Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek a temetésen?

Gyerek a temetésen?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy 6-7 éves korú gyereknek van helye az édesanyja temetésén? Egyáltalán hogyan lehet elmagyarázni neki mi az ami épp történik és amit lát?
2017. nov. 13. 14:42
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
71%
Ha nyitott koporsós temetés lesz sztem ne vigyétek a koporsóhoz. Ne az a kép legyen az utolsó az anyukájukról. Jobb, ha úgy van az emlékeikben amikor még élt.
2017. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
20# és akkor mi a teendő szerinted? Szomorú igen, és nagy trauma de ez történt, ezen változtatni nem lehet.
2017. nov. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
23# voltam temetésen nemrég, sajnos egy apuka halt meg, akinek ott volt a kislánya. Semmi ilyesmi nem történt amit leírtál.
2017. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
57%
Részvétem a családnak, de nem értem, hogy fordul meg bárki fejében is a nyitott koporsós temetés.
2017. nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
27%

Annak meg akkor mi értelme, hogy ott a gyerek és nem mehet a koporsó közelébe? Majd valaki el lesz vele a temető másik végébe és kiselőadást tart arról, hogy most kell búcsút vennie az Anyukájától aki ott fekszik valahol?

Vagy esetleg álljon közelebb és nézze a siró tömeget????


Az Anyukáját temetik, nem pedig valami távoli rokont!!!!

2017. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
18%
UI: később nyugisabb körülmények között kivinném a temetőbe, de magára a temetésre tuti nem.
2017. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
93%
Anno nagyszülő temetésén részt vett az akkor 7 éves húgom is, én 12 voltam. Meg lehetett nézni bent a ravatalozóban az elhunytat a koporsóban, de természetesen minket nem engedtek be gyerekként. Tökéletesen tisztában voltunk vele mindketten, hogy mi történik, és miért. Szerintem joga van a gyereknek a saját édesanyja temetésén részt venni, nem tilthatjátok meg neki, hogy ne kísérhesse el az utolsó útjára! Kivéve, ha ő maga nem akar elmenni.
2017. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
76%

Én rettenetesen ki voltam borulva anyám halála miatt, mert nagyon szerettem. (8 éves voltam)

Nem is tudom, hogy fogalmazzam, de valahogy azzal, hogy megvolt a temetés, azzal valahogy helyére kerültek a dolgok.

Utána pontosan tudtam, hogy hol van, nem csak egy fikció volt, hogy valahova felszívódott.

2017. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
33%

Én nem vinnék ki ilyen kicsi gyerekeket. De ha a család, a többi rokon erősködne, hogy márpedig ott a helyük, nem mondanék nemet. Vagyis inkább családi szavazásra bocsátanám a dolgot, a közelebbi rokonokat kérdezném meg, nagynéni, nagybácsi, nagyszülő. Így legalább nem döntenék egyedül, nem lenne bennem az érzés, hogy vajon jól döntöttem-e.

Ha úgy döntenénk, hogy kimennek ők is, akkor előtte adnék nekik olyan fájdalomcsillapítót, ami nyugtató hatással is bír, így nem lenne az, hogy túlzottan sokkolja őket a látvány vagy, hogy kiborulnak.

2018. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
33%
Mint amikor műtét előtti éjszaka is kap a gyerek valamit, hogy ne izguljon.
2018. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!