Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben a helyzetben?

Mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Egy évig angliában dolgoztam, talpraesett, okos lánynak tartanak, oda is csak úgy egyedül mentem mivel úgy volt hogy párom majd jön utánam ha találok neki is munkát.

Közben ő vállalkozó lett, és nem hagyhatta ott az üzletet igy egy év után hazajöttem....közben megint lekéstem a fősuliról is...nagy nehezen került állásom egy boltban. Ez is csak olyan hogy jóformán fél napokat kellene ott lennem minimális összegért...de mivel a tulaj egyik ismerősünk néha kifizeti azt is ha tovább ott vagyok. Vagy több napon is bemegyek....csak sajnos ezen a héten lehetek ott utoljára...eddig voltam felvéve, és nagy gondba vagyok hogy mi lesz velem.

Ugyanis párom megint nem hagyta hogy beadjam fősulira a jelentkezést mivel, nem ment a vállalkozásuk, azt mondta majd ugyis megyünk külföldre. Én sem tudtam igazán hova adhatnám be milyen suliba...(csak gimim van)

Szóval most ráakadt egy nagyobb városban egy üzlethelyiségre, és már pénteken megy is megbeszélni hogy mennyiért adnák ki...na most ha ő belekezd valamibe megint én itt maradtam munkanélkül, iskola nélkül. Az ő vállalkozásuk meg elég férfias meló lesz ha tényleg úgy döntenek hogy belevágnak szóval ott nem szeretnék dolgozni..meg nem is tudnék.

Itt vagyok kétségbeesve.....szüleim most költöztek szét..egész nap a boldog vidám optimista lányt játszom mindenhol közben csak telnek mulnak a napok és semmim sincs....pénzt kell kérnem a szüleimtől ami nem lenne probléma hisz mindkettőjük nagyon jó pozicióban dolgozik-de miota különválltak valahogy a pénzen csak a veszekedés van...Barátom csak azt hajtsa hogy ha ez egy jó lehetőség ő nem hagyja veszni, pedig az emberek 80%ka szerintem azt mondaná hogy nem éri meg belevágni...

Szóval ő csak azt hajtsa hogy várjak, legyek otthon nyugodtan....lesz pénz összeköltözni, lakást venni szülök két gyereket addigra meg nekem is nyit avlamit....itt sirok minta hülyegyerek....hát egy nőnek vagyis nekem csak ennyi jár?

akkor azt mondja hogy várjak pár hónapig és egyből nyit nekem valamit....Nekem olyan mintha álomvilágba élne. Olyan rossz hogy én már annyi mindent feladtam miattunk...és ő nem vesz figyelembe....vagyis lenne lehetőségünk külföldre menni dolgozni...igaz kicsit nehezebb lenne de együtt lehetnénk és nekem is lenne saját pénzem rendes állásom...aztán majdcsak lenne valahogy.

Szüleim minden erővel suliba küldtek volna...de azt mondták hogy oké ha mész külföldre...de akkor menjél is, mert itthon nem ülhetsz.

Igazuk van....és én próbálnék is mindenkire hallgatni és mindig én járok rosszul...

Senki nem ért meg...most már anyu sincs itthon hogy tanácsot kérjek tőle....

Itthon is minden az én nyakamba szakadt....apuval én maradtam itthon...

A környékünkön nagyon nehéz munkát találni, olyat meg főleg amit az ember örömmel csinál és meg is fizetik.

21-2évesen meg még nem szeretnék gyereket vállalni meg háziasszonyoskodni...de erre a párom meg csak azt mondja hogy minek vagyok ilyen karrierista.

De akkor most komolyan....aki egyetemre jár vagy van egy munkája amit szeret az mind karrierista és önző?

Annyira nem tudom mi lesz velem...múltkoriban már alig várta hogy lelépjünk erre most várhatok a péntekre hogy mi lesz...

Ezt nem kivánom senkinek...úgy gondolom nem függhet egy nő a mai világban a párjától mikor annyi házasság ér véget vállással stb....Mit tegyek???


2010. máj. 26. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
add be a jelentkezésed egy fősulira. hidd el most feladod a vágyaidat aztán pár év múlva esetleg szétmentek és ott leszel majd üres kézzel..vagy csinálj valami tanfolyamot vagy kezdj el egy fősulit.
2010. máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt minden és mindenki fontosabb mint te. Észre kell venned, hogy a párod is a saját dolgaival törődik, téged nemcsak hiteget, de vissza is fog és hátráltat egy teljesen bizonytalan jövőért. Közben megy az idő, se munkád, se pénzed, se jövőd vele.

Fognám magam és szépen visszamennék Agliába pénzt keresni és nem foglalkoznék a párom "szappanbuborékaival" hanem építeném a saját életemet.

2010. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint a bábu, akit dróton rángatnak. Gyere ide, menj oda. Csináld ezt, csináld azt. Én otthagynám az egész bagázst, és azt csinálnám, amihez kedvem van.
2010. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A pasi nem életbiztosítás. Ha bármi van, magadra maradsz, akár gyerekkel, aztán lesegethetsz.


Amíg van energiád, tanulj, ha eltartanak a szüleid, vagy kis munka mellett, akkor biztosabban élhetsz meg, ha egyedül maradsz. A pasi meg vagy elfogadja ezt, vagy jobb is ha lelép, mert előbb utóbb megtenné.


31/N

2010. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Barátnőm ugyanebben a dilemmában volt!!! Tudod mit csiunált? Beiratkozott esti fősulira, először itthon dolgozott, most külföldön melózik, vizsgázni járt csak haza, és idén (2 hét múlva) együtt diplomázunk! Ajánlom Neked is, semmiről nem vagy lekésve, mi is 25 (Ő 26) évesek vagyunk. Sok sikert! Puszi
2010. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tanulj, keresd meg a magad életét. Ha a párod nem tart ki veled, nem baj, lesz másik. Sose aggódj. Keresd a saját utadat.
2010. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Jó válaszokat kaptál! Még van pótfelvételi augusztusban, arra be tudod adni. Költségtérítésesen leszel fél évig legalább, de az is jobb, mint lesni, hogy hova menj a párod után. Szeret ő téged? Levelezőn csak 2 hetente 2-3 nap, nappalin meg jó ösztöndíjjal egész kibírható.

Ha belemész olyan helyzetbe, amit legbelül nem akarsz, később elő fog törni.

Te vagy karrierista? És ha azt mondanád a párodnak, hogy mész egyetemre, ő meg költözzön oda, aztán keressen vmi kis melót magának, mit szólna? (-:

Önálló ember vagy, te felelsz a sorsodért. Nem foghatod rá senkire a kudarcokat.

2010. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is tanulj tovább! Mivel kint voltál angliába, gondolom jól beszélsz angolul. Fejleszdd a nyelvtudásod, szerezz magas szintű nyelvvizsgát, esetleg nyelvtanári diploma? Addig is használdd ki a meglévő tudásod, korepetálj kisdiákokat, vállalj fordítást stb...

2010. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha fősulira nem is mész, egy okj-s képzést azért mindenkép csinálj. Van olyan pl, ahova csak heti egy napot kell járni. (nővérem most csinálja a masszőrt, másfél évig minden szombaton van neki)

Esetleg tanulj mellé nyelvet, ha még nincs nyelvvizsgád. Egy viszonylag keresettebb OKJ-s szakma + nyelv már biztonságot ad szerintem.

2010. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Barátod nagyon önző, csak az önös érdekeit nézi. Nem vagy könnyű helyzetben, de én a helyedben gondolnák a saját további életemre folytatnám a sulit. Gondoltál arra, hogy mi lesz ha pl. összevesztek, akkor ott állsz iskola, és munka nélkül?
2010. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!