Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés buktatói?

Összeköltözés buktatói?

Figyelt kérdés
Mi most szeretnénk összeköltözni a vőlegényemmel.2 éve vagyunk együtt és esküvő elött szeretnénk egy kicsit együtt élni.Tudom minden ember más,de tudtok mondani olyan dolgokat,amik konfliktusforrások lehetnek? Mint a wc deszka és a fogkrémes tubus?Nálatok mik voltak a nehézségek?Vicces sztorikat is szivesen olvasnék az első együtt töltött napokról. :)
2010. máj. 30. 22:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszitek, hogy most költöztök össze, örök igazság, hogy lakva ismeri meg egymást az ember. Attól is ki szoktak borulni a nők, ha a férfiak a földre dobálják a koszos göncöt, ahelyett, hogy bevinnék a szennyestartóba. Érdekes lehet az is, hogy mennyire zavar benneteket, ha mondjuk a másik is jelen van, "ott, ahová a király is gyalog jár" :-) Ez a nőket jobban szokta zavarni szerintem, de egy kapcsolatban nem sok tabu lehet.
2010. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Engem az idegesít, hogy állandóan felkapcsolva hagyja a villanyt a párom, nem győzöm lekapcsolgatni. A wc-ben automatikus légtisztító van, ami a villanykapcsolóval lép működésbe, tehát ha nem kapcsolja le még a zümmögést is hallani, de ő aztán nem veszi észre.

Egy szelet párizsit is képes gondosan visszacsomagolni a hűtőbe.másnap megörüljek a reggelinek, mivel úgy emlékeztem,hogy elfogyott...és tényleg elfogyott!

éjjel elalszik a tv-re és reggel én kapcsolom ki.

akkor a zoknik az ágy alatt, az alsógatyák meg a papírzsepik... :D

engem ez a pazarlás idegesít.

2010. máj. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Lakva ismeri meg az ember a párját! Ez nagyon igaz!! Mi 5 éve vagyunk együtt, 3 éve élünk együtt és előjött néhány probléma, amikor összeköltöztünk... Pl. ne legyetek mindig egy szobában, legyen egy saját kuckód, az mindig jól jön. Zenehallgatás is bonyás nálunk, nem is egy az ízlésünk, vagy nem mindig van kedvem zenéd hallgatni, tehát jól jön egy fülhallgató. Mi a zavaró még? A rendről más az elképzlésünk, Ő csak úgy nagyjából, én alaposan takarítok stb. De összességében jó együtt élni, de kell türelem, az biztos! :)
2010. máj. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tapasztalatokat! :) Tényleg bele sem gondoltam ezekben.Pl közös fürdő használat vagy a villany lekapcsolás és a külön kuckó.Jó tippek,ezekre figyelni fogok!

Mesélnétek arról,hogy milyen volt az első közös nap és éjszaka a közös lakásban? :)Meghitt volt? Tudtatok egyáltalán aludni az izgalomtól? :) Annyira várom,nagyon izgulok,mint a gyerekek karácsony elött. :)

2010. máj. 31. 00:23
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ami eleinte a legaranyosabb, később az az őrületbe fog kergetni. pl.: de aranyos ahogy szuszog/horkol...na majd pár év után külön szoba...

Ami nálunk gáz:

-ő korán kel, én hétvégén 10 előtt képtelen vagyok felkelni

-zokni alsógatya és minden más szétszórva

-sosem tudja melyik az ő fogkeféje, mindig azt használja amit én is

-rendet rak, elpakol mindent de sose tudja hogy hova...


na azt hiszem nem sorolom tovább:)Sok sikert, sok boldogságot egymáshogy

2010. máj. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a "kuckós"! Az első idők nagyon jók lesznek, közös főzés, fürdés, ágy :D, stb... :D Utána se rossz, csak más... És én pl.: azt is szemelőtt tartom, hogy Ő is elfogadja az én hülyeségeimet... És szeretem! :D Aranyos vagy, hogy így izgulsz... És helyes is, hogy esküvő előtt teszed ezt.
2010. máj. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk az első összeköltözött naptól kezdve elromlott minden. Soha nem hittem volna, mert előtte is 7 napból 6-ot együtt voltunk éjjel-nappal. De jött vele a hiper-szuper számítógép, meg a plazmatévé, és onnan kezdve úgy gondolta, neki semmi egyéb dolga, mint internetezni és Tv-t nézni, én meg azt csináltam amit akartam, pl. mosogatás. Ez az egyik legnagyobb buktató: a házimunka. Nincs kiábrándítóbb egy számítógép előtt punnyadó férfinél, miközben te főzölmosoltakarítolmegmégakertbeniskivágodazecetfákat. Ettől garantáltan elmúlik a szerelem.

Különösen nagy a veszély, ha nem közös a lakás, mert az akié nem, az nem fogja magáénak érezni, és a semmi házimunka mögött az is állhat, hogy úgy érzi, mi köze neki ahhoz a házhoz, milyen jogon verjen ő szöget másnak a falába. Minket az mentett meg, hogy én nőként felfogtam, mi minden lehet amögött, hogy ő nem csinált semmit az elején. Kötöttünk kompromisszumot is, de már soha nem lesz olyan mint előtte. Pl. ami nekem borzasztóan hiányzik, hogy már nem jön hozzám. Haza jön, nem hozzám. És egy olyan kisebbségi komplexusos csajnak, mint én, nagy szüksége lenne tudni, hogy még szeret. De ebből már nem tudhatom meg, hisz itt lakik, akkor is jön, ha már nem szeret.

És az örök netezés...az lett belőle, hogy 1 hónapig magányos voltam, aztán kénytelen voltam leválni róla lelkileg. Most meg ott tartok, hogy sokkal függőbb vagyok, mint ő. Ő már lefeküdt aludni, én meg itt verem ezt a ro...hadt gépet. Ja, és pont azóta nem csókolózunk.

Hát ez van. Sose hittem volna, de az összeköltözés legelső napjával tönkrement a szerelmünk.

2010. máj. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Egyet értek az utolsó hozzászólóval.

2 dolgot javaslok nektek:


1. Ne engedd számítógép vagy playstation közelébe, ha boldog akarsz lenni.

2. Ne engedd meg, bármilyen kényelmes is, hogy tévé kerüljön a hálószobátokba.


Ha ezt a kettőt be tudod tartatni vele, akkor van esély rá, hogy sokáig tart a kapcsolatotok. Ellenkező esetben csatlakozom az előttem szólóhoz, férfi létemre.

2010. máj. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

De hát ilyen nincs, jó is volna, de az is a szerelem vége, ha nem engeded. Az én párom függő volt előttem is már vagy 5 éve. Életforma, hogy a számítógép megy éjjel-nappal. Én azzal tudtam javítani picikét, hogy megkértem, vigye át a TV-t a másik szobába. Nálunk speciel most épp abban a szobában van a TV, ahol alszunk és imádunk rá elaludni. A lényeg nálunk az volt, hogy a 2 gép ne legyen 1 helyen, mert 2 mondatot nem tudtam hozzászólni, mivel gépezés közben Tv-zett. Így nem lehet kommunikálni! Mióta csak a szgép van a közös szobában, többet dumálunk. Én inkább azt mondanám, ha egy mód van rá, meg kell akadályozni, hogy 2 külön számítógép legyen. Amíg csak 1 volt, nem ültünk előtte éjjel-nappal. Mióta 2 van, remek alkalom arra, hogy eltávolodjunk egymástól.

És nem tudok mit csinálni. Megértettem, hogy ezzel együtt kell elfogadnom. Ha a Tv nem ment volna át a másik szobába, garantáltan nem bírtam volna fél évnél tovább. Most már 1 éve együtt élünk. Azt hiszem, igazodtam az ő életformájához, ugyanakkor le is váltam róla. Másként nem bírnám ki. Boldogok voltunk, szerelmesek. Én mindig azt hittem, csak a boldogtalan emberek menekülnek a netezésbe. De ő nem menekül. Neki ez életforma. Csak amíg nem lakott nálam, ez nem látszott. Nincs megoldás, ezt én már tudom. Tudom előre, ha lesz gyerek, azt is a gép mögül fogja nevelni.

Sokáig azt hittem, valami lány ütött ki a nyeregből, és azzal chatelget éjszakákba menően. Nagy pofon volt rájönnöm, hogy nem egy csaj, hanem egy gép ütött ki a nyeregből.:(

2010. máj. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
ne csak kiismerni akard a hibáit, mert akkor elkezdessz negatívan gondolkodni, értékeld inkább továbbra is a párodat.
2010. máj. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!