Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon anyám felhagy azzal,...

Vajon anyám felhagy azzal, hogy rábeszéljen a főiskolára /egyetemre?

Figyelt kérdés

Szobafestőként dolgozom. A munkahelyemen sokat szívatnak. Gyakran elegen van a cégből, de nem a szakmából. Ez a második végzettségem. Az első középsulimat informatika tagozaton végeztem 4-es és 5-ös érettségivel. Emiatt van esélyem továbbtanulni. De nem akarok se fősulira se egyetemre menni. Max. újabb középsulit végeznék el, más szakmát.

Anyám pedig folyton rá akar beszélni a fősulira. Még a barátnőmön keresztül is rá akar venni. Sikertelenül.

Tudom, hogy a szülő szeretné, ha diplomás vagy egyéb fősulis végzettségű lenne a gyereke. De hogyan lehet lebeszélni erről egy szülőt?



2017. jún. 13. 20:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Megjegyzem: fél évig voltam egyetemen közgázon. Nem jött be az egész. Elegem volt abból.
2017. jún. 13. 20:24
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem anyádnak van igaza, ha ennyire jó voltál, akkor miért nem tanulsz informatika szakon tovább?

Szobafestöként (meg más szakmában is) nemcsak a munkahelyen szivatnak, hanem elöbbre sem jutsz soha és még csak keresni sem keresel annyit, amiböl meg tudnál élni, föleg ha családot is akarnál.


De ha annyira nem akarod ezt hallgatni, akkor költözz el messzire, és élj önállóan, anyád nélkül.

2017. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Ne hallgass anyukádra! Az én szüleim is azt hitték, jobban tudják nálam, hogy mire van szükségem, de tévedtek. Vergődöm az egyetemen, szívből gyűlölöm az egészet, mintha 20 évet öregedtem volna stb. De a diákhitel miatt már kibírom ezt az egy hátralévő évet, aztán soha többé a környékére sem nézek a hivatásomnak.
2017. jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Az egy dolog ha jól tanulsz és anyukád csak a javadat akarja, megértem.

De ha te nem akarod, akkor nem kell erőltetni. Nem gyerek vagy már, eldöntheted mit akarsz.

Ha nem kell az egyetem nem akkor.

Szerintem te egyetem nélkül is boldogulni fogsz :)

2017. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy se tudod lebeszélni.:-) Annyit azért hadd tegyek helyre, hogy a legtöbb szülő nem a saját presztízse miatt próbálja a gyerekét továbbtanulás felé terelni, hanem azért, mert tudja, hogy (elsősorban piacképes) felsőfokú végzettséggel nagyjából biztosítva van a gyerek jövője. Talán azzal le tudod nyugtatni, hogy elvégzel pl. egy rendszergazda OKJ-t (ha érdekel), mondván, hogy az pluszpontokat is adhat, elkezdesz benne dolgozni, aztán majd lassan elcsitul a dolog. Vagy egyszer mégis meggondolod magad, és elvégzel levelezőn egy mérnökinfót...:-)
2017. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Örülj, hogy ilyen Anyukád van! Csak Neked akar jót. Lehet 10 év múlva jól jönne az a diploma. 3 év tanulásba nem halnál bele.
2017. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!