Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire fura, hogy a...

Tényleg ennyire fura, hogy a szüleim hordanak egyetemre? Miért?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyokaz egyetemen, ami az otthonomtől 120 km-re van kb.

Ez vonattal 3 órás út, közben egy 40 perces várakozás lenne az átszállás miatt. Alapból sok cuccal járok (bőrönd, kiskutya, kézitáska, laptop), plusz a vonatok folyamatosan késnek, az állapotuk sem megfelelő sok esetben. Autóval háztól házig 1-másfél óra az út és mondták apáék is, hogy ne szórakozzak ezzel a vonatozással, főleg, hogy egyszer egy pasi elkezdett zaklatni konkrétan a vonaton, egy másik alkalommal meg fél órát álltunk a -10 fokban tavaly télen, mert volt valami meghibásodás.


Ezért általában anya, vagy a barátom jön értem csütörtökönként, vagy ha maradok bulizni, akkor pénteken. Vasárnap, vagy hétfőn meg visszahoznak. Van jogosítványom, de még egyedül nem merek hosszabb utakra menni, meg itt a belvárosban van a lakásom, mindenhova eljutok gyalog 5-10 perc alatt. Ezért felesleges lenne elhozni ide egy kocsit, garázst venni/bérelni, parkolóbérletet fizetni.


De a legtöbb ember, ha meghallja, hogy így szoktuk csinálni a szüleimmel, kiakad/meglepődik, hogy ez hogy nem ciki nekem, meg hogy a szüleim miért csinálják ezt, mikor ott a vonat, busz...

Miért furcsa bárkinek, hogy nem akarnak nekem direkt rosszat?


2017. okt. 17. 13:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Ha a szüleidnek jó, akkor ok. Ne foglalkozz mással. Ha látod hogy ez teher nekik akkor mindenkėpp változtass.
2017. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Engem is hordtak egy ideig, mikor hazamentem hétvégére. Nincs ebben semmi gáz szerintem.
2017. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Hát anya nem dolgozik, ráér erre.

Apa meg úgy szokott jönni értem, ha Pesten van dolga és erre fele kerül, felvesz.

A barátom meg imád vezetni, ő csütörtök délelőtt szokott hazamenni az egyetemről és olyankor délután/este jön értem.

2017. okt. 17. 13:09
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem furcsa, több ismerősömet is a szülei vitték pont mint téged. Ha ez a szülőknek belefér, miért ne? Nekik is egy kis kiruccanás. Szerintem ezt irigy emberek mondják csak. Én közel voltam viszonylag az egyetemhez 35 km és bejártam. De ha ott laktam volna engem is biztos vittek hoztak volna a szüleim. Azért mert jó fejek soha ne érezd magad rosszul.
2017. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Fahéj Bertalan válasza:
64%
Szia! Önmagában szerintem nem furcsa, jó érzés az, ha az ember szülei/barátja megteheti ezt a szerettéért, nem ütközik anyagi korlátokba a heti egyszeres fel-le járkálás, stb. Inkább arra figyelj, hogy ne úgy tekints ezekre a szívességekre, mint "szolgáltatások"-ra, amelyek alanyi jogon járnak neked. Ha van jogsid, igen is küzdd le a félelmed, és menj el egy-két nagyobb útra, muszáj lesz beleszoknod és rá fogsz jönni, hogy a félelem elmúlik. A következő 5-6 évednek jó esetben annak a jegyében kell eltelnie, hogy megpróbálod magad az otthontól függetleníteni bizonyos szinteken. Légy büszke szüleidre, hogy ennyi mindent megtehetnek érted!
2017. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem se ciki.
2017. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%

Ezen sokszor gondolkodom én is. Miért fáj ez másoknak???


Fiam még csak 4,5 éves, de a férjemmel mindkettőnknek van kocsija, és mindenhova azzal is megyünk (ami nem elérhető gyalog).

Tehát ő eleve úgy fog felnőni, hogy mindenhova kocsival jár(visszük).

Akkor ez miért probléma, ha addig így van, amíg ki nem repül???


Én is járhatnék BKV-val dolgozni, de olcsóbb, és kényelmesebb, ja meg időben kevesebb, ha kocsival járok agglomerációból.

Ha megtehetem majd, akkor egyetemistaként is hozom viszem majd a fiam.

2017. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

120km? Ne hülyéskedj már. Miért lenne fura?


A ciki az lenne, ha az egyetemtől 10 percre laknál gyalog és úgy hordanának be mindennap.

2017. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%
#8 meg az se, ha pont útba esik...
2017. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem egyetemre hordanak, hanem hetente egyszer hazahoznak, meg elvisznek..akkor lenne fura ha minden nap kétszer kikövetelnéd hogy tegyék meg ezt a távot érted.

Viszont a kiskutyának nem jó ott ha ennyit egyedül van, őt nem hurcolnám.

2017. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!