Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire fura, hogy a...

Tényleg ennyire fura, hogy a szüleim hordanak egyetemre? Miért?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyokaz egyetemen, ami az otthonomtől 120 km-re van kb.

Ez vonattal 3 órás út, közben egy 40 perces várakozás lenne az átszállás miatt. Alapból sok cuccal járok (bőrönd, kiskutya, kézitáska, laptop), plusz a vonatok folyamatosan késnek, az állapotuk sem megfelelő sok esetben. Autóval háztól házig 1-másfél óra az út és mondták apáék is, hogy ne szórakozzak ezzel a vonatozással, főleg, hogy egyszer egy pasi elkezdett zaklatni konkrétan a vonaton, egy másik alkalommal meg fél órát álltunk a -10 fokban tavaly télen, mert volt valami meghibásodás.


Ezért általában anya, vagy a barátom jön értem csütörtökönként, vagy ha maradok bulizni, akkor pénteken. Vasárnap, vagy hétfőn meg visszahoznak. Van jogosítványom, de még egyedül nem merek hosszabb utakra menni, meg itt a belvárosban van a lakásom, mindenhova eljutok gyalog 5-10 perc alatt. Ezért felesleges lenne elhozni ide egy kocsit, garázst venni/bérelni, parkolóbérletet fizetni.


De a legtöbb ember, ha meghallja, hogy így szoktuk csinálni a szüleimmel, kiakad/meglepődik, hogy ez hogy nem ciki nekem, meg hogy a szüleim miért csinálják ezt, mikor ott a vonat, busz...

Miért furcsa bárkinek, hogy nem akarnak nekem direkt rosszat?


2017. okt. 17. 13:00
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nyilván mire odakerülök, hogy dolgozzak, külön éljek, más lesz a helyzet.

Akkor már lesz rutinom is, egy 3 hónapos jogosítvánnyal nem szívesen indulok el este, sötétben egyedül. Úgy, hogy nyáron volt egy közlekedési balesetünk is, aminek majdnem tragédia lett a vége...

Vezetek így is eleget, ha otthon vagyok (kb. mindenhova autóval megyek), de nekem ez a táv még több időbe telik, mint mondjuk anyukámnak, nem is vagyok olyan bátor sofőr, hogy előzzek mindenkit, menjek 140-150-nel. Mert tudom, hogyha bármi gond lenne, nem biztos, hogy úgy tudnék reagálni, mint egy olyan ember, akinek évek óta jogosítványa van. Meg most akkor anya, apa, vagy ki alól szedjem ki folyamatosan az autót? Itt megint nem vezetek, mert az egyetem 5 perc sétára van, az összes bolt, étterem, ahová járok, sétáló utcán van. Bulizni szintén nem indulok el autóval, hogy aztán taxival hazamenjek és másnap reménykedjek, hogy nem vágtak hozzá semmilyen üveget az autómhoz a szórakozóhely előtt, vagy bármi.

2017. okt. 17. 19:49
 22/26 anonim ***** válasza:
98%

Nekem a válaszokból az jött le, hogy az emberek egy részét valamiért zavarja, hogy így ki van nyalva a s.gged (ne sértődj meg, hogy ezt írom, de tényleg nem mindenkit hurcolásznak így, az egyetemisták nagy részének meg nincs is pénze étterembe, meg gyakran bulizni járni), lehet, hogy irigyek, vagy azt hiszik, nem lesz belőled életképes ember, ha élsz a szüleid nyújtotta lehetőséggel.

Szerintem engedd el, én a két kezem összetenném, ha a szüleim ezt képesek lennének biztosítani nekem a gondtalan egyetemi éveket, és nem kellene pl. dolgoznom, meg úgy sakkoznom, hogy legyen pénzem vonatjegyre, ha haza akarok menni. De azt látom, hogy akiket a szülők végig támogattak egyetem alatt, azok nem, hogy életképtelenek lennének, hanem jobb esélyekkel is indulnak.

Jogos, hogy "mi lesz veled, majd ha muszáj lesz vonatozni", de ha így álltok, akkor nyilván nem lesz majd probléma autót vennetek, mikor odajutsz. Ez olyan, mint mikor általánosban addig sírtam anyukámnak, hogy vigyen másik iskolába, mert vernek a cigányok, hogy megtette, az igazgatóhelyettes meg azt mondta neki, mikor kiíratott, hogy hibát követ el, hagynia kellene itt, hogy megtanuljak együttélni velük, mert az életben is együtt kell majd élni velük. De nem kell, illetve, akikkel itt Bp-n találkoztam cigányok, teljesen mások, mint az otthoniak voltak.

Szóval szerintem amíg nektek így jó a szüleiddel, addig ne törődj mások véleményével. Ha meg teszem azt elromlana a kocsi, és haza akarnál menni, úgyis vonatoznál, nem?

2017. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon szép és korrekt válász volt utolsó, örülök neki hogy léteznek még ilyen emberek! :)


Kérdező: teljesen érthető a helyzet - egyáltalán nem gond, és ezeket fel se vedd. Ami másnak gáz, az NEKI probléma, nem neked. Rendkívül sok a negatív és irigy ember, ezeket ki kell zárni, és csak a normálisakra/jóra koncentrálni. A barátod és szüleid is nagyon jófejek, hogy igy hoznak-visznek, a többségnek ez valóban nem adatik meg, és igen, sokaknak valószínűleg nem is lenne erre szüksége, tehát a helyzeted sem teljesen mindennapi. Nyilván ha meglesz a rutinod, majd te is fogsz vezetni.

Itt nem élősködésről van szó, úgyhogy ezen ne parázz. Szép estét!

2017. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, de hasonlo novel most talalkoztam, es megdobbentem a dolgon.

Jo naratnom lanybucsujara hivtam-az o ismerose-37 eves. Kobanyan kellett volna atszallnia, es osszesen cirka 70 km-t megtennie.


Nem ment neki, nem birtam felfogni, mar ugy volt, hogy nem jon mikkr valami ismerose elhozta az hazament majd masnap 9-re visdzajott erte.. 5000 ft-ba sztem nem kerult volna jegy... meg a vonat is negyedorankent jon felenk agglomeracioba...



Ne legyel ilyen ...

2017. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk gyanítom, hogy újabb gazdaglányos kérdés... Ő írja mindig azt, hogy "anya" meg az ő anyja nem dolgozik minden kérdésben.
2017. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nincs abban semmi, engem egyszer a nővérem és a barátja vittek be egyetemre és úgy köszöntek el, hogy "Szia fiam vigyázz magadra" :DD
2017. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!