Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább szakít a barátnőjével,...

Inkább szakít a barátnőjével, minthogy gyerekük legyen? Miért?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm (40/F) elvált régebben, van egy tinikorú lánya. A jelenlegi barátnője 10 évvel fiatalabb. Azt mondta, valószínűleg arra fog rámenni a kapcsolatuk, hogy a barátnője gyereket akar, ő meg már nem, örül, hogy a lánya is felnőtt, mert folyton el kellett tartania valakit, és szabadon akar élni. Pedig ilyen helyes barátnője nem volt még. Nem értem a férfiakat. Ha rajtuk múlna, kihalna az emberiség.
2010. máj. 21. 10:32
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
90%

Én csak a saját életemben tapasztaltakat írnám le.


Apukám és anyukám elváltak.

Apukámnak 11 évvel fiatalabb párja lett. Akkor volt apu 38 a párja 27. Apu csak és csak nem akart gyereket, mi akkor 18 és 16 évesek voltunk. Majd beadta a derekát 41 évesen, és 2 évet vártak az öcskösömre. Hát velünk nem tudott ilyen boldogan játszani néha, mint vele tud -bár mi lányok vagyunk-. Mostmár az vallja, hogy hiba lett volna kihagyni. Azóta nekem is lett egy fiam, és gyarkorlatilag együtt nődögélnek. Öcsi 3 éves a fiam 20 hónapos :)

Anyukám pedig nála 14 évvel fiatalabb pasival él együtt. Aki a férjemmel egyidős, 31 éves múlt -a párja- most. Anya 45 lesz nemsokára. 5 éve együtt vannak. Anya az elején megmondta, hogy nem is szeretne, és valószínű már nem is lehet neki gyermeke. Erre visszavágott a párja, hogy jó mert ő soha nem is akart. Ennek ellenére, anya teljesen tisztába van vele, ha a párja mégis szeretne babát akkor el kell engednie, mert ő ezt már nem tudja neki megadni.

25/N

2010. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
82%

Mit nem értesz ezen? Azért mert szeretsz valakit még nem kell mindent feladnod, mindent megtened amit a másik kr mert annyira szereted...

Amúgy meg a földön túlnépesedés van, szóval ne aggódj nem fog kihalni semmi.

2010. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
78%
A nő álláspontja teljesen érthető, a pasié is (bár az kevésbé). Itt az a kérdés, h mit keresnek egymás mellett?
2010. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
30%

A magyarázat az, hogy igen, nem szereti eléggé a nőt ahhoz, hogy ezt az "áldozatot" meghozza érte. Én nem is értem ezeket a nőket, miért vannak így velük...

Óriási önzés a részéről, dehát érthető nem? Én csak azt nem értem, miért rabolja szerencsétlen nő idejét, eggyütt vannak még 5 évig, szakítanak emaitt, a csaj meg majd szülhet 40 évesen... Szerintem ez szemétség!

Másrészt, énsem vállalnék szerintem 40évesen gyereket, hacsak nem a nagybetűs IGAZI lenne az, (ha létezik) és szeretném annyira, hogy ne akarjam ilyenért elvesziteni...

Érthető, hogy élni akar, csak azt nemértem miért nem szakítanak?

2010. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogyha a nő szeretne gyereket, a pasas nem (mindkettőjük álláspontját megértem egyébként)és erről már beszéltek, miért nem szakít a nő? Mire vár?!
2010. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
58%
Miért önző azért mert nem akar valamit? És a nő miért nem szereti eléggé ahhoz hogy lemondjon arról amit akar? Legközelebb azt kéri a párom ugorjak le az emeletről, akkor én nem szeretem eléggé és önző vagyok meg rossz ha nem teszem meg!? A párkapcsolat nem arról szól hogy olyanokat teszünk amiket nem akarunk. Ez az a téma ahol nincs kompromisszum, vagyis nem lehet hiába akarnák.
2010. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

tegnap 11:37: ha mindenkinek egy gyereke lenne, bizony kihalna az emberiség előbb-utóbb.


21:47: azért a más kérések, leugrás, ilyesmi nem olyan mint a gyerek.


Amúgy nagyon megleptek a válaszok. Ezek szerint csaqk én gondolom, hogy az igazi szeretet és kiegyensúlyozott párkapcsolat szerves része a gyerekvállalás.


Továbbra is hangúslyozom, hogy ha valaki volt ilyen helyzetben, tudja, hogy nem olyan egyszerű szakítani mikor szeretünk valakit, még ha aggyal tudjuk is, hogy előbb-utóbb ez lesz a vége. Reménykedünk, hogy a másik meggondolja magát.


Valószínűleg azért is érint érzékenyen, mert az én párom nemrég szakított velem, és azt mondta, legalább találhatok valakit,akitől lesz gyerekem, mert tőle nem lenne. Bár ő azért más téma, mert neki még nincs, és ő ebben elég hullámzó volt, kapcsolatunk elején már tudta, hány lesz, mi lesz a nevük. Szerintem nála a szorongásos betegség ásta alá az egészet. Én is 36 vagyok már.

2010. máj. 22. 09:46
 38/49 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a kiegyensúlyozott és szeretetteljes kapcsolatnak akkor része a gyermek, ha mindketten úgy szeretnék, és ez általában akkor van, vagy akkor nagyobb az esélye ha mindketten gyermektelenek...


Igen, érthető a pasi álláspontja. De a nőé is. Ez egy patthelyzet, valakinek engednie kell...

Az fog engedni, aki a gyengébb a kapcsolatban, vagyis aki jobban ragaszkodik a másikhoz. Ez pedig lehet hogy a nő. Viszont ha ő enged, akkor később valószínűleg szembesülni fog azzal, hogy a pasi lelép, mert összeszed egy másik nőt, ő meg már nem lehet terhes... szóval vigyázni kell az ilyen önfeláldozásokkal is. Csak annyit szabad engedni, amit sose fogunk megbánni. Például ha a másik miatt nem mentünk ki egy külföldi pár hónapos munkára, akkor azt bánhatjuk, de nem olyan eget rengető dolog, viszont ha soha többet nem lehet gyerekem, mert a másik miatt nem vállaltam amíg lehetett, akkor azt ugye sose lehet helyrehozni. Elsősorban saját magunkért tartozunk felelősséggel, és ez azt is jelenti, hogy nem engedjük a másiknak hogy kihasználjon.


Szóval a kérdéses nő legjobban teszi ha ragaszkodik a gyerekhez, és ha nem enged a pasi, akkor otthagyja, nagyon hamar. Mert ez azt is jelenti, hogy a pasi sem képes lemondani valamiről a kapcsolat megmentése érdekében ugyebár, vagyis nem szereti eléggé a nőt, mert nyilvánvalóan úgy van vele, hogy hát jó, sajnálja, de majd lesz másik nő...


31/N

2010. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férfi előre elmondta a kapcsolat elején hogy nem akar több gyereket, és a nő belement akkor nem önzőség. A nő igy is bevállalta. Csak sok nő úgy van vele, hogy belemegy így is a kapcsolatba, mert szereti a pasit, és magának akarja, azt hiszi majd mellette megváltozik a véleménye, egyszercsak el kezd duruzsolni gyerekről és ha a férfi ismét kijelenti nem akar, akkor a Pasi az önző. Szerintem ha a nő igy gondolkodik és annyira akar gyereket, akkor válasszon másik pasit, vagy ha "összehozza" a jelenlegi pasitól készüljön rá hogy egyedül marad, bár ebben az esetben is rá van kényszerítve a férfira a gyerek, mert ha olyan nem fogja hagyni hogy a gyerek apa nélkül nőjjön fel. Ezesetben pedig a nő az önző.


32/N

2010. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%
Bírom ezt a vállaljuk a gyereket egyedül is, te csak a gyerektartást fizesd, meg látogasd kéthetente, aztán mikor ott a helyzet vinnyog, hogy neki több kell, foglalkozzon többet a gyerekkel. Ha a pasi nem megy eleget akkor ő a legszemetebb pasi/apa mert nem tesz eleget az elvárásnak, annak ellenére, hogy ő ellene volt a gyerekvállalásnak.
2010. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!