Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feladnád önmagad és az élettől...

Feladnád önmagad és az élettől várt igényeid a szerelmedért?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pénzre, jövőképre.
2010. máj. 22. 13:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
egész biztos hogy nem, semmimet nem adnám oda senkiért.
2010. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint semmiképpen sem.

De ezért vagyok egyedül.


Csak olyan kapcsolatokat ismerek működőnek, ahol az egyik fél (egy kivétellel mindig a nő) megalkudott, feladta a karriertörekvéseit, képességeit, álmait, lehetőségeit, és besorolt a férfi (ill. a feleség) álmaiba.

Férfi és nő különböznek. Ez így van jól.

De szerintem kicsit lehetne a férfi is kompromisszumkészebb. Az még nem jelenti, hogy papucs, a nő meg házisárkány!


Az én ismeretségi körömben nagyon sok a boldog család. Ez azért van, mert a nő lemond magáról, saját képességeit és egyéb energiáit a gyereknevelésben éli ki, és boldog akar lenni.

Talán tényleg boldogok is, és addig, amíg másról is álmodoztak, addig becsapták magukat. Nem tudom, még nem próbáltam.

Igaz, hogy a boldog család mindig a nőtől függ.


(Az az egy eset, ahol a férj mondott le az elképzeléseiről, az is jó házasság. A férj akarta, hogy gyerekük legyen, a feleség meg nem akart otthonmaradni vele, így ő visszament tanulni, dolgozni, sportolni és fogyókúrázni, a férj meg otthonmaradt a gyerekkel, takarít, mos, főz, és reméli, hogy sikerül még egy gyereket kicsikarnia a nejéből :) A szerepek teljesen felcserélődtek. :)))

2010. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját példámmal tudok előhozakodni, hogy lásd Te is, megéri-e. Én anno más főiskolát válaszottam az akkori párom miatt, aki szintén ott tanult. később kiderült, felvettek volna az egyik legjobb egyetemre is, de miatta maradtam ott ahol. ő egy évre rá otthagyta a főiskolát, én ma meg egy nevenincs intézményben fogok végezni nem sokára...

viszont az is igaz, ha feladod az igényeket és mindent, amire vágysz, akkor képes voltál kompromisszumra. kérdés az, hogy melyik a fontosabb? a szerelem vagy hogy sikeres légy jó körülmények között, vállalva akár azt is, hogy egyedül vagy?!

2010. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképp! A szerelem a legfontosabb dolog az életemben, de a legfontosabb dologért sem áldozom fel magam. másik fontos dolog a boldogság és így én nem lennék boldog és nem is értem azokat akik megteszik.
2010. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
nem
2010. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
14:26-os nagyon jól írta! magadat sose add fel , viszont az életszínvonaladat magadnak is képesnek kell lenned megteremteni!! tehát ne várd hogy majd a pasi megteremti neked. mert az már régen rossz felfogás ha te arra vársz hogy valaki majd biztosítja neked a kívánt életszínvonalat.
2010. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek:

Én ugyan nem.

2010. máj. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!