Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés buktatói?

Összeköltözés buktatói?

Figyelt kérdés
Mi most szeretnénk összeköltözni a vőlegényemmel.2 éve vagyunk együtt és esküvő elött szeretnénk egy kicsit együtt élni.Tudom minden ember más,de tudtok mondani olyan dolgokat,amik konfliktusforrások lehetnek? Mint a wc deszka és a fogkrémes tubus?Nálatok mik voltak a nehézségek?Vicces sztorikat is szivesen olvasnék az első együtt töltött napokról. :)
2010. máj. 30. 22:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

Mi közös kasszán voltunk kezdettől fogva és én (a férfi) kezeltem a pénzt. Ebből sosem volt konfliktus, mert mindig mindent megvettem neki, amit csak szeretett volna. De ezt most szó szerint értsd. Más kérdés, hogy mivel általában nálam sok, nála kevés pénz volt, ez eléggé frusztrálta. Gyakorlatilag a hónap elején odaadta a fizetését én pedig beosztottam kettőnk helyett. Ezen nemrég változtattunk, de hát ez csak azt jelenti, hogy továbbra is megveszek neki mindent :) a saját fizetését meg arra költi, amire akarja. A rezsiköltségeket persze elfelezzük.


Arra akartam kilyukadni, hogy ha bele tudsz törődni, hogy a fizetésed nagy részét nem te költöd el, akkor simán működhet a dolog. A nők - bevallva - inkább elcsábulnak a vásárlások során, míg a férfiak sok esetben a célszerűségre törekszenek.


F/40+

2010. jún. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

tegnapi 23:35-ösre megoldás:mivel a pasi nem sajátban lakik,igy fizessen több rezsit,(fizethetne lakbért is ha a lány kiadná a lakást,és albérleteznének),és megoldva


meg ha a pasi állandóan drága kaját akar,akkor vegye is meg,ne felesbe (tudom,én is csináltam jódarabig,csak tartalékaim nullázódtak emiatt,igy én összeirom hogy mi kell szerintem,felét fizetem,ha ő egyéb nyencséget akar,akkor vegye,de ne az én fizumból,én ha ingyen van se eszek marhahúst,csipős dolgokat meg még sorolhatnám)

2010. jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
76%

Fizessen több rezsit??? De hát a szerelmemről beszélek és nem az albérlőmről!!! Ha azt akarok, majd keresek azt!

A fizetésarányos költségvállalás nem lenne hülyeség, hiszen ugyanannyit dolgozok, mint ő, töredék fizetésért. De mindig bennem van, hogy ő itt lakik a nem sajátjában, sokkal nagyobb kiszolgáltatottságban, mint én, és mégis akarja szépítgetni az otthonomat, amit nevezhetek otthonunknak, de hát szakítás esetén úgyis otthonom marad, neki semmi nem jár belőle, max. a befektetett pénze, ha tudja bizonyítani.

Most is kitalálta, hogy 15-20.000-ért letérkövezné az udvart, egy kis járdát kialakítva. És szívem szerint azt mondanám, hogy nincs rá pénzem, ugyanakkor tudom, hogy ez az egyetlen útja annak, hogy otthon érezze magát. Mert ha nem érzi otthon magát, akkor hogy várjam el, hogy az egyéb házimunkákba besegítsen, vagy a férfiaknak való dolgokat megcsinálja itthon???



Amúgy a kérdezőnek épp azt akartam tanácsolni, hogy mivel övé a lakás, soha egyetlen szó erejéig se éreztesse a párjával, hogy ő van otthon! Én elkövettem az első páromnál azt a hibát, hogy tudattam vele, nekem csak olyan pasi kell, aki felesben végzi a házimunkát, különben repül. Leélt mellettem 4 évet rettegésben, papucs volt és minden kívánságomat leste, én meg azt hittem, azért mert úgy szeret...Dehogy...Csak rettegett, hogy hazaküldöm. Soha többé nem mondom azt senkinek, hogy ha ezt vagy azt nem csinálod, ez vagy az nem tetszik, lehet hazamenni. Én már megtanultam, milyen ocsmány dolog visszaélni ezzel a hatalommal, hogy enyém a ház.

Majd talán a párom is megtanulja, milyen ocsmány dolog a háromszor akkora fizetéséből olyan zsugorinak lenni, hogy elszámoláskor az orrom alá dugja a cukrászdai blokkot, ahova ő hívott meg engem. De lehet, hogy ezt már csak egy újabb munkahelyén tudja kamatoztatni.


Nem tudom, hogy tehetném meg, hogy külön vegyek kaját kettőnk számára, hiszen nem tudok kétfélét főzni, egyfélére is alig van energiám. De azt majd azért kiszámolom neki, hogy nagyjából mennyit spórolok neki főzéssel, meg ha még egyszer nekiáll belepofázni, hogy a kutyáknak kiadom a maradékot, megmondom neki, hogy nos, ő 1 éven át heti 7-ből 6-szor nálam aludt összeköltözés előtt, és én egy fillér rezsit se kértem tőle, hisz közben ott volt neki a sajátja, de én fizettem utána a villanyt, vizet, sőt fűteni is többet fűtöttem az ő igényei miatt. Tutira megmondom neki, ha még egyszer ilyet mond, hogy akkor számoljunk...Igaz, ő meg megcsináltatta a fűtésemet, megelőlegezte az új hűtőt, és ki tudja, mikor tudom neki letörleszteni:((( Lehet, hogy még én jövök neki pénzzel:( De hát így hogy lehet közös életet építeni?

Már arra is gondoltam, hogy a nevére íratom a ház egy részét, de sajnos annyira megromlott a viszonyunk, hogy egyelőre ezzel várok. Majd ha azt látom, hogy emberséges marad velem akkor is, ha már nem lesz felesben a rezsi, akkor megfontolom ez utóbbit. Végülis az se várható el tőle, hogy a fizetése nagy részét olyan lakásra költse, ami sose lesz az övé:(

2010. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

...újabb kapcsolatában tudja kamatoztatni

(munkahelyén helyett)

2010. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!