Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek gyereke van, hogy...

Akinek gyereke van, hogy szólítja az édesanyját? Anya vagy mama?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi külföldön élünk,mind kettöt használjuk.

Attól függ milyen nyelven szól hozzám.

2010. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekemmel kapcsolatban szólítom, akkor mama, ha csak egymás között vagyunk, akkor anyu.
2010. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
anyacica...nem mamázom,ugyanúgy ahogy a párom sem apázom
2010. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a kislányom is ott van,akkor Mamának,ha nincs,akkor általában Anyunak,bár néha már megszokásból akkor is Mamának:)
2010. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok. Bocs félre értettem.

A nagynama aki Èdesanyám:Anyu .

Èn pedig gyerekeimnek:Anya vagyok.

2010. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kankalin ***** válasza:
Attól függ. Általában Anyu, ha kell valami Anyuci, ha valami nekem nem tetszőt csinál akkor Édösanyám...
2010. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Anya, de ha a gyereknek beszélek róla, akkor Mami, illetve a gyereknek mondom, hogy menj oda a Mamihoz, de ha én szólítom meg, akkor nekem mindig Anya.
2010. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az én anyukám anyunak hívja a nagymamámat, de amikor nekünk beszél róla, akkor általában mama.
2010. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát énelőttem mindig mamának meg nagyapának szólítják a nagyszülőket, már így van megszokva, meg persze kiskoromban is így volt. Meg szülőt is, pl ha anya meg akar kérni, hogy apukámat hívjam fel, akkor azt mondja, hogy "hívd fel apát", nem azt, hogy "hívd fel Lacit" :DDD De amikor pl anya a tesóival beszél (vagy apa) akkor mindig anyunak vagy apunak hívják a nagyszüleimet.
2010. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is úgy fogom csinálni, hogy a gyerek előtt mama, egyébként meg anya.
2010. febr. 3. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!