Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek a temetésen?

Gyerek a temetésen?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy 6-7 éves korú gyereknek van helye az édesanyja temetésén? Egyáltalán hogyan lehet elmagyarázni neki mi az ami épp történik és amit lát?
2017. nov. 13. 14:42
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
93%
Igen, természetesen ott a helye. A gyerek nem hülye, csak fiatal. Nagyon nem kell túlragozni a dolgot, arra kell válaszolni, amit kérdez (ha kérdez). Egyébként pedig "ez egy búcsúszertartás édesanyád emlékére".
2017. nov. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
94%
én 5 évesen részt vettem édesapám temetésén jobb volt el tudtam búcsúzni
2017. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
92%

Egy 7 éves jobban felfogja a dolgot, mint hinnéd. Természetesen ott a helye.

Ha kisebb lenne meggondolnám, de így mindenképpen menjen. El is várható, mert az anyja volt.

2017. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen.


Elmondod neki, hogy anya az angyalokkal, Istennel, tündérekkel... van (vagy akármi, csak NEM "alszik").


Xy azét sír, mert szomorú, hogy anya elment, látni pedig SEMMIT nem lát, ugyanis a koporsóhoz nem viszed oda :)

2017. nov. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
80%

Persze.

Én alsósan beszedet is mondtam egy pót nagyim temetésén

2017. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen.Én a 6 éves lányom nem vittem a mama és papa temetésére...később pszichológushoz kellett vinnem más okokból, ott felhozódott és azt mondták hiba volt.Ma már másképp tenném.
2017. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
91%

Ez egyértelmű hogy el kell vinni!!

6-7 évesen már fel tudja fogni, hogy mi történik a temetésen...

Főleg ha az édesanyáról van szó, alap dolog!!

2017. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
75%

"Ne "kamuzzatok", úgy értem úgy mondjátok el neki, ahogy van."


Úgy mondjátok el neki, ahogy ti hiszitek. Attól, hogy egyesek szerint kamu a mennyország, még nyugodtan mondjátok azt, hogy ott van, ha ti is úgy hiszitek! Az a kamu, amit nem meggyőződéssel mondtok, hanem átüt rajta, hogy ti magatok se hiszitek.

2017. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek a többiekkel. Sajnos ez nagy tragédia, amitől nem tudjátok megóvni. Ott a helye, hogy elbúcsúzzon az anyukájától. Ha egy távoli ismeretlen rokonról lenne szó, nem vinném el, de ez más, mindenképpen ott kell lennie.
2017. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
36%

Én csak annyit írok, egy 6-7 éves gyermek Édesanyjának nem szabadna meghalnia. Őszinte részvétem!


-Úgy jó, ahogy a család együtt dönt, ebbe másnak beleszólása nincs. Idősebb, tizenéves gyerek sem tudja feldolgozni ezt a traumát, legfeljebb hosszú évek, évtizedek alatt. Sajnos a szülő ilyen korai elvesztése óriási trauma és kihat az egész életre, tudom, van ismerősöm, aki fiatalon vesztette el a szüleit.-

2017. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!