Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láthatást el lehet tolni?

Láthatást el lehet tolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vasárnap programom van a gyerkőccel délelőtt, viszont délután ráérünk már. Írtam is az apának, hogy 3-tól jöhet láthatásra, de hajthatatlan. Azt mondta rám hívja a rendőröket, ha nem leszünk ott a meghatalmazásban leírt időben (10-14). Meg a gyámügyre is bejelenti.

Hiába ajánlottam fel egy későbbi időpontot, nem érti meg.

Ezért kihívhatja rám tényleg a rendőrséget? Nem akarom akadályozni a láthatásban, csak annyit kértem, hogy kicsit toljuk ki CSAK most vasárnap..


Köszönöm a válaszokat előre is.


2017. jún. 30. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel nem csinálnak semmit ha kihívja akkor se. Viszont gondolj arra te mit szólnál ha a láthatásról nem vinné haza a megbeszélt időben csak mikor ő úgy gondolja.
2017. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha előre szólna, hogy kicsit később hozná, semmi bajom nem lenne vele.
2017. jún. 30. 21:50
 3/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek lehetnek programjai, lehetne annyira kompromisszumképes, hogy most az egyszer engedne kicsit.

Hétköznap dolgozom, nem tudtam máskorra lebeszélni.

2017. jún. 30. 21:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt nektek kell tisztáznotok. Vagy biztosíts neki másik napot amikor mindketten ráértek 10-14ig.
2017. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szokott ebből gond lenni, ha a szülők haraggal váltak el, és a gyereket használják fel, hogy egymást idegileg kikészítsék.

A gond az, hogy ahogy te is bármikor mehetsz panaszt tenni ha az apja nem viszi vissza időben, úgy az apa is mehet jogosan a gyámhivatalhoz, hogy a bíróság által kiszabott láthatási idejét nem engeded, hogy igénybe vegye mert akadályozod őt.

Szóval ha feljelent, akkor a bíró első alkalommal egy "enyje-bejnye anyuka" büntit kapsz, de közlik majd veled, hogy több ilyen nem lehet, mert akkor az apuka nyugodtan kérheti a gyermekelhelyezést újra..

Unokatesóm végigcsinálta, és a volt férje pontosan ezért tett panaszt mert csak elakarta tolni a láthatási időt.

2017. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Ez csak kifogás, hogy akadályozd az apát a gyerekkel való kapcsolattartásban. Tedd máskorra ezt a programot, ami csak neked lehet fontos, a gyereknek nem. A gyerek érdeke azt kívánná, hogy akkor találkozzon az apjával, amikor akarnak és mindkettejüknek jó.
2017. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy sokat iszik és úgy jön láthatásra is, ebből volt több balhé, többször elküldtem már ezért. Egy kétéves gyereknek nincs erre szüksége... Mégis hagyom, hogy jöjjön...

Az nem normális, hogy a fiamnak az jut eszébe a sörről, hogy apa. Kétszer meg megütött előtte, kijöttek a rendőrök, de nem tettek semmit, mert nem volt 8 napon túl gyógyuló, de ha "akadályozom" a láthatást, akkor el is veheti tőlem? Én ezt nem értem.

Ráérünk később, megírtam neki, ő is ráérne, de direkt alám akar tenni, hogy csak akkor jön...

2017. jún. 30. 22:06
 8/12 A kérdező kommentje:
Hatos inkább ne írtál volna...
2017. jún. 30. 22:06
 9/12 A kérdező kommentje:

Az az akadályozás, hogy pár órával később érek rá? Egyszer az életben? Tényleg?

És mivan akkor, ha halaszthatatlan programom van? Bármi más?

Az lenne az akadályozás, ha egyáltalán nem engedném neki, hogy lássa, ha direkt mindig csinálnék programot, ha jön. Itt nem erről van szó. Nem is értem, hogy miért írtál ilyet?!

2017. jún. 30. 22:15
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Itt messze nem a láthatás eltolása a fő gond, hanem egyrészt az, hogy piál, másrészt hogy a gyereket használja fel, hogy bäszogasson. 3 éves koráig nem is vagy hajlandó engedni, hogy elvigye, ilyenkor a gondviselő szülő azt is kérheti, hogy a külön élő szülő csak az ő lakásán, az ő jelenlétében legyen a gyerekkel.
2017. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!