Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző lennék? Nem kaptam...

Önző lennék? Nem kaptam semmit gyereknapra. De a tesóm igen

Figyelt kérdés

Én 15 éves vagyok,a tesóm meg 23. Tesómnak van egy egy éves babája is. Anya tegnap adott tesómnak 5000Ft-t gyereknapra, állítólag a picinek adta,h rá költse. De ma délelött jött át hozzánk tesóm és mutogatta az új szandiját. Kérdeztem h hogy volt rá pénze hisz elötte panaszkodott h nincs 10ftja sem. Mondta h lett. Én mondstam anyunak h sztem abból vette a cipőt amit ő adott.de ő csak annyit mondott h nem tudhatjuk. (Ja,mert anya tegnap adott neki 5000Ft-ot) A vicc az h pár órával késöbb ,ár jött át pénzért mert nincs pelenka a gyerekre. Én mondtam neki h mi van azzal a pénzel amit anya adott tegnap? erre azt mondta h abból mást vett. Mikor odavágtam h cipőt,akkor rám ordított h semmi közöm hozzá h mire költi a pénzét. Mikor anyának is szóltam h azért ez hogyis van akkor már ketten mondták h milyen önző és irigy testvér vagyok.

Rossul esik h én még egy vacak csokit sem kaptam,tesóm meg elvert 5000Ft-t és még a pelenkára is kapott külön pénzt


2010. máj. 31. 23:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a Kérdezőnek.

Sok nővér,és sok anya ilyen,mint az övé,sajnos ez nem kevés családban előfordul.S az a legszomorúbb,hogy a z ilyen nők annyi gyereket szülhetnek,amennyit nem szégyellenek,aki meg szeretne,annak nem lehet.Nekem a képemről lesülne a bőr,ha pelenkára vagy tápszerre kéne kéregetném,és még ennek tetejében a gyerekemnél többre tartanék egy pár új cipőt.

Ezen én is kiakadnék,ha én lennék a húga.bezzeg a kisebbnek nem jut egy szelet csoki...Ugyan már...

2010. jún. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
95%

A kérdezőt szerintem ne hasonlítsuk egy átlag tinihez, mert úgy veszem ki az írásából, hogy ő egy komoly kislány. Az édesanya két nagyobb bakit is elkövetett most: egyrészt alapszabály, hogy ami szükséglet, azt ne adjuk már a gyereknek alkalomra, vagy ha mégis, akkor férjen már mellé vmi akármilyen apró ajándék is, egy szelet csoki, tényleg bármi, mert nem az érték a lényeg, hanem a gesztus. Szerény kérdezőt úgy sajnálom, hogy egy kiscsokira vágyik a nagytesó mellett, akinek most tényleg szalad a szekér. De ha nem csoki, akkor egy ölelés, egy puszi anyától, ez már tényleg nem kerül pénzbe. De semmi esetre sem letolás.

Másrészt valóban meg lehetne mondani nyíltan, hogy most a babát próbáljuk segíteni, azért nincs pénz. De nem az, hogy a kicsi igazságtalanul mellőzve érzi magát, mert a nagy előnyre tett szert azáltal, hogy szült. A kicsi ezt nem teheti meg, és tehetetlen, az anyja szeretete meg ugyanúgy kéne neki, mint a nagynak. Én megértem.

Amúgy meg tesód is simán adhatott volna egy barackot a fejedre, ha mást nem is, hogy boldog gyereknapot, hugi.

A szórakozás meg kell a tininek, a barátkozás időszaka ez, a vele egykorúakkal sokat kell lennie még ilyenkor, szóval az a két dolog nem zárja ki egymást, hogy ha eljárna szórakozni meg hogy megöleljék gyereknapon.

Engem apám minden évben, így idén is felhív telefonon, hogy boldog gyereknapot, pedig 24 éves vagyok. És nem felejti el soha. 40 évesen is fel fog hívni és 80 évesen is felhívna, ha megélné, de sajnos nem fogja, mert akkor már 112 éves lenne. Mert a szülőnek mindig a gyerekei maradunk. Már előre bőgtem egy sort, mert éppen tegnap gondoltam bele, hogy hogy fog hiányozni apa telefonja, ha már nem lesz. De remélem, ez még messze van.

Úgyhogy szegény Kérdező, én nem vagyok az anyukád, de fogadd ismeretlenül is gyereknapi ölelésemet. Tudom, hogy nem lesz tőle semmi se jobb, de csak úgy küldöm.


24/L

2010. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%

nem semmi!


és mit mondott az anyukád, miért nem vett neked még egy csokit se? megkérdezted? kíváncsi lennék rá.


anyukád szégyellhetné magát, hogy rólad elfeledkezett.

a tesód meg pláne. minek vállal gyereket, ha alapvető dolgokra nem telik?

2010. jún. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
28%

A tesód egy nagy tróger, de igen te is önző vagy.


Ha van egy család, aki próbál kijönni a haviból akkor a befolyó összeg nem különül el, tehát a gyereknapi 5000ft-ból így lehet mondjuk új gumi a pótkerékre ha most éppen arra kell.

Ebbe nincs semmi kivetni való, nem szólhatsz bele.


Az más lapra tartozik ha pelenkára nincs pénz és szandált vesz belöle, de ez csak őt jellemzi.

2010. jún. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
90%
Miért a nagymamának kell eltartni az unokát? Szerintem nem kötelessége, csak megköszönni lehet ha mégis megteszi. Aki a semmire szül gyereket az megérdemli! Ha még pelenkára sincs pénze az elég durva és nem a tesónak kéne szívni miatta.
2010. jún. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem itt egyedül a nővér az önző.A húg csak egy kis megbecsülésre,szeretetre vágyik.S azt meg nem kapja meg.Ellenben a,,tékozló leány" az,akit anyuka ajnároz.Sajnos ez jellemző.Sajnálom a Kérdezőt.
2010. jún. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
16%
Te sem vagy már gyerek.
2010. jún. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
80%
Te is az unokahúgodnak kérj ruhákat és cipőt, akkor biztosan kapsz:>
2010. jún. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem teljesen meg lehet érteni a kérdezőt, nem értem miért bántjátok.
2010. jún. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kérdezőnek adok igazat. Legalább azt a csokit megvehette volna az anyja, de itt tényleg úgy jön le, hogy a már nem otthon élő, unokát szült nővér van istenítve, ő meg a kis lábtörlő.
2010. jún. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!