Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább szakít a barátnőjével,...

Inkább szakít a barátnőjével, minthogy gyerekük legyen? Miért?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm (40/F) elvált régebben, van egy tinikorú lánya. A jelenlegi barátnője 10 évvel fiatalabb. Azt mondta, valószínűleg arra fog rámenni a kapcsolatuk, hogy a barátnője gyereket akar, ő meg már nem, örül, hogy a lánya is felnőtt, mert folyton el kellett tartania valakit, és szabadon akar élni. Pedig ilyen helyes barátnője nem volt még. Nem értem a férfiakat. Ha rajtuk múlna, kihalna az emberiség.
2010. máj. 21. 10:32
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg teljesen normálisan gondolkodik. Neki a lányát mindig támogatnia kell, és gondolom az esetlegesen újonnan születendő gyermeke eltartásában is szeretne helyt állni. A kérdésedre egyébként már megadta ez a férfi a választ, hiszen megmondta, nem akar örök életében eltartani valakit, élni akar.
2010. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltétlenül. De amit leírtál az adja a lényeget. A pasas már belekóstol, a gyereknevelés örömébe-ürümébe. Nyilván levonta a következtetést, hogy nem bírna ki még egy ilyet. Én sem. Ezért nem vállalom a második gyereket. Pedig én nő vagyok.
2010. máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
De hát a barátnőt is meg lehet érteni, nem? Ennyire nem akar inkább gyereket? Nem értem. Ez nem szerelem szerintem. Önzés.
2010. máj. 21. 10:38
 4/49 anonim ***** válasza:
71%

Megértem a pasit.

Már 40 éves, és egy gyerek felnevelése nem kevés energia és pénz.

2010. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
94%

Én azt mondanám, hogy gondolom a lány tudta ezt már a kapcsolat elején is. Ha így elfogadta a párját, akkor most már bele kell törődnie. Én nem mondom feltétlenül, hogy egyetértek a pasival, de ez meg más kérdés. Ő így döntött, közölte előre, és ennyi.

Egyébként nagyon sok kapcsolat megy ezért tönkre. AZ egyik baráti párnál a hölgy az idősebb. 43 éves, már van egy gyereke, a srác, akivel együtt él 30 éves. A hölgy már az elején elmondta neki, hogy nyilván ő többet már fog szülni. Reális ember tisztában van vele, hogy egyszer vége lesz a kapcsolatuknak, mert a srác valószínűleg akar majd valamikor gyereket. Ő ezt nem tudja megadni neki. Tehát úgy keztek bele, hogy tart,ameddig tart. De legalább ők nem árultak zsákbamacskát, már az elején tisztázták a dolgokat.

2010. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
84%
igazából hülyén fog hangzani, de legalább őszinte és nem mondja azt h jöhet a gyerek, aztán meg félremegy vagy menekül a családtól....sok embernek, ebbe beleértem a nőket is úgy gondolom h nem való gyerek, rettentő felelősség és sokan csak akkor döbbennek erre rá, amikor már "kész"....de azzal is egyetértek, h ilyen alapon meg kihalna az emberiség,ill. egy pár év múlva csak azt vesszük észre h a kisebbségek lesznek többségben, a gyerekeink barátait ching lung-nak és dzsesszikának hívják majd, mert ők nem így gondolkodnak
2010. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
78%

Te vagy a fiatal barátnő?

Nem önzés

2010. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%
sokan fognak rám most fujjogni tuti, de itt is látszik,hogy milyen gond lehet abból, ha pl. a férfi idősebb és már van/volt családja, a nő pedig még előtte áll.
2010. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
83%

Én megértem őt, a többségnek 4x évesen már felnőtt gyereke van. Az viszont nem szép dolog, hogy úgy van a nővel, hogy amaz akar gyereket, ő meg nem. Vagy teljes az összhang, vagy nem, de akkor ne legyenek együtt.

De ismétlem, én sem akarnék 40 évesen újabb gyereket.

2010. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
87%

Ezért nem jó, ha ilyen nagy a korkülönbség.

Megértem a nőt, mert 30 éves és lassan kifut az időből, és egy nőnek kell a baba.

A férfit is megértem, mert én sem akarnék már 40 éves koromban csecsemőt a nyakamba. Szerintem nem önzőség.

A csaj miért nem keresett fiatalabbat? Ez így biztos nem fog működni...

2010. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!