Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket kicsit sem zavarna,...

Titeket kicsit sem zavarna, ha anyukától újra akarna házasodni, ennyi idővel apukátok halála után?

Figyelt kérdés

Leszögezem előre, hogy fontos édesanyám boldogsága, de én abban hiszek, hogy papírok nélkül is boldogok lehetnek életük végégig.

Édesanyám 45 évesn, apukánk 5 éve halt meg, én addigra 15 voltam , tesóim már nagykorúak.

3 évig egyedül volt, feldolgozta a dolgot,majd lett egy párja, akivel közel 1 évig együtt volt, miután ők szét mentek, szinte azonnal megismerte a mostanit, így ők is lassan 1 éve lesznek együtt, pár hónap múlva.

Anyukám már mondta nekem, hogy ő szeretne hozzámenni, ami nekem egyrészt azért is furcsa, mert még nem teljesen egy éve vannak együtt (szerintem ez még fiatal korban is elhamarkodott lenne), másrészt, már mind felnőttek voltunk szinte, mikor apu meghalt.


Nálatok volt ilyen? Anya attól boldogabb lenne a párja mellett, ha papíron is együtt lennének? Miért fontos szerintetek neki? Volt aki ekörül a kor körül házasodott újra?


2017. júl. 23. 19:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Ezt teljesen anyudra kellene bízni, ennyi idősen már nem futnak felesleges köröket az emberek, mindenki tudja, mit akar, kiforrott személyiségek. Szerintem nem rövid az egy év. Ha nem akar egyedül maradni és így boldog, miért ne? Ti már kirepültetek, legyen örökké egyedül?
2017. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Ha boldogok együtt, és nincs probléma a pasassal, miért ne házasodhatnának össze, akár ennyi idősen?
2017. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%

"énabban hiszek, hogy papírok nélkül is boldogok lehetnek életük végégig. "


Anyukád meg nem így gondolja. Az ő élete.

2017. júl. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem fontos a papír, miért olyan nagy baj neked, hogy összeházasodnak? Mégis fontos?
2017. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%
Nem zavarna, hiszen már jó pár éve elhunyt apukád. Miért ne házasodhatnának össze? A szüleid is házasok voltak, nem? Esetükben sem értetted, hogy minek kellett a papír?
2017. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%

Ez merőben az ő dolga, de extra okok nélkül (pl. anyám pocsék emberismerő vagy áldozattípus, s a fickó borzalmas alak) én kifejezetten örülnék, hogy az anyám él, virul, szeret és szeretik. Én sem vagyok házasságpárti, de teljesen rendben van a házasság, bizonyára elég stabil már a kapcsolatuk, ami jó jel, ha nem is garantált, hogy sokáig tart.


Mit számít, hogy felnőtt voltál-e apád halálakor?


S igen, van, aki ekkor házasodik újra. Van, aki 70-80 évesen házasodik újra. Azoknak is sok boldogságot kívánok, jó dolog, ha van egy társunk :)

2017. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Fene tudja, nem tudom, 1 év szerintem annyira nem hosszú idő, nem élnek együtt, ingáznak egymás között.

Még majd beszélek erről vele, előfordulhat, hogy nem mostra gondolt, hanem még majd évek múlva, mindenesetre érdekelne, ugyanis a másik párjával többet volt együtt mint most vele, és ő megcsalta, és vége lett annak is egyik napról a másikra.

2017. júl. 23. 19:38
 8/31 anonim ***** válasza:
5%

Jó gyorsra vette a figurát az anyukád, 5 év ...

Jó azoknak az embereknek akik ilyen gyorsan feltudják dolgozni a tragédiákat és tovább lépni. Igaz fiatal még nem lehet elvárni tőle, hogy kolostorba vonuljon.


Zavar téged mert gondolom te is furcsállod az iramot, a tempót, meg ugye az sem mindegy, hogy volt valaki, aki már nincs, az apád és a helyébe lép valaki, valakik.


Felnőttként, azt hiszem elhatárolódnék, becsuknám magam mögött az ajtót, a saját lakásomban, albérletben, stb.., gondolnék magamban valamit, aztán éljenek boldogan amíg meg nem halnak.

2017. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Annyira stabilnak nem mondanám, alapvetően mindig veszekednek, anyu elég féltékeny típus.

Másrészt előző is ivott, ő is, már múltkor velem kötözködött , pedig annyira sűrűn nincs itt, hogy annyira beleszóljon a dolgaiba, nem örülnék, ha véglegesen hazahozná, mert ezzel ránk is ránk kényszeríti, hogy nap mint nap hallgassunk , amint minket szid átkoz,mikor ittas.

Örülök, hogy boldog, örülök, hogy őt nem bántja, de hirtelen nem tudok felcuccolni, hogy nekem is legyen nyugalmam, és rengeteg dologba belepróbál szólni.


Kis példák:

Megmondja mi merre, kérek valamit anyutól, ott áll, és oktat, hogy ezt én sem gondolom komolyan ugye?

Kértem anyukámtól, ilyenkor szóljon neki, nem a nevelő apám, 9 hónapja ismerem kb, és nincs itt napi szinten, hogy anyummal ne beszélhetnék meg dolgokat, ha ő itt van, de jogának érzi beleszólni.


Megmondja , hogy épp most menjek fürdeni, de mikor nincs itt, sem szabályozza le senki...


Egyszer hétvégén volt olyan (azóta nem ismétlődött meg), hogy anyukám főzött kint, én pihentem, mert anya főz vasárnap, én néha ha nincsenek itthon vacsorát csinálok, de nem vagyok a konyha nagy ördöge, erre jött be automatikusan a szobámba, mintha apám lenne 20 éve, hogy menjek ki anyuval főzni, miért itt hentergek még az ágyba reggel 9kor, amikor anyu már főz.


Azért akkor anyu szólt neki, hogy ennyire ne folyjon bele az életünkbe, ugyanis a vasárnapi ebédhez soha semmi közöm, szeret inkább rám bízni olyat, amit nagyon finoman megcsinálok, amikor ő dolgozott , vagy épp dolga van.

2017. júl. 23. 19:49
 10/31 anonim ***** válasza:
79%
Imádom, amikor ilyen "lenyegtelen" részleteket hagynak csak ki a kérdésből.
2017. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!