Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket kicsit sem zavarna,...

Titeket kicsit sem zavarna, ha anyukától újra akarna házasodni, ennyi idővel apukátok halála után?

Figyelt kérdés

Leszögezem előre, hogy fontos édesanyám boldogsága, de én abban hiszek, hogy papírok nélkül is boldogok lehetnek életük végégig.

Édesanyám 45 évesn, apukánk 5 éve halt meg, én addigra 15 voltam , tesóim már nagykorúak.

3 évig egyedül volt, feldolgozta a dolgot,majd lett egy párja, akivel közel 1 évig együtt volt, miután ők szét mentek, szinte azonnal megismerte a mostanit, így ők is lassan 1 éve lesznek együtt, pár hónap múlva.

Anyukám már mondta nekem, hogy ő szeretne hozzámenni, ami nekem egyrészt azért is furcsa, mert még nem teljesen egy éve vannak együtt (szerintem ez még fiatal korban is elhamarkodott lenne), másrészt, már mind felnőttek voltunk szinte, mikor apu meghalt.


Nálatok volt ilyen? Anya attól boldogabb lenne a párja mellett, ha papíron is együtt lennének? Miért fontos szerintetek neki? Volt aki ekörül a kor körül házasodott újra?


2017. júl. 23. 19:29
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Igen, hármónk örökölte a házat
2017. júl. 24. 00:43
 22/31 anonim ***** válasza:
34%

Még jó, hogy általában gondolokn mindenfélére... Igenis fontosak az új infók, kérdező. Ebben az esetben az teljesül, amit írtam, hogy van ok arra, hogy ne örüljön az ember, mert a fickó nem megfelelő.

Sajna anyád éklete és döntése, nem tehetsz sokat (én bájos Tűz-Sárkány természetemnél fogva remekül összevesznék vele veszt, már a fickóval... aztán remélném a legjobbakat, de hogy nem hagynáém, hogy parancsoljon nekem, az a minimum s ha ő nem adja meg a tiszteletet, én sem fogom), de megértem, hogy nem tetszik.

Az 1 meg 5 év viszont nem annyira számít, nem mindenkinek ugyanaz a tempója, s az se mindegy, hogy milyen volt a kapcsolata édesapáddal a végén. Ha neki nem korai, lelke rajta, most milyen álságos lenne már várni 10 évet magányosan, mikor neki ugyan már rég fickó kéne, de mit szólnak egyesek. Ez totál az ő dolga.

2017. júl. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Csak azért számomra kedvezőbb lett volna, ha nem mindenfélét összeszedeget, mint kintről a köveket
2017. júl. 24. 10:35
 24/31 anonim ***** válasza:
66%
Tesóddal megvan a 2/3 a házból. Jogotok van kirakni még ha össze is rugjátok a port anyuddal.
2017. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
64%

Engem nem zavarna. Én nem hiszek "az igazi"-ban, hanem inkább abban, hogy több lehetséges igazi van. Ha az egyik elhuny sajnos, attól még találhat a másik egy másik embert, akivel ugyanolyan jól elvan. Akkor meg miért ne házasodhatna össze? Mert idős? Mert "csak" 5 év telt el apukád halála óta? Miért, mi lenne, az ideális, 20? Ha 1 év lenne, azt mondanám, ez tényleg illetlen, de így már nem az. És még fiatal, nem egy 80éves anyóka. És igen, ismerek olyanokat, akik ilyesmi korban házasodtak meg (ki először, ki töbeddjére). Buta dolog azt hinni, hogy csak az vágyhat házasságra, aki 40 alatt van. Igen, biztos vannak olyanok, akik úgy vannak vele, hogy felesleges macera másodszor is, de nem ők a többség.

És igen, ha vki a másikba szerelmes és házasságpárti, akkor csak úgy lehet teljesen boldog, ha ott van "az a papír" is. Ami neki SOKKAL TÖBB, mint egy darab papír. Vagy akkor apáddal is csak egy darab papír tartotta össze?

2017. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
78%

Most olvasom az új kommenteket...

Ha baj van a pasassal, azt kell írni. Nem azt, hogy anyám mi a f...nak akar megházasodni 40+-osan.

2017. júl. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Na, most nem épp nem rég összevesztem anyuval (előző párja is legfontosabb volt neki, 3 hónapra elhagyott minket, és elköltözött hozzá), de ez a mostani is visz mindent.

Szóltam anyumnak, szóljon rá a párjára ha elkezd dirigálni, okoskodni, észt osztani, erre én lettem leoltva, üvöltött velem, hogy nekem senki ne jó, mikor elköltözött az sem volt jó, amikor itt van, de idejön az új párja az sem jó, jöhet bármilyen ember aki nem hozzám jön, senki nem tetszik... Pedig rendszerint mellette ül anyum, amikor épp önti magából a férfi az okosságokat.

Az a baj anyummal, hogy jön egy f* sz (mert ez is embernek max neki jó, meg tesómnak, mert együtt szoktak inni), és már eldobja az agyát, nem érdekli, hogy a lányának ez nem jó, ő kínlódik, az van amit ő akar, egy f...sz rt, mert nem marad meg nélküle. Egyszerűen ezt érzem, ez is nem az ember meg a szerelem miatt van, hanem mert talált egy jó pénzes férfit, aki még használni is tudja.

Korábbi párját szenteste hozta ide, hogy mától itt lakik mert a felesége kidobta, mikor megtudta viszonyuk van, undorító amit egy férfiért leművel.

2017. júl. 24. 13:47
 28/31 A kérdező kommentje:

És igen egyből amit hozzám vágott, hogy én költözzek albérletbe, soha az a fejébe meg nem fordul, hogy én annyira vagyok itthon, mint a másik testvérem, akármi van, vagy tesómmal veszik össze, vagy velem, mindig mi menjünk el...

Nyernék pár millát , első lenne, hogy elmennék, de egy forintot nem kapna, undorító amit velünk ha neki valami nem tetszik leművel ...

2017. júl. 24. 13:49
 29/31 anonim ***** válasza:
50%
Kérd meg anyukádat, hogy fizesse ki a részedet a házból, es a kapott pénzből lépj le.
2017. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
50%
Ügyvéden keresztül beadod a keresetet hogy fizessen ki a házból vagy pedig ha nem tud kifizetni eladjátok a házat.
2017. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!