Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek a temetésen?

Gyerek a temetésen?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy 6-7 éves korú gyereknek van helye az édesanyja temetésén? Egyáltalán hogyan lehet elmagyarázni neki mi az ami épp történik és amit lát?
2017. nov. 13. 14:42
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy nem szabadna megtörténnie, még megtörtént, kedves utolsó!

Ez nem a család döntése, igenis ott a helye. Engem nem vittek el kb. 10 éves koromig a rokonok temetésere, szerintem hiba volt. 4 éves volt a mamám, mikor meghaltam. Otthon hagytak a mama tesójával játszani, így ő se tudott elmenni a testvéréére.

Szerintem egy kisgyerek még jobban feldolgozza ezt. Ilyet pedig tényleg ne mondj, hogy alszik, vagy elutazott stb. Magamból kiindulva 7 évesen értelmes, okos gondolatai vannak az embernek, nem hülye, meg is érti.

Vigyétek!

2017. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
86%

4 éves voltam, mikor meghalt a mama.

Úristen.

2017. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem nem lehet, illetve nem kellene egyből határozottan kijelenteni, hogy ott a helye.

Miért? Mi történt? Hirtelen halt meg az anyja? Esetleg baleset?

Az egy dolog, hogy képes felfogni, hogy az Anyukája elment és szépen elő is lehet adni, hogy már angyalokkal van fent stb stb, ahogy szokás. Na de a temetésen mi lesz? Néhány jajveszékelő hozzátartozó kiborulása (vagy egy : "Jaj édes gyermekem most mi lesz veled???") szerintem mélyen érintheti a kisgyereket. Nagyon átgondolnám.

2017. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
88%
Én csak magamból indulok ki,nagyon lenézitek egy 7 éves gyereket, tökéletesen tudja mi történik. Higgyétek el, nem kell marhaságokkal tömni a fejét.
2017. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Növérem ikergyerekeiröl van szò, sajnos egy betegségbe halt bele, amit az orvosok túl késön vettek észre. A kislány nagyon ragaszkodott és ragaszkodik az anyjához, teljesen kikelt magábòl miòta közöltük vele a hírt, egyszerüen nem lehet vele bírni, édesapja pròbálja lenyugtatni, vele lenni és megértetni vele, hogy erröl nem ö tehet, a fiúcska nyugodtabban fogadta, de félünk, hogy vajon milyen traumát okoz nekik, hogy látják majd ahogy az anyjukat a földbe temetik és ráadásul szüleink nyitott koporsòs temetést akarnak...Én és sògorom már csak a gyerekek miatt is azon a véleményen vagyunk, hogy arròl szò sem lehet!
2017. nov. 13. 20:23
 26/43 anonim ***** válasza:
97%
"de félünk, hogy vajon milyen traumát okoz nekik, hogy látják majd ahogy az anyjukat a földbe temetik" - tudod Kérdező, ez egy csapda. Valószínűleg ettől ki fognak borulni, de így a dolog kerek egész lesz számukra, amit fel lehet dolgozni. A "megkímélésük" meg az elmaradt feldolgozáshoz fog vezetni, és a következő években fog visszaütni.
2017. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
3%
Ott a pont. Ne mennyen inkább.
2017. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
92%

Én is kb ilyesmi korú voltam amikor az egyik dédnagymamám meghalt. Elvittek a temetésre, igazából elmondtak mindent mi miért és hogyan van. Szépen végigálltam az egészet, egy szó nélkül. Annyi maradt csak meg az egészből, hogy nagyon sajnáltam anyut és mamámat mert nagyon sírtak.


Szerintem mindenképp vidd el, mondd el neki mi miért történik, meg fogja érteni. Ráadásul az édesanyja temetése...

2017. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
80%
Őszinte részvétem a családnak!
2017. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
76%

"milyen traumát okoz nekik, hogy látják majd ahogy az anyjukat a földbe temetik"


Ez a legszörnyűbb része tényleg. Én tizenhárom voltam, amikor édesapámat temettük.

A nyitott koporsós temetést én sem támogatnám, és az is lehet, hogy mielőtt leeresztik a koporsót a sírba, a gyerekeket elvinném (vannak országok, ahol magát a földbe temetést már senki sem nézi végig, ott a vége, hogy a sírnál elbúcsúznak a halottjuktól), de azért az egész temetéstől nem tartanám távol őket.

2017. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!