Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki édesanyját...

Van itt olyan, aki édesanyját nem anyának szólítja, hanem mamának?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimet nagyinak és nagypapámat nagypapának/nagypapinak. Én ezt nem tartom cikinek, a tesóm és én amióta beszélünk, így hívjuk őket. Ti mit gondoltok erről?
2017. aug. 17. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Engem szólít így a lányom. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a nagyszülőket illesse a mama-papa szó, legfeljebb gyakori. Nálunk is nagyi volt a nagymama, nekem anyu-apu a szüleim.
2017. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sok ilyet ismerek, nagyi és a szülők papa-mama, semmi 'ciki' nincs ebben
2017. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Mi a nagyanyánkat mindig -magunk között- nagyfaternek hívtuk, a szép sűrű bajusza miatt.

Nem hiába mondják, hogy a román vér nem válik vízzé!

(Csak szőrré.)

2017. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

Az, hogy valaki az anyukáját mamának szólítja az angolból lett átvéve a mothers miatt, bár ezt csak gondolom.

Nekem annyira alap, hogy a szüleimet anyának és apának, nagyszüleimet pedig papának és mamának szólítom, hogy már azt érezném cikisnek, ha máshogy kéne. El nem tudnám képzelni, hogy anyát mamának szólítsam. Sem hogy a mamát nagyinak.

2017. aug. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4#-es válaszoló, akkor te azt mondod, hogy ciki így szólítani őket. Ahogy az első válaszoló mondta, nem törvényszerű anyának meg apának szólítani, bárki bárhogy hívhatja őket, ízlések és pofonok. Amúgy a mama szó nem az angol mother szóból lett átvéve.
2017. aug. 17. 13:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Még lemaradt az (csak véletlenül lenyomtam a küldés gombot), hogy nem ciki így hívni őket. Magyarországon gyakori inkább az anya, más országokban mamát használnak.
2017. aug. 17. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

ma inkább a nagyikat szólítják sok helyen így, de azért nem "ciki' semmiképp, a "ciki" dolgok máshol kezdődnek. A családon belül tökéletes, néha azon kívül meg kell jegyezni hogy kiről beszélsz, nehogy félreértés legyen.


Az eredetről: Az összes indoeurópai nyelv bizonyított őse: a szanszkrit - a szanszkrit ˇm gyök az anyai a ˇp az atyai

- az összes ezzel kapcsolatos szó a gyökből származik (jól látható a latin mater pater szavaknál)

2017. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Én is mamának szólítom anyukámat, nagymamámat pedig nagyinak, nagyikának. Néhány barátom még ma is félreérti, ha azt mondom véletlenül, hogy mama így-úgy, azt hiszik, a nagyimról beszélek :)
2017. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk:

nagymama=nagyi

nagyapa=papó

édesapa=apa

édesanya=mama

(Én nem tudnám anyukámat anyának hívni, nekem az nagyon idegen, szokatlan:)

2017. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk szülők: anyu, apu, nagyszülők: mama, papa


Unokatesóméknál szülők: mami, papi, nagyszülők: mama, papa


Páromnál szülők: anya, apa, nagyszülők: mami, tata

2017. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!