Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban élők, mint...

Párkapcsolatban élők, mint tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy viszonylag régóta tartó viszonylag jó kapcsolatod (4-6 év). Tisztában vagy vele, hogy a másik ugyan nem életed nagy szerelme, de nagyszerű társ, és értékes ember. Időnként szenvedsz, időnként őt szemlélve arra gondolsz, hogy jól döntöttél, mikor őt választottad.

Aztán egyszer csak jön valaki, aki magával ragad, akivel tökéletesen egymsához illetek, aki szép és jó kívülről és belülről. A tetszés viszonzott, egymásba gabalyodtok, rá gondolsz este, mikor lehunyod a szemed, de egyelőre nem vagy vele tisztában, hogy mit kéne tenned. Elahgynád a járt utat a járatlanért?


2010. máj. 31. 01:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonkeppen kimondtad, hogy az akivel vagy az nem az igazi!

Szoval IGEN!

Lepjel!

Egy eleted van.

Mellesleg a jelenlegi parodnak is.

Es ha mar most ez van, akkor meg jobb, ha most megadjatok egymasnak a lehetoseget arra, hogy mas oldalan igazan boldogok lehessetek!

2010. máj. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Én járt utat járatlanért el nem hagynék! Velem is volt ez, de nem bánom, hogy NEM léptem ki az eredeti kapcsolatomból az újért, ha értékes ember, nem találsz újra mégegyet minden utca sarkon! A lángolás meg hamar elmúlik... De te döntöd el. :)
2010. máj. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
de mi van, ha az új belépőben felismerem azt, akivel valóban mindent meg tudnék osztani, akivel rengeteg közös témánk, hobbink, dolgunk van (a régivel nemigazán), aki szívesen eljön azon alkalmakra, amelyek nekem fontosak, és én is épp úgy elmenék vele mindenhova (a régi sose jött el)? Mit tegyek, ha rájövök, hogy igazából milyen egy "társ"?
2010. máj. 31. 02:14
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Schrödinger macskája elmélet:

Egy macskát beteszel egy dobozba egy tál méreggel, majd becsukod a dobozt és vársz egy percet. Ebben a pillanatban nem tudhatod, hogy a macska él vagy meghalt.


Nem tudhatod előre, hogy a másik pasi milyen lesz, 50% az esély rá, hogy jól választasz.


Viszont ha vársz, sokat beszélgetsz vele, megismered a jó és rossz oldalait barátként, nem szeretőként, akkor egy idő után tudni fogod, hogy mit várhatsz az új férfitól.

Ráér ezt később is eldönteni.

Ha ő is szeret, akkor megvárja a döntésedet.

2010. máj. 31. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
szóval annak, aki ilyen méltatlan helyzetbe került (hogy arra vár, eldöntse a másik, hogy ő a jobb vagy a régi), szó nélkül ki kell várnia, akármennyi idő is ez? ha mondjuk nem is sok, nem megalázó ez?
2010. máj. 31. 04:14
 6/33 anonim válasza:
100%
Lépjél, egyértelmű. Csak akkor maradj, ha látod a közös jövőtöket, ha már nem, akkor ez már csak megszokás, nem szerelem. Lehet hogy az új viszont életed szerelme.. Én nem szalasztanám el.
2010. máj. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
a közös jövő teljesen kézenfekvő, mondhatni tökéletesen begyakorolt. nem rossz. nem is különösebben jó. úgy voltam vele, hogy erre a hátralévő időre (30+) épp megfelel.
2010. máj. 31. 05:07
 8/33 anonim ***** válasza:
Nehéz tanácsot adni. Várj egy kicsit.
2010. máj. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem várj egy percet sem!! Mire? Ha tudod, hogy nem a nagy "Ő"-vel vagy együtt, és most más jobban kezdett érdekelni, mire várnál? Szép a 4-6 év, de egy kapcsolat életre szóló, nem pár évre. Képzeld mennyire fogod unni ezt a pasit mondjuk jó 10 év múlva, (hisz már most tudod, hogy nem ő az igazi!), de akkor már késő lesz változtatni, mert sok minden hozzá köt.

Menj, ne gondolkozz! (Ha jól vettem ki, se gyerek, se házasság nincs köztetek!)

2010. máj. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy az én esetem nem a legjobb példa, mert nem lett happy end. Eddig legalábbis nem:-( De leírom, hátha segít:

Én is voltam hasonló helyzetben. Már ami az értékes, kedves embert illeti, akiről azonban már rég tudtam, hogy nem a társam. Csendes, békés egymás mellett éléssé alakult, folyton hiányérzetem támadt stb.. Aztán berobban valaki, akivel azonnal más volt a helyzet: rögtön megvolt a közös hullámhossz, nem tudtuk megunni egymás társaságát. Új perspektívákat nyíltak meg elöttem: ez az amire vágytam! Döntöttem és egyszer csak elhagytam a régi párom.Nem feltétlen a másik miatt, hanem mert rájöttem mire is vágyom, amit Tőle sose kaphatok meg. Az újjal sajnos még nem tisztázódott, lesz- e közös jövőnk, mert Ő családos:-( De a lényeg: nem bántam meg, hogy a szakítás mellett döntöttem! Sok sikert, kívánom, hogy boldog légy!

2010. máj. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!