Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben milyen láthatást...

Ilyen esetben milyen láthatást ítélnek meg az apának? Tényleg kevés lenne, amit ajánlottam?

Figyelt kérdés

Sajnos elég zűrös volt az utóbbi pár hónapunk. Van egy 4 éves fiunk és egy fél éves lányunk. Amikor a picit vártam, a férjem szerelmes lett és el kellett költöznöm a gyerekekkel. Közel egy évig nem hallottunk róla, a szüléskor sem jött be a kórházba, a nagyot sem látogatta. Nagyon nehéz időszak volt, mert egy veszekedésünk során a fejemhez vágta hogy ő nem is akart több gyereket, amit a fiunk meghallott, így sokszor mondta hogy a húga miatt ment el az apja, inkább vigyük vissza a kórházba aztán menjünk haza.

Kaptam egy álláslehetőséget, heti 1x kell bemenni a többit otthon tudom intézni, emiatt viszont költözni kellett és ovit váltani. Ennek 2 hónapja. Most felbukkant apuka, hogy ő szeretne a nagyot néha elvinni. Mondtam hogy semmi akadálya, de nem néha, hanem fix időpontokban. Minden második hétvégén vele lehet, elviheti és heti 2x, amikor neki jó, mehet érte oviba és hozhatja este haza. De ezek legyenek fix napok, mert szerintem az a legjobb a gyereknek.


Neki ez nem jó, kevés, beadta a válást és a gyerekelhelyezést.

A kicsit nem akarja látni.


Mit ítélhetnek meg neki?


2014. jún. 15. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Én első körben egy maflást ítélek neki.


ÉS szerintem nem fog a bíró sem többet ítélni, mint a hétvégét meg ehti egy-két délutánt. És könnyen lehet, hogy az első hétvége után apuka nem is akarja majd már annyira az egészet :(

2014. jún. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Normalis esetben, normalis felek kozott mukodik a rugalmas lathatas, de a leiras alapjan a volt ferjed nem az. ez egy korrekt ajanlat, mehet a birosagra, ott a kethetente hetveget kapja csak.
2014. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Szélsőséges esetben akar neki is ítélhetik a nagyot. Valószínűleg azonban kéthetente egy hétvége lesz , amikor a nagyot elviheti.
2014. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ne beszélj butaságokat, nem fogják neki ítélni a nagyot.

A bírók nem hülyék ha meghallják a sztorit, jó ha megadják a normális láthatást. Kérdező, nagyon okosan gondolkodsz valóban a fix időpontok a legjobbak a gyereknek, mert fel tud rá készülni. Az összevissza láthatások összezavarják a gyereket. Ez nem kevés, kéthetente ennyi jár. Ha a kicsit nem akarja látni, lehet hogy még a nagyon sem viheti el. Undorító féreg, de ez már csak az én magánvéleményem. Kitartást!

2014. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
"Szélsőséges esetben". Nem megy az értő olvasas? Azt jelenti, hogy bizonyos helyzetben az is előfordulhat.
2014. jún. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

"meghallják a sztorit, jó ha megadják a normális láthatást. "


Bíróságot legkevésbé fogja érdekelni ez a sztori, nem Amerikában vagyunk.

2014. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Meghallgatják a sztorit, és igenis megjegyzik, mivel nem megbízható emberre nem fognak kiskorút bízni. Lehet, hogy hivatalosan nem befolyásoló tényező, de a bírók nem hülyék.
2014. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze
2014. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Ne felejtsük el hogy az apa konkrétan egy évig magasról tojt a gyerekekre, ráadásul most is csak az egyikkel akar kapcsolatban maradni.

Valahol kétlem, hogy a bíróság ezt figyelmen kívül hagyja.

2014. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nos utolsó, nem érdekli a bíróságot. Nálunk k apuka konkretan egyszer látta a gyereket, egy hetesen. 6 eves volt, amikor beadtam a keresetet a szuloi felugyeleti jogának megvonására. A bíro azt mondta, barmilyen is az apa, joga van a gyereket látni, ha akarja. "Szerencsére" nem akarta, igy megkaptam a teljes felugyeleti jogot. Ha az apa nem egyezett volna bele, siman meg ítéltek volna neki rendszeres lathatast es en koteles lettem volna otthon ülni es várni a nagy semmit....
2014. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!