Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem rá h ne is...

Hogyan beszéljem rá h ne is gondolkozzon az elköltözésen?

Figyelt kérdés
Az egyik(talán legjobb haverom aki még csak 16 éves) azt mondta nekem h ő vissza akar költözni az apjához mert az anyjával kezdenek rossz viszonyba lenni és ő ezt nem akarja. Persze az anyjának erről még nem beszélt h ő mit akar de tuti nem engedné el mert attól függetlenül h néha veszekednek mindent megtesz érte.Még nem lenne késő sztem h rábeszéljem haverom h ne költözzen el beszélni akarok vele de vmi olyat akarok mondani neki ami meg marad benne és azt mondja h mégse megy el.Lehet le kéne ülnöm vele beszélni és erről hosszasan elbeszélgetni de nem tudom h hassak rá h már pedig ne gondolkozzon ilyenen mert nemcsak nekem lenne rossz hanem az egész haveri társaságnak meg persze az anyjának.
2010. máj. 31. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nézd, ez nem egy olyan dolog, amibe a haverok beleszólhatnak. A gyereknek két szülőre van szüksége, akármennyire nem így gondolják ezt a mai anyukád. A barátodnak valószínűleg már nagyon hiányozhat az apukája, ha nem így lenne, akkor az a pár veszekedés nem indokolna egy ilyen súlyos lépést. Ezt neki kell eldöntenie, úgy gondolom ez tényleg nem egy olyan dolog, amit a baráti társasággal kell megbeszélnie, vagy hogy egyáltalán befolyással legyen rá. Ha nem lesz neki jó úgyis visszamegy hozzátok. 21/N

2010. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jav.: * mai anyukák
2010. máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először azt kéne megtudnod, hogy min szoktak veszekedni az anyukájával. Ha ilyen tipikus kamasz problémák (néha piszkálja az anyukája, hogy tanuljon, vagy rakjon rendet, nem engedi el sokáig, stb), akkor próbáld elmagyarázni neki, hogy az anyukája nem akarja, hogy elkallódjon, jót akar neki stb. Itt, ezen az oldalon is sokféle ilyen tanácsot olvashatsz.

Másrészt mondd el neki, hogy hiányozna neked, és a többi barátotoknak is, a ti városotokban már megszokott mindent, az apukájánál pedig új hely, új iskola, új barátok, nehéz lenne beilleszkedni. Ha az anyukája egyedül neveli, azt is felhozhatnád, hogy szegény anyuka egyedül maradna. Vagy ha van a srácnak barátnője, akkor miatta.

Sok sikert!

2010. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszön a válaszokat:) hát pl a multkor azért veszekedtek mert haverom lebukott h cigizik és az anyja nagyon kész lett. am ő az apjának sztem nem hiányzik mert évente csak 1szer 2szer megy el hozzá és anyagilag se támogatja az apja.
2010. máj. 31. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
A barátodnak elöször is az apját kellene megkérdeznie, hogy lakhat-e ott nála, mert ha nem sokat törödött eddig sem vele, akkor nem biztos, hogy akarná, meg az sem biztos, hogy van elég helye.
2010. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először fel kellene térképezni, hogy pontosan miért akar elköltözni? Valószínűleg kamaszkori fellángolás, mert az édesanyja esetleg nem enged meg olyan dolgokat, amiket lehet, hogy az édesapja megenged. Az sem mindegy, miért váltak el: van-e valami olyan káros szenvedély, ami erre vitte a szülőket, vagy más. Lebeszélni szerintem nem érdemes, de rá kellene ébreszteni, hogy az éesanyjával való nézeteltérések talán azért vannak, mert az édesanyja jót akar neki, de ezt ő még nem látja. Ráadásul tényleg nem biztos, hogy az édesapa is be van rendezkedve egy kamaszra... (Ezzel nem az apát bántom!)
2010. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az előzőekhez még annyit:

hívd fel rá a figyelmét, hogy ha semmi véresen komoly probléma nincs "csak" a szokásos összezördülések, akkor jól fontolja meg, mert nem játszhat a szülei érzéseivel.

az elköltözés nem lehet zsarolási alap, sem pedig móka, hogy ahol épp nem csesztetnek, oda megyek,aztán vissza

ez egy súlyos döntés,amivel megbánthat embereket annyira,hogy hiába hátrálna ki, nem lehet

szóval szerintem mondd meg neki,hogy ha ez egy múló szeszély (beszámolód alapján ő sem határozott ebben a kérdésben) várjon még.....

2010. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!