Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább szakít a barátnőjével,...

Inkább szakít a barátnőjével, minthogy gyerekük legyen? Miért?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm (40/F) elvált régebben, van egy tinikorú lánya. A jelenlegi barátnője 10 évvel fiatalabb. Azt mondta, valószínűleg arra fog rámenni a kapcsolatuk, hogy a barátnője gyereket akar, ő meg már nem, örül, hogy a lánya is felnőtt, mert folyton el kellett tartania valakit, és szabadon akar élni. Pedig ilyen helyes barátnője nem volt még. Nem értem a férfiakat. Ha rajtuk múlna, kihalna az emberiség.
2010. máj. 21. 10:32
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés kinek van igaza!

Hiszen mindkettőjüket megértem.

És csak azt tudom mondani nem a megfelelő partner mellett vannak

2010. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
A mondat helyesen: ennyire riasztó egy gyerek?
2010. máj. 21. 11:18
 23/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a maga szemszögéből igaza van a pasinak, hiszen a gyerek megint összeláncolná egy életre azzal a nővel, és valószínűleg ez riasztja leginkább, szerintem. De az is benne van, hogy valószínűleg korábban nagyon fárasztó volt számára a gyerek, lehet hogy magának való pasi, sőt lehet hogy a feleségével a gyerek megszületése után romlott meg a kapcsolata, és ezért leszűrte a következtetést, hogy egy gyerek megoldhatatlan teher a számára.


Ha a nő megmondaná a palinak, hogy egyedül is fel tudja nevelni a gyereket, ha ők szétmennek, és nem számít a segítségére, de örülne neki, ha segítene neki a gyermekvállalásban, lehet hogy belemenne a pasas. Hiszen igazából a nő akar gyereket mert neki még nincs, a pasi nem, mert már van... Én megpróbálnám, vagy ha sehogy se áll kötélnek, akkor otthagynám, mert nem akar engem boldoggá tenni egy gyermekkel.


31/N

2010. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a komenteket, es nem tudom, hogy van-e gyereked? En no vagyon egy 13 eves lanyom is van, de viszont en sem szeretnek meg egy sajat gyereket, pedig szeretem a gyerekeket.

Szerintem, jobb ha a pasi letisztazza elore a holgyel, hogy neki nem kell igy, ha a holgy tovabbra is igenyt tart a gyerekre akkor keresen olyan pasit aki akar is gyereket, ne eroszakoljon ra egy olyan dolgot amit a masik nem akar.

Ezt azert irom mert anyam is igy szult meg minket, es mi ittuk meg a levet, sajnos!

2010. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
86%

Ha a férfinek van egy tinikorú gyereke, akkor még kb 10 évig kell róla gondolkodnia, ha most jönne még egy, akkor még 25 évig le van kötve. A jelenlegi felállás szerint 50 évesen szabad lesz, ha vállana még egyet, akkor meg 65 évesen. Ebben a korban már nincs túl sok lehetösége a szabadságot élvezni, mert a kora miatt sok mindent nem tudna megcsinálni.

A férfi részéröl igen tisztességes, hogy nyilt kártyákkal játszik, nem hitetgeti a lányt, hogy majd késöbb, utána kéne még godnolni stb. A gyerek utáni vágy és a partner iránti szeretet/szerelem két teljesen különbözö dolog.

Ennek a férfinek már van gyereke - tehát MIATTA nem halna ki az emberiség.


Egy gyerek meg elég megeröltetö teher anyagilag is, fizikailag is meg szellemileg is, ha valaki FELELÖSÉGTELJSEN gondolkodik, akkor nem vállalja úgy, hogy ne tudja a jogi és erkölcsi kötelezettségeket teljesiteni.


Négy gyerekes anya

2010. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést mintha rólam mintázták volna,ugyanebben a korban,és ugyanebben a szituban vagyok.Én se tudom mi lesz a kapcsolatommal,bár egyenlőre én még nem akarok gyereket,de ha mégis akarnék a későbbiekben,szerintem a barátom már nem akarna.Nem sok ilyenkor a 10év,de hogy már van gyereke,ez megnehezíti a dolgot.Ő is ugyanezt mondta.Mindig óvakodtam attól hogy gyerekes pasival ismerkedjek meg,mert akkor előjöhet ez a probléma,na de mindegy,egyenlőre most ez van:s
2010. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
96%

Ezért nem jó a nagy korkülönbség. A pasinak már van gyereke, bebeizonyította, hogy képes gyereket nemzeni, ezzel pedig a férfihiúsága ki van elégítve. Túl van egy váláson, tudja, micsoda hercehurca van a gyerekkel. jó esetben havonta a fizetésének 20%-át a gyerekének utalja. Valószínűleg elgondolkodott azon, hogy ha nem lenne gyerek, akkor mi mindent kezdene azzal a 20%-kal... Tart attól, hogy a mostani kapcsolata is véget ér egyszer, és ő megint fizetheti a fizetés újabb 20%-át. Úgy érzi, hogy az újabb gyerek újabb húsz évre béklyóba köti, és erre nincs szüksége.


Ebből a szempontból meg lehet érteni a pasit.


Ott van a nő, aki 30 évesen már szeretne gyereket. Fél attól, hogykifut az időből, és szeretné, ha mielőbb anya lehetne. Úgy érzi, hoy gyerek nélkül üres az élete. Van egy párja, akit szeret, és aki viszontszereti őt, valószínűleg nem élnek rossz körülmények között, anyagilag képesek lennének vállalni a gyereket.


A nőt is meg lehet érteni.


És itt jön a probléma: teljesen mást akar a két ember, és ebben a helyzetben nincs kompromisszum. Egy gyerek vagy megszületik, vagy nem, itt nincsenek köztes megoldások, ami mindenkinek jó. Eljön az a pillanat, amikor dönteni kell: mi a fontosabb, a pasi, vagy a gyerek? A férfi számára mi a fontosabb: a nő, vagy a szabadság?


Itt mindkettejüknek le kellene tisztázni magukban, hogy ki mit akar, és ha mindkettejük számára világos, hogy teljesen mást, akkor tényleg az a legjobb, ha szakítanak annak ellenére, hogy szeretik egymást. Ha együtt maradnának, egy idő után amúgy is megromlana a kapcsolat, mert a nőben mindig ott maradna a tüske, hogy nem lehetett gyereke, mert a pasi megtiltotta neki. Ez egy olyantrauma, amit nem lehet kiheverni. Irtó nagy közhely, de egy férfinak hetvenévesen is lehet gyereke, egy nőnek nem. El kell dönteni, hogy ki mit áldoz be az életében a kapcsolatért.

2010. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
85%
Édesem én meg azt nem értem, hogy te mit nem értesz azon...hogy inkább szakit, minthogy még 1 gyermeket vállaljon..?! E
2010. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

13:17 vagyok..bocsi elkalandoztam:D

Szóval egy gyermek szép és jó és gyönyörű dolog, amikro az ember úgy-e fiatalon megházasodik, családot alapit, jöhet a gyerek együtt boldogan nehészségen keresztül növel az ember...Nem 40 éves korába fog neki..édes a gyermek amig kiciske, de aztán megint kezdődik a gürcölés, hogy midnent megadj neki..Jah és persze még az előző házasságba is biztos vannak kötelezettségei..Ennyi az egész..Te egy tönkrement házasság után, 40 évesen nem a csendre, a rendszerességre vágynál??Hát én biztos neki nem fognék a 3/4 életem lejártával családot alapitani, azért mert szeretek valakit.

2010. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%
Én is megértem a férfit. Nem ennyire riasztó egy gyerek, hanem ekkora felelősség és ezt ő apaként már átlátja. Nem akarja újra vállalni ezt a felelősséget, élni akar. De jó volna, ha ezt mielőbb tisztázná a két fél, mert ha nem tudnak kompromisszumot kötni, akkor az egyik félnek se lesz jó, csak rabolják egymás idejét.
2010. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!