Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megfojtanak a szüleim a...

Megfojtanak a szüleim a szeretetükkel mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valakit egyáltalán nem szerettek a szülei engem pedig megfojtottak a szeretetükkel ez a 2 véglet kibirhatatlan tud lenni!

Engem a szüleim sehova nem engedtek el, 18 évesen a szalagavató vacsora után a 30 fős osztályból egyedül én voltam az akinek egyenesen hazakellett mennie, mig a többiek megünnepelhették hajnalig a szalagavató bulijukat!

Barátom szintén nem lehetett vagyok, arra hivatkozva hogy ők a csalódásoktól kimélnek meg!

Mindentől betegesen megakartak kimélni és lassan egy buborékba akartak bezárni!

Ennek az lett a következménye, hogy önállótlan, buta, naiv ember lettem aki semmit nem tud az életről!

Felvettek az egyetemre mivel ezt is rámerőszakolták, de már előre kikötötték, hogy az lesz amit ők mondanak, és szó se lehet róla hogy én elmenjek bulizni, és persze továbbra se lehet barátom még az egyetemről se mert a csalódástól megfognak óvni továbbra is!

Olyan szakmát tanultam ahol jártunk más városba hetekre igy megizlelhettem a szabadság izét, bulik stb, de tudtam viselkedni nélkülük is semmi probléma nem volt! Ekkor fogadtam meg, hogy elég lesz vége nem birom tovább!

A barátommal titokba vagyunk együtt 9 honapja és tervezzük, hogy kiutazunk külföldre, nagyon szeretem őt vele akarok lenni, és nem szeretnék már velük lakni, hanem a párommal szeretnék lenni! Arról nem is beszélve, hogy nem szeretnék 5 évig velük élni továbbra is, mert 25 éves koromig az orromnál fogva vezetnének!Tavaly még a barátnőmmel se akartak a strandra engedni, apám elkezdett ordibálni, hogy nekem velük kell mennem a strandra mert én a családhoz tartozok és mit képzelek magamról.

Nagyon nagy szemétség lenne ha lelépnék otthonról? Nem szeretek otthon élni! Tudom, most azt fogjátok irni ez milyen gerinctelen dolog beszéljem meg velük, de ti nem ismeritek őket, még az ajtót is képesek lennének bekulcsolni és csak ordibálás lenne belőle!


2010. máj. 19. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Menj ki külföldre nyugodtan. Majd megbékélnek.
2010. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól számolom 20 éves vagy és ha jól gondolom egyke.

A szüleid túl fogják élni,ha elköltözöl.Biztos nehéz nekik elengedni,de most már tényleg nem szólhatnak bele az életedbe,jogilag sem,neked kell dönteni,hogy mit kezdesz magaddal.

Azért legyél óvatos.Értem,hogy szerelmes vagy és vakon bízol a párodban,de ne ess abba a hibába,hogy most pedig tőle fogsz függeni.Ha ki is mész külföldre vagy ha itthon fogotk összeköltözni,akkor is törekedj arra,hogy el tudd tartani magad.Tudod,nem egy ilyen történet végződött azzal,hogy a szülő ház nyomása alól kikerülve a másik nyomás várja az illetőt és onnan már nem mer lépni,mert nincs hova.Ekkor jön az,hogy elviselik az erőszakos férjet.

Persze ez egy végletes példa.

2010. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kísértetiesen hasonlít a történetünk, én is itt kértem tanácsot, és nekem azt mondták, hogy költözzek (ami nyár végére/közepére meg is valósul végre! :) Szóval én sem tudok mást tanácsolni, mint hogy menj! És egyáltalán nem gerinctelenség, ezen egy percig se gondolkodj! Nem szabad így magukhoz láncolni, megfojtani egy embert. És ezt nekik is tudniuk kell, különben valami nagy gond van az agyukkal.

Amúgy anyud és apud is ilyenek? Vagy csak egyikük?

Én költözés előtti napokban jelentem be távozásomat, szerintem te is tedd ezt. Bezárni nem zárhatnak, mert azzal sértik szabadságjogaidat, és fel is jelentheted őket akkor.

Ha volna kedved kettőnk "nyomorúságáról" beszélgetni, nyugodtan írj e-mailt! És kitartást!

2010. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lesz munkám, ugyhogy nem fogok függeni a páromtól.

Én nem tehetem meg hogy bejelentsem nekik hogy elköltözzek nem tudnák elfogadni hidd el ismerem őket, igy csak lelépni tudok!

Már megvettem a jegyemet is külföldre ugyhogy teljesen komolyan gondolom hogy elmegyek!

Az a hozzászoló akivel hasonló a sorsunk vegyen fel nyugodtan privire :)

2010. máj. 19. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 18 éves, mindenben te vagy a felelős, ami téged érint, csak te dönthetsz a dolgaidban, és nem ők! Oda mész, ahova akarsz, ha a rendőrség keresne, akkor is mondhatnád azt, hogy nem szeretnéd közölni, hogy hol vagy, és a rendőrök nem tehetnének semmit (nem vihetnének haza, stb). Valójában a szabadságod ilyen szintű korlátozása, mivel már jogilag felnőtt vagy, bűncselekménynek minősül, ezért még ők lehetnének hálásak azért, hogy megteszed azt, amit mondanak neked. (Most persze nem azt mondom, hogy szaladj a rendőrségre és jelentsd fel őket, de azt is tehetnéd.) Ilyenkor persze már jön a vita, hogy amíg az ő házukban laksz meg az ő kenyerüket eszed, addig azt kell csinálnod, amit mondanak neked, stb., de ez baromság és nem így van. 18 éves korod után már nem kötelesek eltartani téged, de te, mivel még tanulsz, bírósági úton kötelezheted őket arra, hogy anyagilag (vagy más úton) támogassanak. Másrészt meg a te döntésed az, hogy elmész-e dolgozni vagy sem.

A szüleid szerintem nem komplettek. Egyke vagy? Mert akkor "csak" szerintem egy nagyon erős nem-akarjuk-elengedni-egy-szem-gyermeküket szindróma áll fenn, ami persze ettől függetlenül nagyon megterhelő lehet.

Én már réges-rég megszöktem volna hazulról.

A következőket tanácsolom: ne beszélj velük, mert gondolom, ismered őket, és azt csinálnák, amit írtál. Én hagynék egy levelet (vagy feladnám valahonnan, pl. egy nagyvárosból), amiben elmagyaráznám nekik az érzéseimet, bocsánatot kérnék tőlük, a legnagyobb megértéssel fordulnék a leendő reakcióik felé. Ez azért fontos, mert lehet, hogy a barátoddal egyszer szakítani fogsz, de a szüleidre minden helyzetben számíthatsz majd, és gondolom, örök haragban sem akarsz velük élni. Aztán igen: összepakolnék és elmennék. Én nem kívánom senkinek, hogy ilyen elnyomásban éljen. Ha tudsz normálisan viselkedni, mitől féltenek? Gondolom, nem fogsz vad szex-bulikban részt venni, meg drogozni sem kezdesz neki.

Szerintem most egy csomóan fogják azt írni, hogy becsüld meg magad, biztos elhalmoztak mindennel, mit nyavalyogsz, stb., de az, hogy anyagilag mindened megvan még nem jelent semmit.

2010. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is ugy gondolom, hogy egy levelet hagyok nekik ott hogy ne szó nélkül lépjek le otthonról!

Nem vagyok egyke van egy öcsém, de én vagyok az egyedüli "kislányuk" akiről nem birják elhinni hogy már nem kisgyerek hanem lassan egy felnőtt nővé cseperedtem!

2010. máj. 19. 20:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy vegyelek fel privire? Én ilyenekhez nem értek (:
2010. máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már én felvettelek elküldtem az e-mail cimem, irj majd rám!

Köstönöm a segitségeteket, hasznos tanácsokat kaptam mindegyikőtöktől!

Várok még válaszokat és hasnonló tapasztalatokat!

2010. máj. 19. 20:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon jól teszed, ha elmész a barátoddal, mégpedig külföldre!Hidd el , valószínűleg ez az egyetlenegy módja van annak, hogy szabaddá és felnőtt nővé válj!!Én a helyedben nem nagyon vitatkoznék velük, mert talán ha belebonyólódsz egy vitába, az visszahúz, ki tudja, mivel zsarolnak még meg a vita hevében...Valahogy úgy kellene csinálni, hogy nem szépen megtervezitek és megvárjátok a napját az elmenetelnek. Nagyon erősnek kell majd lenned, mert kész tények elé kell őket állítanod. Ezért próbáld szépen összegyűjteni az indokokat és a tényeket, ha marasztalni akarnak.De ne vagdalkozz ezzel, hanem ha itt lesz az ideje, akkor szólj.Jó, hogy most van egy barátod, aki ad egy kis erőt, ez egyedül nehezebb lenne...Maradj mindig higgadt, míg ők valszeg elvesztik majd a fejüket, és határozottan, átgondoltan állj ki az egazadért, felnőtt ember módjára. Sok szerencsét!!
2010. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vok, amúgy hány éves vagy?Látom, írtad, h beszélni velük nem lehet..sebaj, menj el, ez a legeslegfontosabb, majd kintről felhívod őket. Ja, és kiharcolták , hogy ilyen módon elhagyd őket, hidd el!De ugye ezt az egészet nem a barátod befolyása alatt teszed? csak azért kérdem, mert elő tud fordulni ilyesmi is.
2010. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!