Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más anyuka is így van vele?

Más anyuka is így van vele?

Figyelt kérdés

Párom szülei hívtak a hétvégével kapcsolatban, és én azt mondtam nem hiszem hogy megyünk vidékre.

Párom reggeltől estig dolgozik, hazajön, fürdik, eszik, alszik, alig váltunk pár szót, még a gyerekünkkel is alig foglalkozik. Ugyanez mondható el a hétvégével kapcsolatban, ha két nap itthon van, akkor az egyik nap csak a pihenésről szól, nem megyünk sehová, de mire regenerálódik, akkor se megyünk sehová.

A héten borult a bili, nehezményeztem, hogy alig van velünk a hétvégén, szó szerint nem törődik velünk, a végére nagyon csúnyán összevesztünk, hogy külön aludtunk, én a kisbabával, ő meg a másik szobában egyedül.


Aztán másnap átgondoltuk a dolgot - közös nevezőre jutottunk, hogy most hosszú hétvége kapcsán elmegyünk valahova.

Nekem szükségem van a páromra, ne csak úgy nézzen rám, mint egy háztartásbelire, aki otthon mindent megcsinál, összeteheti értem a kezem, mert azonkívül hogy háztartás, babázom egész nap.

Nemcsak anya, hanem nő is vagyok, aki igényli a párjától a törődést, mert tényleg ellaposodik az egész...


Hívtak a szülei, és mondtam nekik, hogy most nem jó, nem megyünk hozzájuk - kezdem unni, hogy hosszú hétvége kapcsán mindig vidékre kell menni hozzájuk, nem akarok rendszert ebből csinálni.

Szerintetek jól tettem hogy nemet mondtam?

Most mi hárman szeretnénk lenni!


2010. máj. 20. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jól tetted, ti egy külön család vagytok, megvan a saját programotok! Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod, ez teljesen természetes dolog!
2010. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szerintem nincs azzal semmi baj,ha most nem mentek a párod szüleihez, nyugodtan tölthettek egy kis időt csak hármasban. Szülőket meglátogathatjátok máskor is, most meg tartsatok egy jó kis családi hétvégét.
2010. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jól tetted, menjetek együtt inkább Horvátországba, vagy Törökországba, nagy élmény a gyereknek. Vagy akárhová.

A szülők unalmasak, egyszer egy hónapban bőven sok belőlük.


Én is sokat vagyok egyedül a babával, de engem nem zavar, olyan a munkám, hogy eddig is itthon végeztem az időm nagy részében.

2010. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ugyanez a szitu nálunk is. a hétvégék csak egynaposak és akkor tényleg pihennie kell a páromnak is. úgyis rajta lóg a nagyobbik (3éves) én pedig csinálom a dolgom a picivel. (5hós). félek hogy a sok munka ellaposítja a kapcsolatunkat, de sajna kell a pénz. ezért inkább "meghúzom magam". néha-néha egy kis kirándulás belefér, de többnyire mi is a szülőkkel "pihenünk". majd ha nagyobbak lesznek talán több időnk jut mindenre, főleg ha már én is dogozom és az anyagiak terhéből is átvállalok. ez egy ilyen időszak, túl kell élni.
2010. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mintha rólam írtad volna!De komolyan!Nekem 4,5 hónapja született meg a lányom és azóta a párom szinte alig van itthon!Állandóan dolgozik,mindenkinél elvállal mindent (ismerősöknél) és szinte már csak aludni jár haza!Nálunk ugyan nem a szülők azok akik hívnak,de majdnem ugyanaz.Párom bátyja vagy a szomszéd mindig a program!Nekem is elegem van ebből!Egy közös séta is úgy feldobná a hangulatom,de arra még várnom kell!


Sztem nagyon jól tetted,hogy nemet mondtál!Muszáj,hogy néha az legyen amit te is szeretnél!Én azt hittem,hogy nálunk ez nem fog előfordulni,hogy hanyagolni fogjuk egymást,de tévedtem!Pedig igyekszem időben lerakni a picit aludni,hogy vele is foglalkozhassak,de hát nem én döntök ilyenkor,hanem a lányom! :S

Tegnap elvitt magával bennünket az ismerőshöz,akihez segíteni ment,de őt nem láttam egészen este fél kilencig,mert lent voltak a pincében szerelni!Örülök neki,de egy babóval ez így nem buli szerintem!Na meg nélküle itthon is elvagyok!Így csak kényelmetlenül éreztem magam,hogy olyan sokáig ott voltam a vendéglátók nyakán egy estére nyűgős babával!Én nagyon szeretem, ő is bennünket,ráadásul a babót nagyon szerette volna már,de sajnos még nem jött rá ennyi idő után se,hogy mostmár nem ő az első...:S


Bocsi,hogy hosszú lett!

És fel a fejjel!muszáj szólni nekik,hogy mi a helyzet,mert egyszer csak ott fogják magukat találni a kapu előtt a csomagjaikkal és akkor már késő lesz!Ezt látom a környezetemben és én ezt nem akarom!

2010. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Jól tetted, hogy lemondtad, mert tényleg együtt kell lennetek, de azért mindenben szerintem nincs igazad. Vezeted a háztartást és foglalkozol a babával, ezért kellene összetennie a két kezét? Ez a dolgod, ő pedig végzi a sajátját. Szerintem kicsit másabb az értékrended. Nem megbántani akarlak, ne érts félre, elhiszem, hogy főnyeremény vagy a férjednek, de biztos nem ezért. Azért, mert valaki végzi a dolgát még nem lesz főnyeremény. Jól tetted, hogy megbeszéltétek a dolgokat. Tényleg ne haragudj, hogy ezt leírtam, nem bírtam magamban tartani, de tényleg nem a megbántás volt a célom.
2010. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak, nem haragszom, de majd ha lesz gyermeked, akkor majd próbáld meg a háztartást is mellette csinálni. Nem könnyű az biztos. Az sem könnyű, hogy magaddal is foglalkoznod kell, legalábbis én nem adom alább, vagyok annyira igényes, hogy ne elhanyagolva legyek, legyek egyszerre nőies, anya, és nem utolsó sorban "qrva az ágyban"...
2010. máj. 20. 13:18
 8/15 anonim ***** válasza:

Tök igaza van a 13:05ösnek, kicsit talán túlértékeled a szereped.

A másik, ami feltűnt "a gyerekünkkel alig foglalkozik" "alig van VELÜNK a hétvégén" "külön aludtunk, én a kisbabával" "most mi hárman szeretnénk lenni" kicsit talán túlzottan is a gyerek neked az első (talán ezért is értékeled túl a szereped). Azt mondod h az anyaság mellett te nem felejtettél el nő lenni, de mégsem ezt mutatja az írásod. Mikor volt utoljára közös programotok KETTESBEN?

Egy férjnek szüksége van a feleségére, ha a feleséggel nem jó a viszonya, a gyerekkel is sokkal nehezebben teremt kapcsolatot.

2010. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Dehogynem könnyű, nem olyan nehéz dolog ez, mint ahogy egyesek beállítják :)
2010. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyébként nem mondtam, hogy nincs gyerekem :)
2010. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!