Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire fura, hogy a...

Tényleg ennyire fura, hogy a szüleim hordanak egyetemre? Miért?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyokaz egyetemen, ami az otthonomtől 120 km-re van kb.

Ez vonattal 3 órás út, közben egy 40 perces várakozás lenne az átszállás miatt. Alapból sok cuccal járok (bőrönd, kiskutya, kézitáska, laptop), plusz a vonatok folyamatosan késnek, az állapotuk sem megfelelő sok esetben. Autóval háztól házig 1-másfél óra az út és mondták apáék is, hogy ne szórakozzak ezzel a vonatozással, főleg, hogy egyszer egy pasi elkezdett zaklatni konkrétan a vonaton, egy másik alkalommal meg fél órát álltunk a -10 fokban tavaly télen, mert volt valami meghibásodás.


Ezért általában anya, vagy a barátom jön értem csütörtökönként, vagy ha maradok bulizni, akkor pénteken. Vasárnap, vagy hétfőn meg visszahoznak. Van jogosítványom, de még egyedül nem merek hosszabb utakra menni, meg itt a belvárosban van a lakásom, mindenhova eljutok gyalog 5-10 perc alatt. Ezért felesleges lenne elhozni ide egy kocsit, garázst venni/bérelni, parkolóbérletet fizetni.


De a legtöbb ember, ha meghallja, hogy így szoktuk csinálni a szüleimmel, kiakad/meglepődik, hogy ez hogy nem ciki nekem, meg hogy a szüleim miért csinálják ezt, mikor ott a vonat, busz...

Miért furcsa bárkinek, hogy nem akarnak nekem direkt rosszat?


2017. okt. 17. 13:00
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Mennyit?:D

Nincs sok kötelező katalógusos órám, kedden van egy délután 5-től 6-ig, szerdán reggel 9-től 11-ig és ennyi. Meg lesz egy, ami tömbösített és majd egy pénteki nap leszünk bent reggel 9-től délután 4-ig. Amúgy meg viszem magammal szinte mindenhova, általában alszik az autóban is.

2017. okt. 17. 14:08
 12/26 anonim ***** válasza:
47%
jaa hogy te nem tanulni jársz egyetemre így már értem...
2017. okt. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

???:D

Nem tudom, ezt a következtetést miből szűrted le.

Jó az átlagom (4.3 volt a második félévben), ösztöndíjat is kapok. De mivel az összes tárgyunk elméleti, mindhez van jegyzetem, nem fogok bejárkálni az előadásokra azért, hogy azt hallgassam, ahogy 1-1 tanár a könyvből olvas fel, vagy 20 perc alatt ledarálja egy ppt-vel az aznapi anyagot. Ez nem az általános iskola.

2017. okt. 17. 14:16
 14/26 anonim ***** válasza:
40%
Remélem valami büfészakon vagy, amivel nem veszélyeztetsz majd embereket. Jó, ne járd be, te dolgod, bár nálunk eléggé lenézik az ilyen díszegyetemistákat. Bár mondjuk én komoly szakon is vagyok.
2017. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem büfészakon vagyok.

De miért is veszélyeztetnék bárkit, mikor a vizsgáim nagy része 4-es, 5-ös? A tudásom ugyanúgy megvan. Egyszerűen csak nem füzetből tanulok, hanem kinyomtatott jegyzetből, amiből már más is levizsgázott és jó jegyet kapott. Plusz nálunk elég sok tárgynál a könyvet kell kívülről tudni, tehát azoknál sem megyek sokra, ha arra verem magam, hogy "bezzeg én minden előadáson ott voltam".

2017. okt. 17. 14:29
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Azt hittem, az egyetem előtt tesznek ki reggelente, és délután érted mennek mindig, mint oviban.

Ez így szerintem nem fura.

2017. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
Azért fura sok embernek,mert sok szülő xarik nagy ívben arra, hogy a gyerekének mennyi idő haza utaznia-"de azé' járjon haza,mert anyuci/apuci depizik"-,vagy mennyi cucca van.Ha Nektek ez nem okoz gondot,csináljátok így nyugodtan.
2017. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
37%

Nem fura, hanem nevetséges.

MAjd a melóba is elcipelnek? Ha ott hűvös lesz az iroda, mennek és fűtenek? VAgy hívogatják a főnököd, ha nem tetszik?

2017. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%
Ha ez nem okoz kellemetlenséget a szüleidnek, akkor ne foglalkozz senki véleményével.
2017. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
79%
18, ha hised, ha nem, sok húszas-, harmincas éveiben lévő kollégámat elviszik a szülei a lakásáig, vagy egy nagyobb vasútállomásig, ha náluk volt hétvégén, és nem kocsival ment.
2017. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!