Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor van joga beleszólni az...

Mikor van joga beleszólni az új párnak abba, hogy valaki mennyi gyerektartást fizet?

Figyelt kérdés
Összeköltözés, eljegyzés, házasság, közös gyerek után?
2017. szept. 27. 08:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 anonim ***** válasza:
25%
"Egyébként nekem udvarolhatna akár a világ legjobb pasija is, ha tudnám, hogy pár hónapos ikrek várják otthon, biztos megkértem volna, hogy hagyjon békén" - félreértések elkerülése végett ettől senki se fog jobban lelkesedni az otthoniakért, sőt... ellenkezőleg.
2017. szept. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/117 anonim ***** válasza:
76%

94.

Az biztos, de én a kérdező jellemére utaltam, hogy hagyján, hogy egy ilyen pasival kezd, de még utána a gyerektartást is ő osztaná be. Szerintem egyébként szimplán féltékeny az exre, gondolom a nyomába se érhet emberileg.

2017. szept. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/117 anonim ***** válasza:
32%
#95, miért lenne féltékeny, amikor őt választotta, másfél éve(?) vele van a férfi, és nem az exével... abszolút mérce meg nincs, egy párkapcsolatban ugye egymásnak kell megfelelni, és nem a kívülről jövő bármifajta elvárásoknak.
2017. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/117 anonim ***** válasza:
78%
"#95, miért lenne féltékeny, amikor őt választotta, másfél éve(?) vele van a férfi, és nem az exével... " - bizony, de szemmel láthatóan nem az ex sopánkodik itt.:-) Ő remekül elvan, a kedves kérdező pedig már a pasi pénzét osztaná be, pedig épphogy csak összeköltöztek.:D
2017. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/117 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rá sem féltékeny, sem irigy :-)

Nem a pénzére hajtok. Ha úgy lenne, "lecsaptam" volna rá amikor a felesége elköltözött a gyerekekkel. De erről szó sincs. Csak azt a tényt szeretném vele megértetni, hogy ezt az összeget NEM a gyerekekre költi az exe.

2017. szept. 27. 19:11
 96/117 anonim ***** válasza:
86%

"Csak azt a tényt szeretném vele megértetni, hogy ezt az összeget NEM a gyerekekre költi az exe."


Egyrészt fingod nincs róla, másrészt semmi közöd hozzá.

2017. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 anonim ***** válasza:
79%
De te honnan tudod, hogy nem rájuk költi? Apuka mennyit van a gyerekekkel? Írod, hogy az ex is jól keress, akkor gondolom tudja fedezni a kiadásait, akár a gyerekeknek félre is rakhatja a pénzt. Neked szükséged lenne arra a pénzre, hiányzik a kasszátokból?
2017. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/117 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként bocsi, de ti külön kasszán vagytok vagy egyformán kerestek és adtok bele a közösbe, esetleg már a te fizetésed kárára megy a tartásdíj? Amúgy irigy vagy, legalábbis a 120 ezret irigyled.
2017. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/117 anonim ***** válasza:
65%

Soha nincs joga beleszólni.

Esetleg majd akkor, ha már házasok, van(nak) közös gyerek(ek) és az ő megélhetésük rovására megy. Amúgy semmi köze hozzá, pláne így, hogy a fizetéséhez képest még a 120 ezer se sok. Abba is bele kell gondolni, hogy ő nincs a gyerekekkel minden áldott nap, nem ő kelti, fekteti, többnyire nem ő ápolja őket, ha betegek, nem ő játszik mindennap velük, nem ő ad enni nekik napi szinten, nem ő hordja őket ide-oda. Ha együtt élnének, akkor talán még több pénzt költene a gyerekekre. Egy rosszabbul kereső embernél is elvárható szerintem, hogy havi kb. 30-35 ezret fizessen 1(!) gyerekre, az már egy hónapban 60-70 ezer kettő gyerkőcre. És itt csak egy rosszabbul keresőről beszélünk. :) Amúgy is úgy szokta megítélni a bíróság, hogy figyelembe veszi, hogy akinél marad a gyerek, annak jóval több időt, energiát kell a gyerekbe fektetni és ezért van az, hogy aki nem él a gyerekkel, az igenis fizessen úgymond többet, tehát, hogy a gyerek kiadásainak nagy részét ő fizesse, mert a másik meg természetben gondoskodik a gyerekről, ami szintén elengedhetetlen. Ezt el kell fogadnod, majd ha lesz közös babátok, akkor ezek szerint tőle se fogja sajnálni a pénzt, gondolj erre és ne irigykedj már két kicsi gyerekre. Gondolom megvan mindenük és nem állsz anyuka mellett minden egyes vásárlásnál, hogy mire költi a pénzét. :) Mellesleg közöd sincs hozzá.

2017. szept. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/117 anonim ***** válasza:
33%
Azért érdekelne, hogy ha a kérdésben fordított lenne a felállás - vagyis a Kérdező a több tartásdíjért, több kapcsolattartásért (stb) lobbizna - akkor hányan írnák azt, hogy "soha nincs joga beleszólni", és hányan azt, hogy "igenis szóljon bele, joga van hozzá, hisz együtt élnek"...
2017. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!