Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti visszaköltöznétek? Gonoszsá...

Ti visszaköltöznétek? Gonoszság hogy mi nem?

Figyelt kérdés

Após haldoklóban,hónapjai vannak hátra valószínű.

Mi évekkel ezelőtt messzire költöztünk mert Szabolcsban esély nem volt olyan életre amilyenre vágytunk.Itt szépen felépitettünk mindent,első babánkat várjuk,az ottani élethez képest ez kb a mesébe illő.

Mióta após betegsége kiderült azóta anyós és pár rokon azzal nyaggat minket,főképp a férjem hogy mi az hogy nem költözünk vissza,ápolni kell segíteni öket. 1-3hetente megyünk,van hogy havi 4 hétvége ott voltunk, de az életünk nem akarjuk feladni.Férjem sem,nem ezért dolgozunk kőkeményen.

Anyós már most azon sír hogy vele mi lesz egyedül..(nem azon hogy szegény férje)

Hozzáteszem após sosem kérne ilyet,sőt ha minden hétvégén ott vagyunk lecsesz hogy drága a benzin,elvan ő,nem kell minden szabadidőnk rááldozni,nagy hassal nehogy elinduljunk ha csúszós az út stb.


2017. nov. 20. 07:53
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Akkora hatalmas házat anyós nem fog tudni fenntartani,minimálbért keres-még dolgozik.

Muszáj lesz eladnia,télen a fűtés havi 150ezer alatt nincs.Ezt nem tudjuk finanszírozni,nem is akarjuk.

Megyünk amennyit tudunk,amennyit férjem munkája enged.

2017. nov. 20. 10:25
 22/33 anonim ***** válasza:
41%

Városban vagy faluban lakik anyósod? Van ott a környéken panel lakás? Már csak mert a nagy bazi családi házak nagyon ár alatt adhatóak el máshol is, ott pedig főleg.

Szerintem egy 1,5 szobás panelban kellene gondolkozni majd első lépésben (ha szegény após már nem lesz).

Ha tudnátok hozzátok közel venni, annak is van előnye, mert tény, hogy öreg korára úgyis rátok szorul (és már törvény is előírja, hogy gondoskodni kell róla). Akkor így nem lenne gond az átjárkálás, segítés.

Ha viszont csak Szabolcsban lehet lakást venni az eladott hát áráért, akkor lehet, hogy majd az lesz, hogy szerződést köt valakivel erre, aki a lakásért cserébe gondozza élete végéig (ha majd ott tart.)

De az első: Pénzrabló, fűtés zabáló háztól megszabadulni majd, após halála után.

2017. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
62%

#15, azért írta így, mert a férjét nyaggatják a rokonok, nem őt szemtől-szembe...


Én nem költöznék vissza. Ha após kérne, más lenne a szitu, de így inkább nem. Van saját életetek, saját jövőtök.

2017. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha még szegény apósodnak hónapjai vannak hátra , és ellátja magát akkor még nem haldoklik.

Esetleg halálos beteg.

Nem kell odaköltözni , hisz az butaság lenne.Látogassátok ahányszor tudjátok , időtök engedi.

Anyósod természetes hogy fél , hogy mi lesz vele , hisz egyedül kell helytállnia , mind anyagilag is és fel kell tudnia dolgozni hogy elvesztette /elveszti élete párját. Támogatni kell őt érzelmileg mert nehéz helyzet előtt áll.

2017. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
81%
ház elad, megy kisebbre, kisebb rezsivel és kész
2017. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Az anyósod egy idióta. Eleve nem fogja tudni eltartani magát, ha após meghal, és ha ti is munka nélkül lennétek, mégis mi a fenét csinálna? De utálom az ilyen ostoba, egoista vénasszonyokat!
2017. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
89%
Én sem költöznék vissza. Ezen ne is emészd magad. Nyilván anyósodnak sem lesz könnyű, de nem kívánhatja el tőletek, hogy mindent felrúgva, visszamenjetek Szabolcsba, ahonnan mindenki csak el költözik. Tudom, mert a mi családunk is oda valósi.
2017. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
59%

Bocsánat az offért, de már előttem mindent elmondtak.

Azért Szabolcs sem a világ vége, és nem kéne így leírni. Tudjátok ti mennyi villa és palota épült itt Nyíregyházán az elmúlt évtizedben?

Egy építési telket (!) a jobb környékeken 10 millió alatt nem találni, már ha talál az ember, mert nagy a telekhiány. Mindenfelé terjeszkedik már a város, gyakorlatilag a 10 évvel ezelőtt néptelen tanyavilágban is luxus heciándák épültek, a Báthory lakópark is ennek eredménye.

A Tesco mögötti mocsaras, lápos vidéket is feltöltötték, majd rohamosan be is épült villák tömkelegével.

Bocsi az offért.

2017. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
85%

#28

Nem ezzel van a baj, hanem a kisebbség arányával.

Van itt valaki, - talán éppen te - aki régóta keres házat "emberlakta" helyen és nem talál, mert ahol élhető a település, ott csillagászati árak vannak, a többiről meg ne beszéljünk ...

Szabolcsnak ez az átka és nem más.

2017. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
12%

Én nem keresek telket. Én már 30 éve itt élek :)

Valóban a kisebbség lassan többség, de vannak falvak ahol egy sincs belőlük, és minden nagyvárosban van városrészük sajnos. Sőt, még egyéb nációból sokkal több van a fővárosban és a nyugatabbra lévő, vagy határmenti nagyvárosokban.

2017. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!