Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is lenéznek a szüleite...

Titeket is lenéznek a szüleitek? Ti is elhittétek-e már magatokról, hogy egy senkik vagytok?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, most azért vagyok semmirekellő. A diákmunka, melyet mellete végzek "egy szart nem érő csicskameló" szerintük. Amikor dolgoztam (mert nem elsőre vettek) fel, akkor buta voltam, mert nem sikerült bejutnom államilag finanszírozottra. Az önbecsülésem a béka segge alatt van, nagyon el vagyok keseredve. Adnátok vmi tanácsot? 24/L
2010. máj. 26. 15:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
.
2010. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%

én meg bármibe bele akartam fogni, azt mondták, hogy hülyeség

vagy avonozni, vagy maszekolni, vagy kint táncolni

és most 30-on felül munkanélkül vagyok (de diplomával)és egyszerűen nem tudom mit tegyek, és még a barátomról sem tudok dönteni (rossz a kapcs)

szóval döntésképtelen senki lettem

javaslat: állj a sarkadra nagyon gyorsa, kicsit lehetsz önfejű is

2010. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Adok: Költözz el. Na jó, azért könnyen pofázok, de ez is egy megoldás, ha telik rá. Gyűjteni kell.

Mellesleg az én szüleimtől 20 évig azt kaptam, hogy úgyis a híd alatt végzem majd. Bár nekem sincs semmi önbizalmam és szenvedek emiatt, de rájuk cáfoltam mert van munkám, otthonom, feleségem, és egy gyönyörű kislányom. Innentől én már úgy veszem, hogy totálisan tévedtek, és hiába próbáltak egy vesztesnek beállítani, mégis nyertem.

Nyerj te is.

2010. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőmbe is ezt verték bele a szülei, most meg szegényt pszichológushoz akarják küldeni...pedig ők tehetnek mindenről...az ilyen szülők szégyelljék magukat...


Neked azt javaslom, hogy legyél bátor, merj tenni magadért, mert semmivel sem vagy kevesebb mint más:)

2010. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Igen, kb. 20 éve volt hogy elköltöztem pár száz km-re, azóta sokkal jobb.

Ismerős: "Saját erődből leszel egy nagy senki..., stb."

Ma is mindent jobban tudnak, pedig diplomám van, munkám, családom, nyelvvizsgáim stb.

Korál együttes: "Ugye, nem hiszed el, hogy keveset érsz? Nélküled másképpen volna ez az egész. "

2010. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
2010. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK! Neked utolsó, különösen. Jól esett! Tetszik a dal!
2010. máj. 26. 15:40
 8/23 anonim ***** válasza:
42%
24 éves vagy.Ezek szerint minimális önálló keresettel rendelkezel.Az egyik javaslatom az lett volna,hogy amint lehetőséged van rá,költözz el otthonról,és önállósodj.Viszont ez nem jelenti azt,hogy menekülnöd kell a problémák elől.Mindenféleképpen megoldást kell találni.A saját példámból kiindulva ez nem könnyű.A szüleid valószínű nevelési szándékkal közelednek így feléd,miközben jócskán féltenek is a csalódásoktól.Valószínű,hogy a saját hibáikból okulva óvnak,vagy a vágyaik megtestesítőjeként tekintenek Rád.Ha Te vagy annyira erős,türelmes,és kitartó,hogy megmutasd nekik,hogy egyáltalán nem vagy buta,és hogy a "csicskameló" is kell ahhoz,hogy az ember elérje álmai foglalkozását,hidd el,dagadni fog a mellük a büszkeségtől.
2010. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jó lenne, ha így lenne ,de sajnos nem. Apám alkoholista, anyám meg szimplán keresztülnéz rajtam.
2010. máj. 26. 15:56
 10/23 anonim ***** válasza:
Először is legy önmagad,az altalad kitűzött cél legyen a legfontossabb/Le style c'est l'homme meme,a stilus maga az ember!Amennyiben belevagsz valami újba,akkor bebeszeled magadnak,hogy "Én vagyok"a legjobb,legyen önbizalmad,de hallgas meg masokat is.Egyenlőre ezt tanacsolja Neked egy ketdiplomas,külföldön is elismert szakember.
2010. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!