Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben a helyzetben?...

Mit tennél ebben a helyzetben? (még nem aktuális, de elgondolkodtunk rajta. )

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, akit az egyetemen ismertem meg. Első perctől odaadó volt és kedves velem, szinte első perctől barátnők vagyunk. Szeretjük nagyon egymást, amolyan "testvérek lettünk". Neki egy éve lett egy barátja, aki miatt nagyon megváltozott. Ugyanaz a barátnő maradt, de gondolkodásmódja, világnézete teljesen más lett. A férfi akivel megismerkedett egy nacionalista "állat" már bocsánat...A barátnőmnek első perctől kikötötte, hogy ha gyerekük születne, akkor csakis azon a nyelven beszélhet vele, amilyen az ő nyelve. Ragaszkodik ahhoz, hogy abban a városban lakjanak ahová ő valósi...ezenkívül egy év alatt egy szót volt képes megtanulni magyarul "szia"...rengeteg dolog van, de legfőképp ettől áll fel a szőr a hátamon. Ez persze a barátnőmnek nem tetszik, de mégis sodródik az árral, a fene tudja miért...úgy látom fél, hogy ha nem marad ezzel a pasassal egyedül marad...


Namármost...ez a lány lehetne a (majdani) gyerekünk keresztanyja, vagyis gondolkodtunk rajta, de ha ezzel a férfivel marad, akkor biza a párom ellene szavaz, és bevallom én is. Nem akarok egy ilyen magyarellenes f.szit a "családba". Márpedig közvetve úgyis bekerülne. Úgyhogy valószínűleg elvesztem a lány barátságát...Pedig fontos nekem, de ezt nem tudom lenyelni...

Mit tennétek?


2011. szept. 25. 21:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk majdnem ugyan ez a helyzet. Az én legjobb barátnőm 2 éve összejött egy kis b.zival. Mikor bemutatta nem tudtam elképzelni hol szedhette össze meg hogy mi a lósz@rt akar ettől a kis féregtől, gondoltam pár hét alatt majd rájön, hogy nem hozzá való és kiteszi a francba. De nem így lett. Teltek a hetek és a barátnőm odaköltöztette magához a pasit (majd szívbajt kaptam) aztán még egy éve sem voltak együtt mikor nagy vigyori fejjel jön barátnőm és mutatja az ujján a gyűrűt, hogy ez a kis tetű eljegyezte. Na akkor már tudtam, hogy valami nem stimmel és nem lesz ez olyan egyszerű mint gondoltam. Most ott tartunk, hogy közel két éve vannak együtt, a pasi egy tetű, utálatos, gyűlöl mindent és mindenkit aki nem ő vagy aki nem olyan mint ő, barátnőmnek mindent megtilt, eddig mindent elvett tőle amit szeretett, eladatta vele a kutyáját (pedig úgy imádta azt a kis dögöt) pár hónapja kapott egy cicát, de azt is oda kellett adnia valakinek mert a pasi nem bírta elviselni, hogy barátnőm a macskával is foglalkozik nem csak vele. Szinte sehova nem engedi, ha az anyukájához akar menni akkor is engedély kell neki, hozzám abszolút nem jöhet mert hogy én közellenség vagyok a pasija szemében, meg is mondta kerek-perec, hogy gyűlöl mióta meglátott (mondjuk ez kölcsönös) meg szabja mit vehet fel és mit nem, hogy hordhatja a haját és hogy nem, most barnára kellett (!) neki festeni mert épp az jön be a pasinak. Ez a lüke lány meg mindent eltűr neki. A saját házában úgy ordít vele ez a kis tetű ahogy akar! Én már rég rúgtam volna ki a fenébe! Körbe kell ugrálni nap mint nap mert egy vajas kenyeret nem tud megkenni magának. A hobbijára havi szinten több tíz ezer Ft-ot költ, szereti a piát is, régen abból állt az élete, hogy ivott és szerencsejátékozott, utóbbiról leszokott (még a barátnőmmel való kapcsolata előtt) ha a barátnőm kéri, hogy változzon azzal védekezik a tetű, hogy ő már elég nagy áldozatot hozott a lányért azzal, hogy leszokott a gépezésről meg a kaszinóról. Semmi nincs benne ami szerethető, undorítóan néz ki, undorító a modora, visszataszító a stílusa, gyűlöli az embereket. (egyszer majdnem elütött egy nőt a zebrán mert hogy mer kimenni elé...?) agresszív, trehány, bunkó.

Most kitalálták, hogy gyereket akarnak, de ez a tetű még gyereket sem tud csinálni, már azon filóznak, hogy orvoshoz mennek... :S

Nekem van egy fiam, a tetű irigyli, ezért is utál. Barátnőm imádja a gyereket. Már évekkel ez előtt beszéltük hogy ha lesz gyerekem akkor ő lesz a "keresztanyja" ha neki lesz akkor én leszek. Azért "-es mert nem vagyok keresztény, ezért meg sem kereszteltettem a fiamat, de a barátnőm úgy néz rá mintha a keresztfia lenne. Sosem volt ebből vita. Megbeszéltük, hogy lesz egy névadó ünnepség a keresztelő helyett. Ez idáig még nem került rá sor, nagyrészt a tetű miatt. Én nem akarom, hogy itt legyen, ha barátnőm nagyon ragaszkodik hozzá akkor nagy nehezen bele megyek, de azt nem akarom, hogy bármi köze legyen a gyerekemhez ennek a majomnak.

Mi úgy találkozunk meg úgy tartjuk a kapcsolatot, hogy a tetű ne tudjon róla. Pl: úgy teszünk mintha csak összefutottunk volna valahol. Ha hívom telefonon barátnőmet és otthon van a tetű akkor eleve máshogy is beszél, hogy ne tudja, hogy én vagyok. Ha mégis kiderül, hogy nálam volt barátnőm akkor általában vita van belőle egyrészt, hogy mért megy el otthonról, másrészt hogy ha már el megy akkor mért pont hozzám. Egyszóval ez a kis féreg már lassan két éve keseríti meg az életemet! De én kitartok a barátnőm mellett mert tudom, hogy ez csak átmeneti állapot. És ő is tudja mert lépni akar csak nem tud mert még nem hiszi el, hogy van más lenyugodott pasi is ezen a kis tetűn kívül.

Neked azt tanácsolom kedves kérdező, hogy te is tarts ki a barátnőd mellett hátha majd egyszer rájön, hogy semmi keresnivalója e mellett az állat mellett. Ha lesz gyereked legyen a barátnőd a keresztanyja, de keresztapát válasszatok mást, ne a barátnőd pasiját, mondjuk egy családtagot. Nem kell, hogy a keresztszülők egy párt alkossanak. Azt is lehet, hogy csak egy keresztszülője lesz a gyereknek nem kettő. Ha tartani akarod a későbbiekben a barátságot a barátnőddel akkor így is úgy is ott lesz a képben a pasija, de szerintem azért nem mindegy, hogy keresztapaként (ergo rokonként) vagy a keresztanya pasijaként (mert hogy akkor már nem rokon)

2011. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Eltértünk a kérdés tárgyától...Ti így belemennétek a keresztszülőségbe vagy sem? (tehát abban az esetben ha együtt marad ezzel az emberrel)


-A barátságától egyébként nem zárkóznék el, de ez esetben nem kérném fel sem tanúnak, sem keresztszülőnek, ami szerintem eléggé bántó dolog...:-S ezért gondolom, hogy csorbulna a barátságunk...

2011. szept. 25. 22:20
 13/16 A kérdező kommentje:

22:18

Meredek sztori...köszönöm a hozzászólásodat, és mindenkinek aki eddig válaszolt...

2011. szept. 25. 22:24
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha kapcsolatban maradtok, legalább lesz esélyed, hogy egy kicsit szemmel tartsd a pasiját.
2011. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mondjátok, hogy ez kamu! Ilyen gonosz emberek nem lehetnek ilyen sokan! Nem lehetnek ilyen buta nők akik ezt mind tűrik, ha van ház meg meló van lehetőség és nem az utcára kell menni... Áááá.....
2011. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
De ez létezik és nem kamu...:( És egy 22 éves lányról van szó:(
2011. szept. 26. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!