Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben a helyzetben?...

Mit tennél ebben a helyzetben? (még nem aktuális, de elgondolkodtunk rajta. )

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, akit az egyetemen ismertem meg. Első perctől odaadó volt és kedves velem, szinte első perctől barátnők vagyunk. Szeretjük nagyon egymást, amolyan "testvérek lettünk". Neki egy éve lett egy barátja, aki miatt nagyon megváltozott. Ugyanaz a barátnő maradt, de gondolkodásmódja, világnézete teljesen más lett. A férfi akivel megismerkedett egy nacionalista "állat" már bocsánat...A barátnőmnek első perctől kikötötte, hogy ha gyerekük születne, akkor csakis azon a nyelven beszélhet vele, amilyen az ő nyelve. Ragaszkodik ahhoz, hogy abban a városban lakjanak ahová ő valósi...ezenkívül egy év alatt egy szót volt képes megtanulni magyarul "szia"...rengeteg dolog van, de legfőképp ettől áll fel a szőr a hátamon. Ez persze a barátnőmnek nem tetszik, de mégis sodródik az árral, a fene tudja miért...úgy látom fél, hogy ha nem marad ezzel a pasassal egyedül marad...


Namármost...ez a lány lehetne a (majdani) gyerekünk keresztanyja, vagyis gondolkodtunk rajta, de ha ezzel a férfivel marad, akkor biza a párom ellene szavaz, és bevallom én is. Nem akarok egy ilyen magyarellenes f.szit a "családba". Márpedig közvetve úgyis bekerülne. Úgyhogy valószínűleg elvesztem a lány barátságát...Pedig fontos nekem, de ezt nem tudom lenyelni...

Mit tennétek?


2011. szept. 25. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Meg kellene menteni a pasitól, de fogalmam sincs, hogyan.
2011. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak úgy tudsz jól kijönni ebből a helyzetből ha a bártnőd is ráeszmél, hogy ez az ember egy gyökér...

Ha szóvá teszed valószínű nem akarja folytatni a barátságot, ha nem teszed szóvá meg valószínű te akarod majd elhagyni ha így viselkedik. Nehéz:/

2011. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Senkit nem kell megmenteni. A barátság nem arról szól, hogy megmondod neki, mi a jó neki. Pont ellenkezőleg: megmondja, mit szeretne, és te támogatod a céljai elérésében, és mellé állsz. Nem barátnő az, aki nem bírja elviselni a páromat, ha én szeretem. Bármilyen is legyen, én élek vele, nem a barátnőm...


Amúgy meg a helyedben nem aggódnék, mire aktuális lesz a probléma, az a pasi már sehol nem lesz, ha igaz, amit írtál. Ha mégsem, nem ekkor fogod elveszteni a barátságát, hanem sokkal korábban, amikor rájön, hogy nem viseled el a pasiját.


És nem kell sajnálni a lányt: azért van a pasival, mert valamilyen rejtélyes módon JÓ neki.

2011. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

nem kell "megmenteni", de segíteni lehet neki, megpróbálni tükröt tartani elé, stb... azonban a legfontosabb, hogy te elfogadd a lehetőségét annak, hogy elveszíted őt.

a barátnőd önállóan gondlkodó, döntéseket hozó felnőtt, felelős azért, amit tesz.

2011. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

márpedig a barátság nem arról szól, hogy kritika nélkül minden hülyeséget támogatunk, amit a másik csinál. az igazi barát, ha úgy látja, gáz van, tesz ellene.

és egyáltalán nem biztos, hogy jó annak a lánynak. sokan maradnak benne rossz kapcsolatokban különböző okokból.

2011. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kicsit reménykedek, hogy "kinyílik a szeme"...Én próbáltam elfogadni a barátját, amikor összejöttek én voltam aki mellettük kampányoltam, aki a rosszmájúaktól megakarta menteni őket.

De aztán megtudtam, hogy a pasas szülei még rosszabbak, át akarják kereszteltetni a lányt, mert szerintük úgy ér valamit a dolog...A srác egyáltalán nem szólal meg magyarul (szerintem ez is sok mindent elárul)...sosem jön velünk egy társaságba.


A lánynak volt egy nagy szerelme, akiben csúnyán csalódott, a csalódás után találkoztak...a pasas az eljegyzést tervezi, ezért "félek", hogy egy életre szól...


Beszéltem erről a lánnyal egyébként (elmondtam, hogy elfelejtheti a magyar gyerekeket, a magyar kultúra legkisebb fonalát is, ha ezzel az emberrel marad), azt mondta tudja, hogy igazam van...és nem tudja merre lépjen. Kérdeztem boldog-e? Nem válaszolt...


Ilyen kérdésekben szerintem nem a barátság mértéke dönti el a dolgokat...

2011. szept. 25. 21:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig vannak helyzetek, amikből egy felnőttet is jobb a fülénél fogva kicibálni, mint tiszteletből tétlenül nézni, ahogy tönkreteszi magát...
2011. szept. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem mondtam, hogy kritika nélkül. El lehet mondani a véleményt, de nem köteles figyelembe venni.

Ha pedig döntésre kényszerül, nincs kétség afelől, hogy a pasiját választja, a kérdezőt meg ejti.

A kérdezőnek NINCS VÁLASZTÁSA, ha továbbra is a lány barátnője akar maradni.

Ez van.

2011. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

* Pedig vannak helyzetek, amikből egy felnőttet is jobb a fülénél fogva kicibálni, mint tiszteletből tétlenül nézni, ahogy tönkreteszi magát...


Én ebben nem hiszek. Nem attól vagyunk felnőttek, hogy elmúltunk 18. Hanem attól, hogy döntéseket hozunk, és vállaljuk a döntéseink és tetteink következményeit, és a felelősséget.


Mindenki a saját életéért felelős, és úgy teszi tönkre, ahogy akarja, és úgy hozza rendbe utána, ahogy tudja.

Te nem vállalhatod a döntést és a felelősséget helyette.

A vége úgyis az lenne, hogy hallgatott rád, de te tönkretetted az életét.

2011. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Egy alkoholistáról például senki sem mondja, hogy elmúlt 18, tudja, mennyi alkoholra van szüksége.
2011. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!