Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdhetnék az ilyen...

Mit kezdhetnék az ilyen érzéseimmel?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, az alkoholista apámmal élek, aki igazából nem sok vizet zavar, alkalmi munkákat végez, kőműves, de iszik mint a gödény, reggeltől-estig, estére pedig kiüti magát, minden áldott nap.

A ház körüli munkákkal nem foglalkozik, semmi nem érdekli, a fizetése 70%-át elissza, a maradékból befizeti a számlák egy részét, amit meg nem tud azt én fizetem.

A házunk kissé lepusztult, még csak 1 hónapja dolgozok, alig 110-120 ezerért, gyakran 12 órákat.(a munkát utálom, a munkatársaimat kedvelem, annak ellenére,hogy nehezen tudok beilleszkedni, itt könnyen befogadtak, és ha még barátokra nem is tettem szert, jól elvagyok)

Mielőtt elkezdtem dolgozni megfogadtam,hogy havi minimum 30-at félreteszek, mert amióta anyukám meghalt, azóta sosem volt tartalék pénzünk, apám mindig a nővéremtől kért ha muszáj volt, ő meg adott is neki, aminek a java része mindig a kocsmában kötött ki.


A nővéremről azt kell tudni,hogy viszonylag jól keres, a sógorom meg még jobban.

Biztos vagyok benne,hogy a sógorom, és családja benne van a felső 10 ezerben, és bár kedvelem a nővéremet, mégis olyan rosszul érzem magam, mikor tőlük hazajövök.

A sógorom egy jóképű, intelligens, kigyúrt,kockahasú férfi, a nővérem nagyon csinos, remek természeti adottságokkal (mindene eredeti), e mellé okos is, minden férfi csorgatja rá a nyálát, sokszor elég feltűnően.

Ehhez jön az,hogy tele vannak pénzzel, 5 autójuk van, oldtimertől kezdve a drága sportautóig minden, szerintem a legkisebb értékű autójuk ára is vetekszik egy átlag panellakás árával.


Néha belecsöppenek ebbe a világba, hogy ide megyünk velük, oda megyünk, mindenre van pénz, mindenhol lesik a kívánságainkat, mert látják,hogy van pénz, minden ember kedves, stb...és tényleg ez egy olyan világ amiből elég szar visszacsöppenni a saját életembe.


Rendszerint ilyenkor rosszul érzem magam, utálom,hogy semmire sincs pénzem, és hogy látom,hogy lehet ezt másképp is, de semmilyen szempontból nem vagyok arra alkalmas,hogy így éljek.

Utálom,hogy állandóan elfogy a pénzem, hogy nem jutok egyről a kettőre, és igaz még csak 1 hónapja dolgozok, és ha már azt eltudom mondani,hogy minőségibb étkezéseim vannak, mint korábban, és több alapvető dologra van pénzem, mint akkor amikor csak apám keresett, de akkor is...(gondolok itt olyanra,hogy 5 év után a kotyogós kávéfőzőt letudtam cserélni egy 15 ezer forintos gépre)

Nekem az a célom,hogy ezt a házat rendbe tegyem, és normálisan nézzen ki, de persze ehhez rengeteg idő kell, és annyira fáj, hogy másoknak milyen "könnyen megy".Hiába érzem jól magam akkor amikor a nővéremékkel vagyok, mert akkor eltudom felejteni a gondjaim, de amikor újra a valóságban találom magam, akkor meg annyira nehéz.

Nem tudom, mit tehetnék, nagyon szarul érzem magam, annyira,hogy a napokban majdnem elütött egy autó, hatalmas sebességgel suhant el előttem 5 centire, és sokat gondoltam rá,hogy bár elcsapott volna, az minden gondomat megoldotta volna...és közben mégsem vagyok képes feladni az életet, csak őrlődök magamban, és senkinek sem merek a gondjaimról beszélni, mert félek,hogy irigynek, és nagyravágyónak tartanak majd. (és igen van bennem mindkettő, de nem érzem azt,hogy ebből állnék)


2017. jún. 23. 21:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tanulni sosem késő, nekem egy év halasztásom volt, utána mérnökire jártam, de nem ment, onnan átjelentkeztem gazdaságira, ami szerencsére megy rendesen. Nem vagyok lángelme, átlagos képességeim vannak, sajnos nagyon lusta voltam régebben, nyelvvizsgám sokadszorra lett meg (írásbeli része, 4-5- szörre. Nem érdekelt akkor igazán, mindig úgy voltam vele tudom, aztán úgy is meglesz az 5 %) Azért írom ezt, mert néha eszembe jut, jó bolond voltam régebben, de sosem késő elkezdeni. 22 évesen nem is vagy még olyan idős, mindenképpen nyelv és szakma kellene. Egyetem, ha nincs támogatásod mellette nem lehetetlen, de nem kezdeném el.
2017. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!