rajta. Akkor majd ő sem tud rohanni anyuhoz, hogy a Hugi nem segít ha bajban van, mert te is benyögheted, h hát nekem is kell a pénz, én is ALIG jövök ki egyik hónapról a másikra.

Igazságtalan dolog ez, de előttem is mondták, annyi ilyennel fogsz még találkozni...

2010. jún. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
10%

igazabol en is a most en teljesen a növer szerepen vagyok :D olyan tekintetben, hogy nekem van egy kisfiam es a nyagyitol (anyukamtol) kapott ajandekot, persze a hugom tök nem volt irigy, es mivel nem penzt kapott el sem tudtam költeni :D

Azert szerintem ez vicc, nekem soha eszembe sem jutna az hogy magamnak vegyek valamit amikor a babanak nincs valamilye, pelus, ruha, ennivalo vagy barmi ami alapszükseglete lenne.Ezen kivül nalunk kb 10 eves korunkig volt gyereknap tartva, csaladi fagyizas stb... aztan elmaradt. Mondjuk biztos lehurrogtam volna anyat közepiskolaban vagy akar 8ikban, hogy menjen valahova en mar nem vagyok gyerek. Szerintem a gyereknap föleg a piciknek van. De ez szokas kerdese. minden esetre a növered egy önzö tehen, te meg irigy kutya.Anyukatoknak meg jol sikerült elszurnia a neveleseteket.

2010. jún. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
67%

Kérdezd meg a nővéredtől mikor legközelebb pénzt kér, hogy:


- Nem szégyelled magad?

- Felnőtt nő vagy.

- Nekem lesülne a kép a bőrömről ha felnőtt koromban anyám pénzét venném el.


- Különben meg mért nem a pasidtól kunyerálsz?


Hátha akkor elgondolkodik és kevesebbszer jön át pénzért.

2010. jún. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem vagy onzo. A tesod es foleg anyud hibaztak.
2010. jún. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
14%

"...Kérdezd meg a nővéredtől mikor legközelebb pénzt kér, hogy:


- Nem szégyelled magad?

- Felnőtt nő vagy.

- Nekem lesülne a kép a bőrömről ha felnőtt koromban anyám pénzét venném el. ..."


Okostojás, látom te még nem voltál úgy hogy egy családot kell egyik hónapról a másikra úgy vinni, hogy 25-én az utolsó ezres költöd el!

Az hogy te jó anyagi körülmények között élsz az nem jelenti azt hogy egy ilyen beszólást megengedj magadnak!

Mégis mit képzelsz te magadról? Ki vagy te ehhez?

2010. jún. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
85%
ma 06:10: Te valamit nagyon félreértettél! Az a nő nem a gyerekre költötte a pénzt, amit az anyjától a gyerekre kapott, hanem elverte csilivili szandikára! Hol van itt a hóvégi nadrágszíjhúzás, számolgatás? Én csak a felelőtlen költekezést és anyuci fejését látom ki a történetből, ami a 15 éves testvért joggal bántja. Igaza van annak a hozzászólónak!
2010. jún. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
21%

tegnap 23:40


én 21 évesen szültem!!!

A kérdezőnek meg azt irnám,hogy ez ellen nem tudsz tenni semmit!és ne irigykedj!én mondjuk a gyerekemnek nem ajándékot veszek,hanem megyünk vhova!

2010. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
89%
Nekem 5 hónapos a babám. Mikor megjön a tgyás egyszerre megveszek mindent a gyereknek ami kell 1 hónapra. Pelust,kencéket,ha kinőtte 1-2 ruhát,popsitörlőt. Igaz,így egyszerre kell rá több pénz,de mindene megvan,nem kell kölcsönkéregetni. Minden anyának a gyereke kéne kegyen az első és legfontosabb! Én minden mást (kaját,tisztítószereket,magamnak bármit) csak ezek után veszek a maradékból. Nővéred önző veled szemben is és a saját gyerekével szemben is! Anyukád pedig igazságtalan!
2010. jún. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
68%
Bocsi 23/n
2010. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos én sem tudok mindig anyagilag igazságos lenni a két gyerekemmel, nagyon nehéz ám ez a szülőknek. Pl most az egyik gyerek fürdőruhát kér szülinapjára, a másiknak meg nincs fürdőruhája, tehát neki is kell vennem. Az egyiknek le kellett cserélnem az ágyát, 60ezer Ft! Most akkor mit vegyek a másiknak ugyanilyen nagy értékben? És hát ez csak a mostani példa, de az egész élet így megy, nem lehet észben tartani, kire pontosan mennyit költünk, de az ember mindig arra figyel, ki van éppen jobban megszorulva, kinek van több szüksége a segítségre. Amit most nem kaptál meg 5ezrest, lehet, hogy megkapod majd te is 23 éves korodban, vagy máskor, amikor majd a nővéred pont nem kap. Vagy lehet, hogy már volt is ilyen, mikor csak rád költöttek, és őrá nem. A gyereknap meg nem is olyan nagy ünnep azért, most én sem adtam még semmit a gyerekeknek, mert nem volt miből, de azért majd fizetés után pótolom.
2010. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!