Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleség apának szólítja a...

A feleség apának szólítja a férjet, nem furcsa?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem édesanyja apának szólítja a férjét ( az én nagybátyámat, unokatestvérem édesapjàt ). A hétvégén a ligetben voltunk, és az anyja hangosan kérdezte - apa te is kérsz ?

És mi is a sorban álltunk mögöttük, és hallottuk mikor az egyik eladó halkan megjegyezte, hogy - uristen ez az apja?

Azt tudni kell, hogy a 8 év van köztük és látszik is, mert a nagybátyám szakállas 40es, a felesége meg 50kg szőke "cica baba"


2015. jún. 1. 11:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Én is így hívom a férjem, de csak a kis kétévesünk jelenlétében, mert ő még így azonosítja be. Nem érzem akkor furának. Négyszemközt persze nem így hívom :D
2015. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit fura, de végül is magánügy.
2015. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
41%

amiota gyerek van mi is apanak/anyanak hivjuk egymast. A szuleim is apanak/anyanak hivtak egymas, most meg mar nagyapanak/nagyinak :)

Nincs ebben semmi rossz vagy furcsa.

2015. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Az még hagyján, de a sógornőm meg apacicának hívja a férjét...
2015. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%
Van ahol ez szokás és van is benne logika, engem azóta a keresztnevemen szólít a lányom hogy megtanult beszélni, igaz nem is erőltettük ezt az 'apa' dolgot.
2015. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%
Érdekes. Én szüleim rendes nevükön szólították egymást mindig. Én páromnak kutyasétáltatás közben mondom néha, hogy "ma apa szedi". :D De én ha lesz gyerekünk, nem tudom elképzelni, hogy anyának szólítson. Én elsősorban maradjak neki mindig a Nő, a vonzó és az ellenállhatatlan, ne az anya. :)
2015. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Lencsibaba0121 válasza:
42%
Nem furcsa. Nálunk anyum is apának hívja apámat, én is apának hívom a férjem, a barátnőm is apának hívja a vőlegényét!
2015. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%
Nekem furcsa, én eleve nem vagyok az a típus, aki becézgeti a párját. Ez az "apa" meg végképp nem játszik nálam, van neki rendes neve, úgy hívnám. A szüleim is a keresztnevükön szólították egymást mindig is.
2015. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 piriiiii ***** válasza:
47%

Nem. Az én anyám is így hívja az apámat, és apám sem a nevén szólítja anyámat. Mert, mikor született a tesóm, aztán én, így szoktuk/szokták meg.

Persze, szokta a keresztnevén is hívni. De az apa gyakoribb.

A gyerekek miatt van ez.

2015. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

Minden családban más a szokás. Nem furcsa, bár nálunk nem így van. De attól még nem ítélem el. Szerintem az embernek nem kell feltétlenül mindenről véleményt alkotnia, és főleg nem kell azt mindenhol hangoztatnia.

Mivel ezzel senkinek sem ártanak, abszolút a magánügyük, nem gondolod??

2015. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!