Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a csecsemős anyuka beteg...

Ha a csecsemős anyuka beteg lesz, ki maradhat otthon vele segíteni?

Figyelt kérdés
Az jutott eszembe, hogy ha napokig nagyon magas láza van az anyukának, és nem tudja ellátni a kisbabáját, akkor apuka vajon otthon maradhat velük? Vagy ilyenkor mi van? Hogy lehet ezt megoldani? Mindenki ahogy tudja?
2010. okt. 11. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, mindenki megtalálja a megoldást. Én 4 gyereket szültem már, pici korukban voltam én is beteg, de a férjem soha nem tudott itthon maradni.. így aztán nekem kellett gyorsan összeszedni magamat... Ilyenkor a lázat kell minél hamarabb lehúzni, hiszen a szoptatás miatt is fontos, meg erőt kell vennie az embernek magán, hisz a gyereknek szüksége van ránk.
2010. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Családon belül kell megoldani, de ha esetleg jóban vagytok a dokival, meg lehet beszélni hogy kiírja a férjedet, de nem jár a táppénz neki azért mert te beteg vagy. Én is voltam többször magas lázzal, igaz más bajom nem volt, csak a mellem gyulladt be és azért, de meg tudtam oldani hogy ellássam a babát. Legfeljebb mást nem csinálsz, csak szoptatod meg pelenkázod, az nem nagy megerőltetés. A többi házimunkát meg ha megjött a férjed, megoldjátok.
2010. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk a férjem vett ki szabit.
2010. okt. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát valahogy én is erre gyanakodtam, hogy így megy. Csak elméleti síkon érdekelt, mert nem vagyok beteges fajta, a felnőtt háziorvosomat a terhességem alatt ismertem meg. De egyszer volt tavaly, hogy 2 napig olyan beteg voltam, hogy nem bírtam kikelni az ágyból, pedig nem volt magas lázam, talán még 39 sem. Eszembe jutott, hogy mit tudnék csinálni, ha megismétlődik?!
2010. okt. 11. 08:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ha már van gyereked, TE sosem lehetsz beteg:-((((
2010. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hát mi pont most jártunk így!

nekem vese medence gyulladásom volt, a mentő vitt el itthonról, és a páromat felvette a háziorvos táppénzre, és itthon maradt a 2 éves gyerekkel.

nem tudtuk volna másképp megoldani, mert nagyik nincsenek a közelben, másra nem tudtuk volna hagyni, én meg nem tudtam volna ellátni.

utána meg a sok orvoshoz járkálás sem egyszerű egy ekkora gyerekkel, mert szaladgál, játszana, de a sok beteg ember közé csak nem vihetem magammal pár órára mire kivárjuk a sorunkat a rendelőkben...

2010. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát velem senki, mivel egyedülálló vagyok. Maximum estére megkérem anyukámat, hogy vigyázzon a picurra. Mert amúgy ő is dolgozik még, nem nyugdíjas. Szóval ha beteg vagyok, akkor zombi-üzemmód van. Szerencsére nagyon ritkán vagyok beteg.
2010. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyósom jön át (mellettünk laknak), ha kell segíteni, jó elvannak a gyerekkel, eteti, fürdeti, bármi, ha kell.


Egy gyors példa: A férjem kezdte a sort pár hete: vírusfertőzés+bakteriális tüszős mandulagyulladás. 1,5 hétig nem bírtam levinni semmivel a lázát... Közben a vírus nálam is bejött, de mivel apa beteg, anya kapja össze magát, ergo 2 nap alatt gyógyultam. Mire a férjem láza lement, a gyereké ment fel.

Szóval anyuka ne legyen beteg, arra nincs ideje :-S

2010. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a napokban voltam beteg...igaz nem lázas voltam, hanem olyan hasmenés kapott el, hogy ajajj...

A kicsit bevittem magammal a wc-be, csak úgy tudtam megetetni. A nagyobbat etettem a szobában, de amikor mennem kellett, akkor őt ott tudtam hagyni.

Senki sem volt itthon, senki nem tudott segíteni.


Lázzal simán elvagyok, az nem gátol szinte semmiben, max fáradtabb vagyok, de ugyanúgy el tudom végezni a dolgokat.

2010. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!