Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrülök. Mit csináljak az...

Megőrülök. Mit csináljak az anyámmal?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak amikor én 10 éves voltam,most vagyok 16. És nem bírom elviselni,anyukám egész nap a számítógép előtt ül,én csak suli után gépezhetek,és utána tanulnom kell,majd ha megtanultam akkor segítenem. amíg én takarítok és pakolok utána ő társkereső oldalakon cseveg,mikor mondom neki hogy segítsen azt mondta hogy szüksége van egy párkapcsolatra. hétvégenként nem mehetek sehova,barátnőim nem jöhetnek át hozzám,és én se mehetek hozzájuk,csak ha szülinap van és meghívtak..már nem bírom

ilyen egy hétköznapom: reggel elmegyek suliba,hazajövök 1 órát gépezhetek max 2 órát,utána meg kell tanulnom,aztán takarítanom kell,állandóan ott hagyja maga után az asztalon a morzsát,soha nem mosogat el,mindent én csinálok,van egy öcsém aki 10 éves lesz,ő vele soha nem kiabál,nem kell neki takarítania,csak a szobáját,eddig gyárban dolgozott anyukám,de most elküldték,most is annyi tartozása van,és mondta hogy majd keres egy gazdag hapsit magának,de miért nem lehet egyszer legalább hogy ne én takarítsak,és ha 9-re nem takarítok ki,akkor nem gépezhetek másnap! a vacsorát megcsinálja,a suliba ebédelünk,hétvégenként úgyszintén vagy elmegy a barátnőjéhez és elszív egy doboz cigit,vagy gépezik,én meg itthon takarítsak utána,semmit nem pakol el maga után,úgy érzem hogy direkt csinálja,mert úgyis megcsinálom majd én. Semmi magánéletem nincs,jók a jegyeim, 4,6 leszek évvégén,és 9.-es vagyok,szerintem jó az átlag!

Miért ilyen az anyám?és még 2 évig nem költözhetek el..Segítsetek légyszi.Köszönöm

16/L


2010. máj. 28. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukádnak azóta volt párkapcsolata? Mert szerintem eléggé magányos lehet, bár ez nem menti fel az alól, hogy veled csináltat mindent.
2010. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 párkapcsolata volt,de senki nem bírta vele,az egyik ideköltözött,de anyám mindig ordítozott vele hogy miért van neki más nője,meg állandóan telefonálgatott neki..féltékeny volt,pedig nagyon kedves ember volt ,és nem hiszem hogy megcsalta volna az anyukámat,de anyukám nagyon féltékeny típus,és amint mondod,ez egyáltalán nem mentség arra hogy tönkre tegye az életem,múltkor mondtam magamnak hogy erős leszek,és ha mondja hogy mit csináljak mondom hogy nem,hát így is volt,mondta hogy miért nem mosogattam még el,és mondtam neki hogy majd te mert nem fogok mindig én,erre akkora pofont levágott,hogy sírtam mert olyan rossz hogy így bánik velem,ennek ellenére szeretem,nem tudom miért...=(
2010. máj. 28. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet könnyű dolga sem anyukádnak, sem neked, sem az öcsédnek.Az egy dolog, hogy néha fel kell mosogatnod, takarítanod, de meg lehetne beszélni, hogy a mindennapi feladatokat 3 felé lehetne osztani? Gondolom nem, ha segítséget kérsz. Ezen a dolgon csak a beszélgetés segíthetne, meg az, hogy érezzétek, hárman vagytok egy család, egymásra számíthattok. Vannak nők, akik értéktelennek érzik magukat pasi nélkül, ezért görcsösen kapaszkodnának mindenkibe, néha olyanba is, aki méltatlan erre. Csak türelmet tudok ajánlani, meg esetleg célozgatást arra, hogy a feladatokat meg lehetne osztani. Fel a fejjel! Jön a nyár, aztán őszre lehet, hogy a mamád is talál egy jó párt, s kedve lesz tüsténkedni a lakásban.
2010. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szülői értekezletre szokott járni anyukád meg ilyesmi? Szóval törődik veled, és azért nem enged sehova, nehogy elkurvulj, vagy mit mond, miért nem mehetsz el, és miért ilyen?
2010. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az első 14:24-nek( a második én voltam:D): Célozgatni szerintem ilyen helyzetben nem elég, ha meg is mondta neki, és felpofozta szegényt!
2010. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apukádhoz nem költözhetsz?
2010. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14.26-nak: igazad van, de ha nincs az anyukájának egy alapvető szülői intelligenciája, hogy szavak nélkül is megértse,megérezze, milyen passzban van a kislánya, akkor ott minden durva szó csak olaj a tűzre. Nem semmi, felpofozni egy ilyen korú lányt. Én életemben egyszer ütöttem a fiamra, egyszer a lányomra. Még kicsik voltak. Azóta is pirul a képem, ha rágondolok.Szerintem nem egy gyermeknek kellene kezdeményezni, hogy osszák fel a feladatokat, hanem az anyának. Persze nem ismerjük az anyuka véleményét. Lehet, hogy neki is tele a hócipője valamivel. De az egy jó pont, hogy jó tanuló, értelmes lánykája van.
2010. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!