Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább szakít a barátnőjével,...

Inkább szakít a barátnőjével, minthogy gyerekük legyen? Miért?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm (40/F) elvált régebben, van egy tinikorú lánya. A jelenlegi barátnője 10 évvel fiatalabb. Azt mondta, valószínűleg arra fog rámenni a kapcsolatuk, hogy a barátnője gyereket akar, ő meg már nem, örül, hogy a lánya is felnőtt, mert folyton el kellett tartania valakit, és szabadon akar élni. Pedig ilyen helyes barátnője nem volt még. Nem értem a férfiakat. Ha rajtuk múlna, kihalna az emberiség.
2010. máj. 21. 10:32
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
82%
Tudjátok, mire vagyok kíváncsi? Hogy a gyereket nem akaró nő mellett is így, egy emberként kiállnátok-e.....
2010. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%
14.01-es Igen, én kiállnék a gyereket nem akaró nő mellett is.
2010. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, volt már itt olyan kérdés, hogy a pasi gyermeket akart, a felesége meg nem. Nagyrészt olyan tanácsokat kapott, hogy ne erőltesse az asszonyra, mert ez nem olyasmi, ahol mindenkinek kedvére lehet/kell tenni. Szóval igen, kiállnánk a gyermeket nem akaró nőtársaink mellett is. Csak nem Téged is ez a cipő szorít? :)
2010. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
Mért lenne ez önzés, most 40 éves mikor a gyerek felnő már 60 lesz a nyugdíjából támogassa a gyereket, lehet hogy addigra megromlik az egességé és a gyerek támogathatja anyagilag.
2010. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
70%

Tudjátok, mire vagyok kíváncsi? Hogy a gyereket nem akaró nő mellett is így, egy emberként kiállnátok-e.....


Ezt csak egy nő kérdezheti:)


Természetesen, ha a nő kijelenti az elején, és nem árul zsákbamacskát , IGEN

2010. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes én azt látom hogy a társadalom szerint a nőnek szülni kell míg egy férfinél nem veszik ezt olyan komolyan. De ha egy nő nem akar gyereket akkor azzal baj van. Pedig ez nem igaz. Jó hogy itt ennyi megértő ember gyűlt össze.

Annál a bizonyos kérdésnél ahol a pasi akart ott inkább azt láttam, hogy nem normális a nő, meg majd meggondolja magát, meg biztos csak az anyós miatt, meg ilyen nőt jobb ha otthagysz...

2010. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
85%
Már csak azért sem igaz az általánosítás, hogy a férfiak miatt halna ki az emberiség, mert jelentkezem 32 éves nőként, hogy nem akarok gyereket, a párom meg akar. Az elején tisztázta ezt, én elmondtam, hogy nem szeretnék, de tőle lehet hogy igen, mert akkor nagy volt a szerelem, és valóban vágyni kezdtem Tőle gyerekre. Csak közben felszállt a rózsaszín köd, én imádom, de ő sokkal kevésbé engem, tele vagyok rettegéssel, állandóan az jár a fejemben, hogy megszülöm neki a várva várt gyerekét, aztán lelép egy fiatalabbal, és a nyakamba marad a gyerek, akit nem is én akartam...Hát mostanában a hideg ver ki a gyerekvállalás gondolatára. Kövezzetek meg nyugodtan, de igazából nem tudom hogyan lehet nyugodt szívvel gyereket vállalni egy olyan világban, ahol még 5 évre előre sem lehetek biztos semmiben, nemhogy abban, hogy a párom kitart mellettem.
2010. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
85%

"Ezek szerint csaqk én gondolom, hogy az igazi szeretet és kiegyensúlyozott párkapcsolat szerves része a gyerekvállalás."


Az esetek többségében valóban így van, de azért egy gyerek elég nagy anyagi terhet is ró az emberekre. Egy gyerek teljes értékű szülőt érdemel, nem pedig olyat, aki nem képes eltartani, vagy éppen csak nem foglalkozik vele, elhanyagolja. Ha valaki tudja, hogy jelen helyzetében képtelen lenne egy gyereket nevelni, akkor őt is meg lehet érteni. Ettől ő még szeretheti a párját, de megtörténhet az, hogy a gyerek mégsem fér bele számára. Azért nem minden olyan fekete-fehér, ahogy gondolod. Nagyon egyszerű lenne kijelenteni, hogy "ha nem akarsz tőlem gyereket, akkor biztos nem is szeretsz", de az életsajnos nem ennyire egyszerű.

2010. máj. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:
22:06, kicsit off, de hogy volt? Az elején a párod szeretett jobban téged? Mi történt közben?
2010. máj. 30. 19:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!