Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleség apának szólítja a...

A feleség apának szólítja a férjet, nem furcsa?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem édesanyja apának szólítja a férjét ( az én nagybátyámat, unokatestvérem édesapjàt ). A hétvégén a ligetben voltunk, és az anyja hangosan kérdezte - apa te is kérsz ?

És mi is a sorban álltunk mögöttük, és hallottuk mikor az egyik eladó halkan megjegyezte, hogy - uristen ez az apja?

Azt tudni kell, hogy a 8 év van köztük és látszik is, mert a nagybátyám szakállas 40es, a felesége meg 50kg szőke "cica baba"


2015. jún. 1. 11:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
53%

abban a faluban ahol felnőttem, ez szokás volt az idősebbek körében. szóval a nagyszüleim is apa-anya,apjuk-anyjuk módot használták, de csak akkor, amikor egymásról beszéltek, vagy ott voltak a gyerekek, unokák is.

szóval amikor kettesben voltak akkor a rendes nevükön szólították egymást.

engem nem zavart soha.

még nincs gyerekünk a párommal, de szeritnem amíg kicsi a gyerek addig előtte mi is apázni, anyázni fogunk. de csak a gyerek előtt!!! és amíg kicsi.

kettesben szerintem is fura lenne, de végülis mindenkinek a saját dolga. nem hiszem hogy retardáltak lennének és nem tudnák, hogy valójában nem az apja...:D

2015. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

19! Nem szex közben Stifler mamája-nak szólítja! :D

NEm vagyunk egyformák valakinek bejön valakinek nem.

Nálunk a keresztszüleim kezdték el egymást így hívni (sztem poénból), de nem állt jól nekik (bár ezt senki nem mondta hogy ne már vagy gáz vagy ilyesmi) aztán csak simán abbahagyták.

2015. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem okos dolog? Mert különböző szerepeink vannak. Szülő, házastárs, gyerek, főnök, kolléga... nagyon sok pár küzd azzal, hogy a gyerek születése után megszűnnek férj és feleség lenni, és csak apa,- anyaszerepet játszanak, illetve azt látják a másikban. Egy férfinak kell, hogy a feleség férjnek lássa és fordítva. A megszólítás ennek csak egy apró része.
2015. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
28%
a megszolitastol nem leszel kevesbe ferfi/no :) Ez egy hulyeseg szvsz.
2015. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

én egy fiatal 20as párt ismerek, akiknek nincs gyerekük, de apának/anyának szólítják egymást, na az fura :D

vajon szex közben is? "anya de jó vagy" ?!

2015. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
70%
mi nem szolitjuk egymast szex kozben sehogy, nem dumalunk, dugunk :)
2015. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Engem a barátom az együttjárásunk 4. hetében kezdett anyának szólítani.
2015. jún. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Van egy "humorista", a comedy centralon lehet látni időnként, nem írom le a nevét a csajnak. Van egy olyan jelenete, ahol arról beszél, hogy a gyerek kérdezi tőle, és a férjétől, hohy hogyan lesz a gyerek. Ő meg meséli, hogy amikor egy férfi és egy nő szereti egymást, akkor összebújnak. Erre a gyerek azt mondja, hogy de hát ti olyant nem szoktatok. Innentől őt idézem: "apa rámnéz: ugye hogy a gyerek is kevesli?".

Nos, így, ebben a kontextusban szerintem erősen kifogásolható az ilyesfajta megszólítás.

2015. jún. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Az én szüleim a keresztnevükön szólították mindig is egymást, viszont ha nekem mondott valamit például anya apáról, akkor apázta, és fordítva, értelemszerűen. :) Nagyszüleim viszont anyunak, apunak, mamának, papának hívták egymást míg a mama élt, mikor, hogy. :) Én nem tudom elképzelni, hogy majd a gyerekeim apját apázzam, kivétel persze az ő jelenlétükben.
2015. jún. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!